Za polčas v hádzanej nula gólov. Aj také sú MS v Srbsku

Snímka je zo stredajšieho zápasu Demokratickej republiky Kongo a Holandska (21:33). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. dec 2013 o 16:11

Hádzanárky Česka postúpili na MS zo skupiny. Austráliu podľa očakávania zdolali vysoko 34:10.

BELEHRAD. Na MS žien v hádzanej v Srbsku sa pomaly končia súboje v základných skupinách.

Pred zápasom Maďarska s Rumunskom bolo v hľadisku už počas súboja Tuniska s Nemeckom počuť maďarských fanúšikov. Skandovali svoj známy pokrik: "Ria, ria, Hungaria".

Opäť sa potvrdilo, že majstrovstvá sveta v hádzanej sú omnoho menej vyrovnané než európsky šampionát.

Tímy mimo Európy zvyčajne európskym nestíhajú, o čom svedčí aj polčasový výsledok zápasu Paraguaj - Španielsko 0:14.

O ojedinelý kúsok sa postarala španielska brankárka Sylvia Navarrová, v prvom polčase ani raz neinkasovala, pričom zmarila súperkám aj jeden pokutový hod.

Štvrtkové zápasy základných skupín skompletizovali zoznam osemfinalistov v C a D-skupine.

Obhajca prvenstva Nórsko si v súboji už istých postupujúcich udržal stopercentnú bilanciu vďaka výhre nad Angolou 26:21. K nim sa pridali aj Španielsko a Poľsko.

V D-skupine si účasť v osemfinále zabezpečili Češky vysokým víťazstvom nad Austrálčankami (34:10) a aj Rumunky, ktoré zlepšením v druhom dejstve zdolali už isté postupujúce Maďarky 21:17.

Plný počet bodov majú na konte ďalšie osemfinalistky Nemky, ktoré vyhrali nad Tunisankami 26:20.

6. Austrália 4 0 0 4 53:141 0

Domov»Halové športy»Hádzaná»Za polčas v hádzanej nula gólov. Aj také sú MS v Srbsku