Viac gólov ako Gáborík dali už Chára aj Sekera (štatistiky)

Slovák Marián Gáborík ( v bielom drese Columbusu) je momentálne zranený.
Slovák Marián Gáborík ( v bielom drese Columbusu) je momentálne zranený. (Autor: TASR / AP)
SITA|5. dec 2013 o 15:39

Poradie hráčov podľa kanadského bodovania útočník Sidney Crosby, poradie strelcov zase Alexander Ovečkin. Najviac bodov spomedzi Slovákov nazbieral Marián Hossa.

Mužstvá v NHL tento rok už odohrali takmer 30 zápasov. Najlepšie sa darí Chicagu, San Jose a Anaheimu.

Všetky tieto tri mužstvá zo západnej konferencie majú momentálne viac bodov ako najlepšie mužstvo na východe, ktorým je Pittsburgh. Na najviac bodov nestačia ani dvaja najlepšie bodujúci hráči celej ligy.

Najlepšie budujúcim Slovákom je Marián Hossa, nasleduje ho dvojica obrancov Sekera a Chára.

Poradie kanadského bodovania

1. Sidney Crosby (Pittsburgh) 29 15 23 38

2. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 29 7 30 37

3. Patrick Kane (Chicago) 29 16 16 32

4. Ryan Getzlaf (Anaheim) 27 14 18 32, 5. John Tavares (NY Islanders) 28 11 21 32, 6. Alexander Steen (St. Louis) 26 20 11 31, 7. Corey Perry (Anaheim) 30 16 15 31, 8. Alexander Ovečkin (Washington) 26 21 9 30, 9. Henrik Zetterberg (Detroit) 28 11 19 30, 10. Joe Thornton (San Jose) 27 5 25 30

...

63. Marián Hossa (Chicago) 24 11 9 20, 151. Andrej Sekera (Carolina) 26 6 8 14

Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.

Najlepší strelci

1. Alexander Ovečkin (Washington) 21 gólov

2. Alexander Steen (St. Louis) 20

3. Patrick Kane (Chicago) a Corey Perry (Anaheim) - obaja po 16

5. Phil Kessel (Toronto) a Sidney Crosby (Pittsburgh) - obaja po 15, 7. Ryan Getzlaf (Anaheim), Chris Kunitz (Pittsburgh), Bobby Ryan (Ottawa), Steven Stamkos (Tampa Bay), Ryan Kesler (Vancouver) a Jason Pominville (Minnesota) - všetci po 14.

Slováci v NHL

Korčuliari

1. Marián Hossa (Chicago) 24 11 9 20 +16 94 8

2. Andrej Sekera (Carolina) 26 6 8 14 -3 46 12

3. Zdeno Chára (Boston) 27 6 5 11 -1 56 21

4. Marián Gáborík (Columbus) 17 5 6 11 +1 42 6, 5. Tomáš Tatar (Detroit) 21 5 6 11 +2 43 2, 6. Richard Pánik (Tampa Bay) 26 1 9 10 -7 28 10, 7. Tomáš Kopecký (Florida) 23 2 2 4 -4 51 6, 8. Michal Handzuš (Chicago) 13 1 3 4 0 9 6, 9. Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 8 1 2 3 +3 11 2, 10. Andrej Meszároš (Philadelphia) 13 0 2 2 -2 20 22

Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, strely na bránku a trestné minúty.

Brankári

Jaroslav Halák (St. Louis) 21 14 4 2 451 43 2,17 91,3 % 2

Peter Budaj (Montreal) 7 5 1 1 184 13 1,80 93,4 % 1

Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas, úspešnosť zákrokov a počet shutoutov.