Tréner Juve po vypadnutí zúril: Kruto nás znevýhodnili

(Autor: SITA/AP)
SITA|11. dec 2013 o 08:13

Utorňajší zápas Ligy majstrov v Istanbule prerušili pre snehovú búrku. V stredu o postupe domácich rozhodol Holanďan Wesley Sneijder.

BRATISLAVA. Ani hlučné polčasové sťažnosti trénera futbalistov Juventusu Turín Antonia Conteho nepomohli k tomu, aby sa stredajší dohrávaný zápas B-skupiny Ligy majstrov v utorok prerušený pre snehovú búrku na ihrisku tureckého Galatasarayu Istanbul opäť presunul na iný termín.

Zverenci talianskeho kouča Roberta Manciniho zvíťazili 1:0 a tešia sa z postupu do jarného osemfinále tejto súťaže, jediný gól strelil bývalý hráč Interu Miláno Wesley Sneijder.

"Stará dáma" si v jarnej časti zahrá v šestnásťfinále Európskej ligy. "Znevýhodnili nás veľmi krutým spôsobom," sťažoval sa Conte a zrejme narážal na skutočnosť, že najhorší stav ihriska bol práve na tých miestach, kde Juventus potreboval v druhom polčase útočiť. "Škoda, že práve tento zápas bol rozhodujúci. Snáď sa z toho poučíme," zakončil tréner úradujúceho talianskeho majstra.

Nebezpečné podmienky na ihrisku priznal aj tréner domáceho celku. "Bolo náročné odohrať loptu, možno by bolo lepšie ten duel ani nehrať. Pre hráčov to bolo nebezpečné," povedal Mancini podľa Sky Sport Italia a dodal: "Bola to náročná situácia, ale chalani si viedli dobre. Poslúžil nám bod získaný na ihrisku Juventusu, v stredu sme si zaslúžili zvíťaziť."

Mancini vystriedal na lavičke istanbulského mužstva Fatiha Terima práve pred októbrovým stretnutím na turínskej pôde, ktoré sa skončilo nerozhodne 2:2.

Utorkový zápas Galatasaray Istanbul - Juventus Turín prerušil hlavný rozhodca v 32. min pre snehovú búrku, duel dohrali v stredu. Presný zásah 29-ročného Holanďana Wesleyho Sneijdera rozhodol o tom, že z B-skupiny postúpil spolu s Realom Madrid do jarného osemfinále kontinentálneho pohára číslo jeden turecký zástupca. Turínčania nedokázali na trávniku Galatasaraya udržať nerozhodný výsledok.

Galatasaray - Juventus 1:0 (0:0)

Gól: 85. Sneijder

1 Real Madrid 6 5 1 20 5 15 16
2 Galatasaray 6 2 1 3 8 14 -6 7
3 Juventus 6 1 3 2 9 9 6
4 FC Kodaň 6 1 1 4 4 13 -9 4

Domov»Futbal»Liga majstrov»Tréner Juve po vypadnutí zúril: Kruto nás znevýhodnili