Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ V PONDELOK 11:08

Detroit vyhral, Tatar parádne prihral Millerovi

Tomáš Tatar pridal proti Ottawe asistenciu a v sezóne už tak nazbieral deväť kanadských bodov.

Z druhého gólu Detroitu sa takto tešil aj Tomáš Tatar.Z druhého gólu Detroitu sa takto tešil aj Tomáš Tatar. (Zdroj: SITA/AP)

RALEIGH. Prehry domácich tímov sa zrodili v v troch zápasoch zámorskej NHL v noci na pondelok.

Detroit s Tomášom Tatarom uspel po výhre 4:2 v Ottawe a na víťazstve Red Wings sa jednou asistenciou podieľal aj slovenský útočník Tomáš Tatar.

Pridal dva plusové body

V prebiehajúcej sezóne to bol jeho dvadsiaty súboj a na svoje konto si pripísal už 9 bod (3+6). Počas vyše 10-minútového pobytu na ľade vyprodukoval aj jednu strelu a zaznamenal dva plusové body.

Prvýkrát nastúpil v Ottawe ako hráč Detroitu bývalý kapitán Senators Daniel Alfredsson. Diváci ho vypískali, keď dal do prázdnej bránky gól na 4:2. Predtým mu však pripravili mohutné ovácie.

"Súper nás v závere tlačil, môj gól znamenal pre nás vyslobodenie," povedal Alfredsson, ktorý v lete odišiel po dlhom 17-ročnom pôsobení v hlavnom meste Kanady.

"Je ťažké opísať pocity, ktoré vo mne prevládali, keď mi fanúšikovia Ottawy tlieskali. Bolo to niečo úžasné, majú moje uznanie," povedal 40-ročný veterán.

Dallas podľahol až po samostatných nájazdoch Edmontonu 2:3.

Hokejisti Vancouveru zvíťazili v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu zámorskej súťaže NHL nad hráčmi Caroliny na jej ľade 3:2. Víťazný gól strelil v 22. min Ryan Kesler.

Sekera pre zranenie nehral

Dvadsaťdeväťročný americký útočník si v nedeľu pripísal na svoje konto dva presné zásahy, v 4. min otvoril skóre duelu.

Slovenský reprezentačný obranca Andrej Sekera v službách Caroliny nenastúpil na zápas pre zranenie v hornej časti tela.

Kopecký sa zrejme vráti

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký by sa mohol do zostavy Floridy Panthers vrátiť už v utorkovom zápase NHL proti Ottawe. Tridsaťjedenročný útočník absentoval pre zranenie v ostatných štyroch zápasoch panterov.

Klub o jeho zdravotných problémoch neinformoval, podľa zdrojov denníka Sun Sentinel má hokejista natrhnuté väzy v lakti. Napriek zraneniu sa pokúsi Kopecký hrať, v nedeľu absolvoval korčuliarsky tréning. Informuje o tom Sun Sentinel.

Kopecký je už vyše týždňa na listine zranených hráčov. Rodák z Ilavy nedohral pre zranenie v hornej časti tela novembrový zápas proti Edmontonu. Zranil sa v prvej tretine po kolízii v rohu klziska s útočníkom domáceho tímu Boydom Gordonom.

Kopecký odohral v tejto sezóne za Panthers 23 stretnutí, v ktorých strelil dva góly a pridal rovnaký počet asistencií.

Carolina - Vancouver 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 4. Kesler (Garrison, H. Sedin), 16. Sestito (Garrison, Dalpe), 22. Kesler (J. Hansen, Ch. Higgins) - 21. J. Staal (Hainsey, Dwyer), 21. Gerbe (E. Staal, Faulk)

Ottawa - Detroit 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 35. MacArthur (M. Michálek, Phillips), 59. Zibanejad (E. Karlsson, Z. Smith) - 29. Franzén (Kindl, Alfredsson), 32. D. Miller (TATAR, N. Kronwall), 42. D. Miller (B. Smith, Helm), 59. Alfredsson (Abdelkader, N. Kronwall)

Tomáš Tatar v zápase raz asistoval.

Dallas - Edmonton 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1)

Góly: 32. Garbutt, 44. Garbutt (Roussel, Fiddler) - 40. Hemský (R. Jones, Gagner), 55. Ference (Perron), rozhodujúci sam. nájazd Perron

Kanadské bodovanie NHL k 1. decembru

1. Sidney Crosby (Pittsburgh) 28 13 23 36

2. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 28 7 28 35

3. Alexander Steen (St. Louis) 25 20 11 31

4. Ryan Getzlaf (Anaheim) 26 13 18 31, 5. Patrick Kane (Chicago) 28 16 14 30, 6. Henrik Zetterberg (Detroit) 28 11 19 30, 7. John Tavares (NY Islanders) 27 11 19 30, 8. Alexander Ovečkin (Washington) 25 21 8 29, 9. Corey Perry (Anaheim) 29 15 14 29, 10. Joe Thornton (San Jose) 26 4 25 29

...

58. Marián Hossa (Chicago) 23 11 9 20, 155. Andrej Sekera (Carolina) 25 5 8 13

Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.

Najlepší strelci

1. Alexander Ovečkin (Washington) 21 gólov, 2. Alexander Steen (St. Louis) 20, 3. Patrick Kane (Chicago) 16, 4. Corey Perry (Anaheim) 15, 5. Chris Kunitz (Pittsburgh), Phil Kessel (Toronto) a Steven Stamkos (Tampa Bay) po 14, 8. Sidney Crosby (Pittsburgh), Ryan Getzlaf (Anaheim), Bobby Ryan (Ottawa), Tomáš Hertl (San Jose) a Jason Pominville (Minnesota) po 13