AKTUALIZOVANÉ 9:14

Pánik dostal 5 minút, pomohol Ovečkinovi prekonať Bondru

Hokejová NHL mala v noci z utorka na stredu na programe až 12 zápasov. Ovečkin vyrovnal na 5:5 v 60. minúte. Sekerove dve asistencie nestačili Caroline.

Ovečkinov spoluhráč z Washingtonu Joel Ward sleduje, ako Rus strieľa v tretej tgretine gól. Na snímke sú aj Eric Brewer a brankár Ben Bishop z Tampy.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Osem slovenských hokejistov si zahralo v utorkovom bohatom programe 12 zápasov NHL, ale do tabuľky produktivity si pripísali body iba dvaja z nich.

Obranca Andrej Sekera dvakrát prihral na gól, ale jeho Carolina prehrala na ľade Edmontonu 4:5 po predĺžení. Sekera bol druhou hviezdou zápasu.

Aj zásluhou Zdena Cháru otočil Boston súboj v Calgary z 0:1 na 2:1. Slovenský kapitán asistoval v 54. minúte pri vyrovnávajúcom góle Davida Krejčího.

Iginla sa vrátil

Udalosťou duelu bol návrat Jaroma Iginlu do Calgary, kde sa predstavil prvýkrát od marcovej výmeny do Bostonu.

Iginlu v Calgary privítali ako sa patrí, pred zápasom pustili na obrazovkách videoreportáž z jeho pôsobenia v drese Flames a 19 289 divákov ho zdravilo potleskom v stoji.

"Bolo to veľmi emocionálne," povedal po zápase Iginla, ktorý síce nebodoval, ale symbolicky ho vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

"Zdeno Chára a ďalší spoluhráči ma nechceli pustiť z ľadu," smial sa Iginla. Chára sa prezentoval dvoma streleckými pokusmi, jedným plusovým bodom a na ľade strávil 24:22 minút.

Budaj pustil ešte dva góly

Neúspešný zápas absolvoval brankár Peter Budaj. Po necelej polovici stretnutia Montreal - Los Angeles nahradil v bránke jednotku domácich Coreyho Pricea, ktorý inkasoval 4 góly zo 16 striel.

Budaj pustil puk za svoj chrbát ešte dvakrát a Montreal prehral 0:6. Nováčik v bránke Los Angeles Martin Jones si pripísal druhý shutout v treťom stretnutí NHL v kariére.

Chicago zvíťazilo na ľade Dallasu suverénne 6:2. Marián Hossa a Michal Handzuš sa na rozdiel od víťazstva nad Floridou 6:2 tentoraz do tabuľky produktivity nezapísali.

Zo slovenského mikrosúboja medzi Tomášom Kopeckým a Tomášom Tatarom vyšiel víťazne útočník Floridy Kopecký, Panthers zvíťazili doma nad Red Wings 3:2 po nájazdoch. Tatara môže aspoň trochu tešiť premenený nájazd.

Pánik hral aj dostal päť minút

V dueli bohatom na góly zvíťazil Washington 6:5 po nájazdoch najmä vďaka štyrom gólom ruského kanoniera Alexandra Ovečkina.

Ovečkin má na konte už 26 gólov a je suverénne na čele tabuľky najlepších strelcov súťaže, svoj štvrtý gól dal 33 sekúnd pred koncom riadneho času a vyrovnal na 5:5. Zaznamenal 13. hetrik v kariére.

Dva zo svojich gólov strelil v presilovke a prekonal v tejto štatistike klubový rekord Petra Bondru. Legendárny slovenský útočník strelil za Washington v početnej výhode 137 gólov, Ovečkin už dal o jeden viac.

"Čo ti to trvalo tak dlho?" odkázal Bondra Ovečkinovi cez vopred nahratý rozhovor, ktorý pustili divákom vo Washingtone.

Ku gólom "pomohol" Ovečkinovi slovenský útočník Tampy Richard Pánik, ktorý v 37. minúte dostal za narazenie obrancu Karla Alznera trest na 5 minút a do konca zápasu.

Pánik tak odohral len päť minút zápasu a v dlhej presilovke dal Ovečkin dva góly a vyrovnal z 2:4 na 4:4.

Ešte o jeden bod lepšiu štatistiku mal Nicklas Bäckström (1+4) a stal sa druhou hviezdou.

Rus Ovečkin oslavuje svoj prvý gól.

Bez Gáboríka aj Višňovského

St. Louis vyhral vo Winnipegu 2:1, v jeho bránke ale tentoraz nestál Jaroslav Halák.

Columbus, stále bez Mariána Gáboríka, vyhral na svojom ľade 5:4 s New Jersey, štyrmi bodmi sa na výhre podieľal Brandon Dubinsky (1+3).

Do samostatných nájazdov dospel aj posledný zápas San Jose - NY Islanders, z výhry 3:2 sa po nich tešili hostia, hrajúci stále bez obrancu Ľubomíra Višňovského.

Utorkové sumáre NHL:

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájazdoch (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 15. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 27. Nicklas Bäckström (Grabovskij, Brouwer), 37. Ovečkin (Johansson, Nicklas Bäcsktröm), 39. Ovečkin (Green, Nicklas Bäcsktröm), 60. Ovečkin (Green, Nicklas Bäcsktröm), rozhodujúci nájazd Brouwer - 3. St. Louis (Salo, T. Johnson), 11. Kučerov (Purcell, Carle), 12. Thompson (Brown, Crombeen), 33. T. Johnson (Palát, St. Louis), 49. Palát (St. Louis)

Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 5:29 min, 1 strela, vylúčenie na 5 min

Montreal - Los Angeles 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)

8. Nolan (Mitchell, Doughty), 20. Kopitar (M. Richards), 22. Martínez (Toffoli, Clifford), 26. Toffoli (Clifford, M. Richards), 29. Muzzin (Stoll, Vojnov), 39. Williams (Stoll)

Peter Budaj (Montreal) odchytal 34:32 min, kryl 12 zo 14 striel, úspešnosť 85,7%, druhá hviezda zápasu

Buffalo - Ottawa 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

34. Girgensons (Ehrhoff), rozhodujúci nájazd Girgensons - 7. M. Michálek (Conacher)

Columbus - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

8. Atkinson (Dubinsky), 25. Dubinsky (Atkinson, J. Johnson), 26. Atkinson (Dubinsky, Murray), 41. Calvert (Dubinsky, Atkinson), 59. Foligno (Johansen, Umberger) - 1. Zajac (Boucher, Jágr), 11. Ryder (Henrique, S. Bernier), 22. Brunner (Eliáš, Zubrus), 54. Brunner (Eliáš, Greene)

Florida - Detroit 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

45. Bergenheim (Kulikov, Barkov), 55. Bjugstad (Gudbranson, Olsen), rozhodujúci nájazd Boyes – 11. Bertuzzi (Daciuk, Franzén), 27. Daciuk (Ericsson, Franzén)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 18:28 min, 1 mínusový bod, 1 zblokovaná strela - Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:48 min, 3 strely, 2 trestné minúty, premenený nájazd

NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

27. Rick Nash (B. Richards, Brassard) - 14. Spaling (Hörnqvist, Legwand), 18. Clune (Hendricks, Gaustad), 43. Hendricks (Clune, Gaustad), 59. Gaustad (Legwand, Josi)

Winnipeg - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 43. Little (Ladd, O. Jokinen) - 25. Steen (Oshie, Backes), 57. Shattenkirk (Roy)

Brankár St. Louis Brian Elliot inkasuje gól.

Dallas - Chicago 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

34. A. Roussel (Garbutt, Jeffrey), 60. A. Roussel (Gončar, Garbutt) - 3. Kostka (Krüger, Smith), 13. P. Kane (Seabrook), 23. Saad (Shaw, Kostka), 29. Sharp (P. Kane, Keith), 32. Sharp (Keith, Toews), 40. Saad (Seabrook, P. Kane)

Marián Hossa odohral 16:31 min, 2 strely, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 15:34 min, vyhral 5 z 12 vhadzovaní (úspešnosť 42%)

Colorado - Phoenix 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

35. Bordeleau (McLeod, Sarich) - 29. Vermette (Yandle, Ribeiro), 33. Szwarz (Halpern, Bissonnette), 36. Vermette (Ekman-Larsson, Boedker)

Calgary - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 26. Hudler (Bärtschi) - 54. Krejčí (Krug, CHÁRA), 56. R. Smith (Spooner)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:47 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 1 zblokovaná strela

Edmonton - Carolina 5:4 po predĺžení (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)

2. T. Hall (Gagner, Jakupov), 12. Jakupov (T. Hall, Ference), 19. Nugent-Hopkins (Eberle, Ference), 22. Joensuu (Arcobello, Belov), 62. Eberle (Nugent-Hopkins, Gagner) - 7. Ruutu (Skinner, SEKERA), 30. J. Staal (Gerbe, SEKERA), 48. E. Staal, 55. Skinner

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:38 min, 2 asistencie, 2 strely, 1 plusový bod, 2 zblokované strely, druhá hviezda zápasu

San Jose - NY Islanders 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

26. Marleau (Boyle, Couture), 36. Pavelski (Boyle, Marlueau) - 41. Vanek (Okposo, Tavares), 59. Okposo (Tavares), rozh. nájazd Okposo