AKTUALIZOVANÉ 9:50

Hossa a Handzuš dali gól, Kopecký asistoval

Traja slovenskí hokejisti sa predstavili v súboji Chicaga s Floridou a všetci traja bodovali.

Michal Handzuš dal takto gól.Michal Handzuš dal takto gól. (Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. V nedeľňajšom súboji NHL Chicaga s Floridou bodovali všetci traja Slováci. Útočníci Marián Hossa a Michal Handzuš gólmi prispeli k víťazstvu 6:2. Za hostí z Floridy si Tomáš Kopecký pripísal jednu asistenciu.

Z druhej tretiny ubehlo len 37 sekúnd, keď Hossa poslal do bránky hostí vyrazený puk brankárom Scottom Clemmensenom po strele Patricka Sharpa a zvýšil na 3:0. Bol to už jeho 13. gól a 24. bod v sezóne. Je piaty v produktivite tímu.

V polovici zápasu znížila Florida na 2:3, ale v 38. minúte prišiel dôležitý štvrtý gól Chicaga z hokejky Handzuša.

Po strele Brenta Seabrooka od modrej sa 36-ročný slovenský center najlepšie zorientoval pred brankárom hostí a bekhendom zasunul puk za jeho chrbát.

Chicagu sa zranil brankár Corey Crawford, ktorý ešte počas prvej tretiny musel opustiť ľad pre zranenie v dolnej časti tela.

"Verím, že to nie je nič vážne. Strata brankára je vždy pre tím bolestivejšia ako v prípade iného hráča," komentoval tréner Chicaga Joel Quenneville pre server NHL.

Chára šesťkrát vystrelil

Po sobotňajšom víťaznom góle v závere domáceho súboja s Pittsburghom (3:2) dosiahol Zdeno Chára s Bostonom ďalšie víťazstvo, tentoraz na ľade Toronta 5:2.

Mohutný slovenský obranca sa v tomto zápase nezapísal do tabuľky produktivity, ale odohral 26:55 minúty a zblokoval až 6 striel súperových hráčov.

Santorelli prekvapuje

Útočník Mike Santorelli po letnom príchode do Vancouveru mal hrať v tíme Canucks len vedľajšiu úlohu.

Bývalý hráč Nashvillu, Floridy či Winnipegu sa však chopil šance, vybojoval si miesto v druhom útoku a stal sa jedným z ťahúňov.

V dueli s Coloradom (3:1) sa podieľal na všetkých troch góloch domácich, keď dva dal a na ďalší prihral Ryanovi Keslerovi.

"Ak chcete byť v tejto súťaži úspešní, musíte si vedieť udržať vedenie v zápase. Dnes sme to dokázali," tešil sa 27-ročný Santorelli.

Brankár Vancouveru Roberto Luongo siahal na shutout, o čisté konto ho obral Jamie McGinn gólom 7,1 sekundy pred záverečnou sirénou.

"Také veci sa v hokeji stávajú. Vďaka bohu to nebol vyrovnávajúci gól," komentoval situáciu kanadský gólman.

Pondelkové sumáre NHL:

Minnesota - San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. M. Koivu (Spurgeon, Scandella), 60. Parise (Brodziak) - 59. Marleau (Irwin, Couture)

New York Rangers - Washington Capitals 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 59. Pouliot (Del Zotto) - 23. Chimera (Erat, Oleksy), 23. Oleksy (Beagle), 39. Grabovskij, 58. N. Schimdt

Chicago - Florida 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 2. Sharp (Toews, P. Kane), 10. B. Seabrook (Saad, MARIÁN HOSSA), 21. MARIÁN HOSSA (Sharp, Toews), 38. HANDZUŠ (B. Seabrook, P. Kane), 43. Shaw (Sharp, Kane), 60. Saad (Morin) - 25. Olsen (KOPECKÝ, Gudbranson), 30. Goc

Marián Hossa (Chicago) odohral 15:10 min, 1 gól, 1 asistencia, 1 mínusový bod, 2 strely na bránku, Michal Handzuš (Chicago) odohral 16:33 min, 1 gól, 1 strela na bránku, 1 plusový bod, 11 víťazných buly z 20 (úspešnosť 55%) - Tomáš Kopecký (Florida) odohral 18:34 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 trestné minúty, 2 plusové body

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Góly: 13. Holland (Clarkson, Gardiner), 41. McClement (Holland, Kulemin) - 26. Söderberg (R. Smith, P. Bergeron), 27. Krug (Krejčí, Lucic), 36. K. Miller (Söderberg), 56. Iginla (Lucic), 60. P. Bergeron (G. Campbell, Krejčí)

Zdeno Chára (Boston) odohral 26:55 min, 2 strely na bránku, 2 trestné minúty, 1 plusový bod, 6 zblokovaných striel

Vancouver - Colorado 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 6. Santorelli (Ch. Higgins), 42. Kesler (Santorelli, Ch. Higgins), 48. Santorelli (Garrison) - 60. McGinn (McLeod, Holden)