Na hráča v NHL zaútočil zozadu, zvalil ho na ľad a udieral do tváre

(Autor: TASR/AP)
TASR|8. dec 2013 o 10:57

Obrancu Pittsburghu Brooksa Orpika museli po zákernom útoku Shawna Thorntona vyniesť na nosidlách.

BRATISLAVA. Víťazstvo Bostonu nad Pittsburghom 3:2 v zámorskej hokejovej NHL, o ktorom rozhodol 13 sekúnd pred koncom slovenský obranca Zdeno Chára, zatienil nechutný útok bitkára Bostonu Shawna Thorntona z polovice prvej tretiny na obrancu hostí Brooksa Orpika.

Thornton zozadu stiahol svojho súpera na ľad, ktorý v klbku hráčov diskutoval s rozhodcom a zasadil mu úder päsťou do tváre.

Orpik ostal otrasený ležať na ľade a jeho spoluhráči okamžite volali lekársku pomoc. Za potlesku bostonského publika ho nakoniec vyniesli na nosidlách. Podľa posledných správ ho však prepustili z nemocnice a cestoval s tímom domov.

Orpik nebol náhodným terčom tvrdého muža Bostonu. Práve on totiž vyvolal vášne pár minút pred tým, keď nasadil "strom" útočníkovi Loui Erikssonovi a vyradil ho z hry. Eriksson duel nedohral a má podozrenie na otras mozgu.

Už vtedy si na neho Thornton vyšliapol, sácal ho a chcel sa mu pomstiť, ale Orpik sa do bitky nepúšťal.

O pár minút neskôr však už neváhal a pomstil sa Orpikovi zákerným spôsobom, ktorý pripomínal z minulosti nechutné útoky Todda Bertuzziho, či Martyho McSorleyho. Našťastie sa tento incident zaobišiel bez vážnejších následkov.

Thornton sa po zápase kajal. "Spravil som chybu. Viem, že sa prípadom bude zaoberať NHL a čaká ma vypočúvanie. Veľmi ma to mrzí, som z toho hotový. Je mojou úlohou chrániť naše hviezdy, ale teraz som to prehnal. Ťažko sa mi o tom hovorí, je mi to ľúto," povedal bitkár Bostonu.

Čisté svedomie nemal určite ani útočník Pittsburghu James Neal, ktorý krátko pred spomínaným incidentom zasiahol úmyselne kolenom do hlavy ležiaceho Brada Marchanda.

"Nechcem to veľmi komentovať, poviem len, že to nebolo jednostranné. Chyby dnes urobili viacerí. Musíme sa z toho poučiť," povedal tréner Bostonu Claude Julien.

Domov»Hokej»NHL»Na hráča v NHL zaútočil zozadu, zvalil ho na ľad a udieral do tváre