Športové výsledky (7. 12. 2013)

Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Futbal

Argentína

Racing Club - Godoy Cruz 2:0,

Atletico Belgrano - All Boys 1:0

Japonsko

Futbalisti Sanfrecce Hirošima obhájili v sobotu titul v japonskej J-League, informovala agentúra Reuters. Pomohla im k tomu prehra Jokohama Marinors s Kawasaki Frontale v záverečnom ligovom kole 0:1. Jokohama mala pred Hirošimou dvojbodový náskok, no nezvládla záverečný zápas. Hirošima tak po triumfe 2:0 nad Kašimou Antlers mohla osláviť obhajobu.

Florbal

Výsledok - MS vo florbale žien v Brne:

C-skupina:

Článok pokračuje pod video reklamou

Kórejská republika - Slovensko 0:13 (0:5, 0:4, 0:4)

Góly: 6. M. Šponiarová (Ferencová), 8. M. Šponiarová (Ferencová), 11. Huritová (Košturiaková), 14. Kadučáková (Sádecká), 17. M. Šponiarová (Ferencová), 24. Sádecká, 27. Ďuriková (Stašová), 31. Košturiaková (M. Šponiarová), 39. Sádecká (Ďuriková), 42. Kadučáková (Trošková), 46. Huritová (M. Šponiarová), 53. Ferencová (M. Šponiarová), 55. Sádecká (Ješšová).

Austrália - Maďarsko 10:7

Rýchlokorčuľovanie

SP

Muži

1000 m: 1. Mo Tae-Bum (Kór. rep.) 1:09,50 min, 2. Michel Mulder (Hol.) +0,02 s, 3. Shani Davis (USA) +0,09

stíhacie preteky - družstvá: 1. Holandsko (De Vries, Blokhuijsen, Bergsma) 3:41,46 min, 2. Kórejská republika +0,46, 3. Poľsko +2,35

Ženy

500 m: 1. Oľga Fatkulinová (Rus.) 37,92 s, 2. Wang Pej-sing (Čína) +0,04 s, 3. Heather Richardsonová (USA) +0,08

1500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:55,33 min, 2. Katarzyna Bachledová-Curusová (Poľ.) +0,60 s, 3. Lotte van Beeková (Hol.)

Sánkovanie

SP muži

muži: 1. Felix Loch (Nem.) 1:36,686 min, 2. Chris Mazdzer (USA) +0,292 s, 3. Dominik Fischnaller (Tal.) +0,295, 4. David Möller +0,335, 5. Andi Langenhan (obaja Nem.) +0.365, 6. Samuel Edney (Kan.) +0,420, ... 23. Jozef NINIS (SR) +1,358

poradie v SP (4): 1. Loch 330 bodov, 2. Möller 300, 3. Fischnaller 295, ... 26. NINIS 62

dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:13,087, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) +0.084, 3. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) +0,264, 4. Tristan Walker, Justin Snith (Kan.) +0,291, 5. Andreas a Wolfgang Lingerovci (Rak.) +0,333, 6. Ivan Nevmeržickij, Vladimir Prochorov (Rus.) +0,334, ... 16. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK +1,017, 18. Jan HARNIŠ, Branislav REGEC (všetci SR) +1,172

poradie v SP (4): 1. Wendl, Artl 385, 2. Eggert, Benecken 290, 3. Penz, Fischler 249, ... 15. ZEMANÍK, PETRULÁK 100, 20. Marek SOLČANSKÝ, Karol STUCHLAK 92, 22. HARNIŠ, REGEC 87

Severská kombinácia

Výsledky - severská kombinácia (skoky na mostíku HS-100, beh na 10 km Gundersenovou metódou):

1. Jason Lamy-Chappuis (Fr.) 26:45,2 min, 2. Akito Watabe (Jap.) +13,5 s, 3. Mikko Kokslien (Nór.) +18,3, 4. Jörgen Graabak (Nór.) +22,2, 5. Johannes Rydzek (Nem.) +23,8, 6. Francois Braud (Fr.) +29,1

Poradie vo SP 2013/2014:

1. Jason Lamy-Chappuis (Fr.) 145 bodov, 2. Jörgen Graabak (Nór) 130, 3. Eric Frenzel (Nem.) 126, 4. Akito Watabe (Jap.) 116, 5. Mikko Kokslien (Nór.) 110, 6. Johannes Rydzek (Nem.) 77.

Krasokorčuľovanie

Výsledky - finále Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní vo Fukuoke - sobota:

Športové dvojice - konečné poradie: 1. Aľona Savčenková, Robin Szolkowy (Nem.) 227,03, 2. Tatiana Volosožarová, Maxim Trankov (Rus.) 223,83, 3. Čching Pchang, Ťien Tchun (Čína) 213,98

Tance - konečné poradie: 1. Meryl Davisová, Charlie White (USA) 191,35, 2. Tessa Virtueová, Scott Moir (Kan.) 190,00, 3. Nathalie Pechalatová, Fabian Bourzat (Fr.) 169,11

Ženy - konečné poradie: 1. Mao Asadová (Jap.) 204,02, 2. Julia Lipnická (Rus.) 192,07, 3. Ashley Wagnerová (USA) 187,61, 4. Jelena Radionovová (Rus.) 183,02, 5. Adelina Sotnikovová (Rus.) 173,30, 6. Anna Pogorilá (Rus.) 171,88

Juniori - tance - po krátkom tanci: 1. Anna Janovská, Sergej Mozgov (Rus.) 63,71

Skeleton

SP ženy

1. Noelle Pikusová-Paceová (USA) 1:39,54 min., 2. Elizabeth Yarnoldová (V.Brit.) +0,68 s, 3. Sarah Reidová (Kan.) +1,06

Celkové poradie v SP (2): 1. Yarnoldová 435 bodov, 2. Jelena Nikitinová (Rus.) 386, 3. Michelle Steeleová (Aust.) 384

Boby

dvojboby SP

muži: 1. Steven Holcomb, Chris Fogt 1:35,51 min., 2. Nick Cunningham, Dallas Robinson (všetci USA) +0,25, 3. Francesco Friedrich, Jannis Bäcker (Nem.) +0,29

poradie v SP (2): 1. Holcomb 450 bodov, 2. Beat Hefti (Švaj.) 394, 3. Friedrich 376

ženy: 1. Elana Meyersová, Aja Evansová (USA) 1:37,67, 2. Kaillie Humphriesová, Heather Moyseová (Kan.) +0,13, 3. Jamie Greubelová, Katie Eberlingová (USA) +0,19

poradie v SP (2): 1. Meyersová 435, 2. Humphriesová 435, 3. Greubelová 400

štvorboby SP

muži: 1. USA (Holcomb, Tomasevicz, Langton, Fogt) 1:34,76 min, 2. Nemecko (Arndt, Hübenbecker, Rödiger, Putze) 1:35,11, 3. Rusko (Kasjanov, Jegorov, Belugin, Puškarev) 1:35,12,...5. Rusko (Zubkov, Negodajlo, Trunenkov, Mokrousov) 1:35,15

Poradie pilotov štvorbobov po 2. kole SP 2013/2014:

muži: 1. Steven Holcomb (USA) 450 bodov, 2. Maximilian Arndt (Nem.) 420, 3. Alexandr Zubkov (Rus.) 394

Snoubording

snoubordkros SP

Muži: 1. Markus Schairer (Rak.), 2. Omar Visintin (Tal.), 3. Kevin Hill (Kan.)

Ženy: 1. Eva Samková (ČR), 2. Dominique Maltaisová (Kan.), 3. Helene Olafsenová (Nór.)

Dráhová cyklistika

2. kolo Svetového pohára v dráhovej cyklistike v Aguascalientes:

Muži:

Šprint: 1. Matthew Glaetzer (Aus.), 2. Jason Kenny (V. Brit.), 3. Pavel Kelemen (ČR)

Scratch: 1. Owain Doull (V. Brit.), 2. King-lok Cheung (Hong.), 3. Roman Lucyšin (Ukr.)

Omnium: 1. Luke Davison (Aus.) 26 bodov, 2. Arťom Zacharov (Kaz.) 30, 3. Jasper De Buyst (Belg.) 31

Ženy:

Keirin: 1. Kristina Vogelová (Nem.), 2. Lee Wai Sze (Hong.), 3. Rebecca Jamesová (V. Brit.)

Stíhacie preteky jednotlivkýň na 3 km: 1. Rebecca Wiasaková (Aus.), 2. Elinor Barkerová (V. Brit.), 3. Caroline Ryanová (Ír.)

Časovka na 500 m: 1. Anna Mearesová (Aus.) 32,836 s - svetový rekord, 2. Miriam Welteová (Nem.) 33,062, 3. Lee Wai Sze (Hong.) 33,296

Volejbal

extraliga žien

VISTA real Pezinok - VC Univerzita J. Selyeho Komárno 3:0 (17, 17, 17)

72 min, rozhodovali: Sloboda a Tiršel, 100 divákov

VŠK Paneurópa Bratislava - COP Nitra 3:0 (19, 19, 14)

73 min, rozhodovali: Svorenčík a Bajči, 40 divákov

SEL

Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) - Calcit Kamnik (Slovin.) 1:3 (21, -20, -31, -20)

SVS Post Schwechat (Rak.) - Askö Linz-Steg (Rak.) 3:0 (16, 17, 17)

Basketbal

SEL

MBK Ružomberok - PINKK Pécsi 71:64 (19:11, 20:15, 15:22, 17:16)

Najviac bodov Ružomberka: Murphyová 14, D. Baburová 12, Staalvantová 11

ŠBK Šamorín - Aluinvent DVTK Miškovec 81:76 (20:25, 19:16, 22:17, 20:18)

Najviac bodov Šamorína: Jaeschkeová 22, Vyňuchalová 21, Škoričová 12

Piešťanské Čajky - Nový Záhreb 87:59 (30:23, 23:9, 11:19, 23:8)

Najviac bodov Piešťan: Bartánusová 20, Bartoňová 16, Krč-Turbová 15

Uniqa Euroleasing Šopron - Rücon Spišská Nová Ves 83:58 (25:11, 20:11, 24:16, 14:20)

Najviac bodov Spišskej Novej Vsi: O´Rourkeová 12, Holmqvistová 11, Šurkusová a Mackulínová po 7

extraliga muži

Iskra Svit - Edymax SPU Nitra 84:66 (24:12, 21:22, 26:21, 13:11)

Najviac bodov: L. Jackson 20, Berkis 16, McNeal a Channels po 13 - Sparks a Frazier po 17, Smajlagič 10

TH: 22/15 - 13/11, fauly: 18 - 20, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Brziak, Hančík a Perečinský, 550 divákov

BC Prievidza - MBK Handlová 72:52 (19:13, 15:12, 21:19, 17:8)

Najviac bodov: Jašš 15, Klarič a Santee po 12 - Mrviš 16, J. Vojtek 11, Veličkovič 9

TH: 18/11 - 20/11, fauly: 19 - 21, trojky: 3 - 3, rozhodovali: Zubák, Karniš a Daňo, 2700 divákov

MBK Rieker Com Therm Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:70 (24:14, 25:17, 21:21, 30:18)

Najviac bodov: Hall 18, Joyner 16, Kovačevič 15 - Baldovský 21, Evans 17, Hovaňák a Strzelecki po 10

TH: 23/19 - 16/8, fauly: 19 - 22, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Gabara, M. Matejčík a Doušek, 650 divákov

Volejbal

extraliga muži

VK Slávia Svidník - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (24, 23, 25)

96 min, rozhodovali: Höger a Servický, 600 divákov

COP Trenčín - VK Prievidza 2:3 (-14, -23, 20, 21, -10)

109 min, rozhodovali: Vaško a Novotný, 200 divákov

VK Ekonóm SPU Nitra - VK Spartak Komárno 0:3 (-25, -21, -18)

74 min, rozhodovali: Juráček a Kováč, 100 divákov

VKM Stará Ľubovňa - Spartak VKP Myjava 1:3 (-10, 21, -13, -9)

100 min, rozhodovali: Andrejčák a Niklová, 250 divákov

Hádzaná

extraliga muži

Slovensko "20" - HC Štart Nové Zámky 31:31 (18:19)

Najviac gólov: J. Urban 9, L. Urban 7/2, Michniewicz a Páleš po 4 - T. Straňovský 12/5, Monczka 6, L. Vadkerti a Vereš po 4

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Daňo a Sabol, 122 divákov

MŠK Považská Bystrica - HáO TJ Slovan Modra 34:19 (22:8)

Najviac gólov: Firit 9/1, Vallo 8/3, Gardian a Sapák po 4 - Bača 6/2, Földes 4, Kuliška 3

Pok. hody: 6/5 - 2/2, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Varga a Volentics, 450 divákov

Hokej

Fínsko

Kärpät Oulu - Ässät Pori 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

TPS Turku - Tappara Tampere 5:6 po sam. nájazdoch (2:1, 2:2, 1:2 - 0:0, 0:1) - Milan Jurčina (Turku) 0+1 - Ján Tabaček (Tampere) 0+1

KaIPa Kuopio - IFK Helsinki 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)

Lukko Rauma - Ilves 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Pelicans Lahti - Jokerit Helsinki 2:8 (0:2, 2:3, 0:3)

SaiPa - JYS Jyväskylä 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)

Švédsko

Brynäs - Frölunda 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

HV 71 - Leksands 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Lulea - Växjö 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Örebro - Linköping 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

AIK Štokholm - Skelleftea 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

MODO Hockey - Färjestad 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Česko

Sparta Praha - Plzeň 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Góly: 26. a 31. Rolinek, 15. Ton, 30. Pech - 11. Pletka, 21. Kratěna

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  10. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  2. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  3. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  4. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  10. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 822
  2. Najužitočnejšia appka 17 750
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 12 521
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 639
  5. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 406
  6. V O2 to s dátami poriadne prehnali 5 818
  7. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 5 670
  8. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 4 996
  9. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 103
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 525

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Michaely Terenzani

Prežil útok na Bataclan: Slovensko ma vyliečilo

Tu som sa naučil znovu žiť. V Paríži by sa mi to nepodarilo, hovorí Thomas Tran Dinh.

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Kára s hnojom ide ďalej. Aj tá s uhlím

Žarty z výhrevnosti hlušiny vydolovanej v Novákoch si robia aj sami baníci.

Neprehliadnite tiež

Cibulková famózne otočila prvý set, vo Wu-Chane ide ďalej

Ďalšou súperkou našej tenistky bude svetová jednotka Simona Halepová.

Individuálnu časovku junioriek vyhrala Ammerlaanová

Slovenky Machálková a Paulechová stratili na víťazku približne tri minúty.

Európa obhájila triumf na Rod Laver Cupe, turnaj bol plný hviezd

Tenisti obhájili minuloročné víťazstvo.

Šéf Senice je diktátor. Na tréningy meškal aj hodinu, tvrdí Mentel

V Senici postavili filozofiu na priemerných cudzincoch.