K Valencii pribudol Swansea
Istého víťaza A-skupiny Valenciu doplnil na postupovej druhej priečke účastník anglickej Premier League Swansea City.
Waleskému tímu napokon stačila na prienik medzi najlepších 32 mužstiev aj prehra 0:1 na pôde švajčiarskeho St. Gallen. Hráčom ruského Kubaň Krasnodar sa postupový sen rozplynul po remíze 1:1 vo Valencii.
Salzburg má plný počet bodov
Rakúsky Salzburg získal plný počet 18 bodov, Slovák Dušan Švento za domácich posledný zápas nehral.
Salzburg neskôr večer napodobnil aj Tottenham, ktorý vyhral nad Anži Machačkala 4:1 a tiež má plný možný počet bodov.
Liberec postúpil na úkor Freiburgu
Český Slovan Liberec musel získať v záverečnom kole viac bodov ako nemecký SC Freiburg. Oba tímy mali na svojom konte po piatich odohratých zápasoch šesť bodov a v prípade zhodného počtu aj po záverečnom kole by šiel ďalej Freiburg.
Z postupu sa napokon radoval český tím, ktorý zvíťazil nad portugalským Estorilom Praia 2:1. Freiburg doma podľahol španielskemu FC Sevilla 0:2 a rozlúčil sa so súťažou.
A-skupina:
FC Valencia (Šp.) - Kubaň Krasnodar (Rus.) 1:1 (0:0)
Góly: 67. Alcácer - 84. Melgarejo, ČK: 90. Víctor Ruíz (Valencia), rozhodoval: Zelinka (ČR)
FC St. Gallen (Švaj.) - Swansea City (Angl.) 1:0 (0:0)
Gól: 80. Mathys, rozhodoval: Liany (Izr.)
1. Valencia 6 4 1 1 12:7 13 - postup do šestnásťfinále
2. Swansea 6 2 2 2 6:4 8 - postup do šestnásťfinále
--------------------------------------------
3. Kubaň 6 1 3 2 7:7 6
4. St. Gallen 6 2 0 4 6:13 6
B-skupina:
PSV Eindhoven (Hol.) - Černomorec Odesa (Ukr.) 0:1 (0:0)
Gól: 59. F. Dja Djedje, ČK: 87. S. Riera (Odesa), rozhodoval: Carlos Gómez (Šp.)
Dinamo Záhreb (Chor.) - PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:2 (1:1)
Góly: 45.+ Čop - 28. Abalo, 72. Bezjak, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)
1. Razgrad 6 5 1 0 11:2 16 - postup do šestnásťfinále
2. Odesa 6 3 1 2 6:6 10 - postup do šestnásťfinále
-----------------------------------------
3. Eindhoven 6 2 1 3 4:5 7
4. D. Záhreb 6 0 1 5 3:11 1
C-skupina:
Standard Liége (Belg.) - IF Elfsborg (Švéd.) 1:3 (1:1)
Góly: 31. Mbombo - 41. a 46. L. Nilsson, 52. Beckmann, rozhodoval: McLean (Škót.)
Red Bull Salzburg (Rak.) - Esbjerg fB (Dán.) 3:0 (1:0)
Gól: 19. a 63. Mané, 58. Kampl, rozhodoval: Yildirim (Tur.)
Dušan Švento (Salzburg) sedel na lavičke náhradníkov.
1. Salzburg 6 6 0 0 15:3 18 - postup do šestnásťfinále
2. Esbjerg 6 4 0 2 8:8 12 - postup do šestnásťfinále
-------------------------------------------
3. Elfsborg 6 1 1 4 5:10 4
4. Liége 6 0 1 5 6:13 1
D-skupina:
Zulte Waregem (Belg.) - Rubin Kazaň (Rus.) 0:2 (0:0)
Góly: 79. Natcho (z pok. kopu), 85. S. Rondón, rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)
NK Maribor (Slovin.) - Wigan Athletic (Angl.) 2:1 (1:1)
Góly: 43. Mezga, 59. Filipovič - 41. Jordi Gómez, ČK: 74. Mertelj po druhej ŽK - 42. McCann po druhej ŽK, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
1. Kazaň 6 4 2 0 14:4 14 - postup do šestnásťfinále
2. Maribor 6 2 1 3 9:12 7 - postup do šestnásťfinále
--------------------------------------------
3. Waregem 6 2 1 3 4:10 7
4. Wigan 6 1 2 3 6:7 5
E-skupina:
CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) - Pacos de Ferreira (Portug.) 0:0
ČK: 89. André Leao (Ferreira) po druhej ŽK, rozhodoval: Evans (Wal.)
ACF Fiorentina (Tal.) - Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 2:1 (1:1)
Góly: 42. Joaquín, 77. Cuadrado - 13. Konopľanka, rozhodoval: Dias (Portug.)
1. Fiorentina 6 5 1 0 12:3 16 - postup do šestnásťfinále
2. Dnipro 6 4 0 2 11:5 12 - postup do šestnásťfinále
-------------------------------------------
3. Ferreira 6 0 3 3 1:8 3
4. Pandurii 6 0 2 4 3:11 2
F-skupina:
Eintracht Frankfurt (Nem.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 2:0 (0:0)
Góly: 67. Schröck, 77. Djakpa, rozhodoval: Studer (Švaj.)
Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 1:0 (0:0)
Gól: 74. Zahavi (z pok. kopu), ČK: 73. Chalmé (Bordeaux) po druhej ŽK, rozhodoval: Bojko (Rus.)
1. E. Frankfurt 6 5 0 1 13:4 15 - postup do šestnásťfinále
2. Tel Aviv 6 3 2 1 7:5 11 - postup do šestnásťfinále
-------------------------------------------
3. APOEL 6 1 2 3 3:8 5
4. Bordeaux 6 1 0 5 4:10 3
G-skupina:
Dynamo Kyjev (Ukr.) - Rapid Viedeň (Rak.) 3:1 (2:1)
Góly: 23. Lens, 28. Husijev, 70. M. Veloso - 6. Boyd, rozhodoval: Kuipers (Hol.)
Ján Novota (Rapid) odchytal celý duel.
FC Thun (Švaj.) - KRC Genk (Belg.) 0:1 (0:1)
Gól: 31. Vossen, rozhodoval: Tudor (Rum.)
1. Genk 6 4 2 0 10:5 14 - postup do šestnásťfinále
2. D. Kyjev 6 3 1 2 11:7 10 - postup do šestnásťfinále
-----------------------------------------
3. Rapid 6 1 3 2 8:10 6
4. Thun 6 1 0 5 3:10 3
H-skupina:
SC Freiburg (Nem.) - FC Sevilla (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 39. Iborra, 90.+ Rusescu, rozhodoval: Chapron (Fr.)
Karim Guédé (Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov.
Estoril Praia (Portug.) - Slovan Liberec (ČR) 1:2 (0:1)
Góly: 82. Sebá - 18. Šural, 70. Rabušič, rozhodoval: Özkahya (Tur.)
Lukáš Hroššo odchytal celý duel, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) hral od 71. minúty
1. Sevilla 6 3 3 0 9:4 12 - postup do šestnásťfinále
2. Liberec 6 2 3 1 9:8 9 - postup do šestnásťfinále
----------------------------------------
3. Freiburg 6 1 3 2 5:8 6
4. Estoril 6 0 3 3 5:8 3
I-skupina:
Betis Sevilla (Šp.) - HNK Rijeka (Chor.) 0:0
Rozhodoval: Makkelie (Hol.)
Vitória de Guimaraes (Portug.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:2 (1:0)
Góly: 11. Tomané - 62. Gomis (z pok. kopu), 65. Ferri, ČK: 62. Pedro Correia (Guimaraes) po druhej ŽK, rozhodoval: Jug (Slovin.)
1. Lyon 6 3 3 0 6:3 12 - postup do šestnásťfinále
2. Betis 6 2 3 1 3:2 9 - postup do šestnásťfinále
----------------------------------------
3. Guimaraes 6 1 2 3 6:5 5
4. Rijeka 6 0 4 2 2:7 4
J-skupina:
Apollon Limassol (Cyp.) - Legia Varšava (Poľ.) 0:2 (0:1)
Góly: 8. Jodlowiec, 63. Brzyski, ČK: Sangoy po druhej ŽK - 69. Bereszynski, rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)
Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý zápas.
Lazio Rím (Tal.) - Trabzonspor (Tur.) 0:0
Rozhodoval: Turpin (Fr.)
1. Trabzonspor 6 4 2 0 13:6 14 - postup do šestnásťfinále
2. Lazio 6 3 3 0 8:4 12 - postup do šestnásťfinále
----------------------------------------------------
3. Apollon 6 1 1 4 5:10 4
4. Legia 6 1 0 5 2:8 3
K-skupina:
Tottenham Hotspur (Angl.) - Anži Machačkala (Rus.) 4:1 (2:1)
Góly: 7., 16. a 70. R. Soldado (tretí z pok. kopu), 54. Holtby - 44. Ewerton, rozhodoval: Johannesson (Švéd.)
FC Šeriff Tiraspoľ (Mol.) - Tromsö IL (Nór.) 2:0 (2:0)
Góly: 4. Cadú, 36. Isa, rozhodoval: Delferiere (Belg.)
1. Tottenham 6 6 0 0 15:2 18 - postup do šestnásťfinále
2. Anži 6 2 2 2 4:7 8 - postup do šestnásťfinále
-------------------------------------------
3. Tiraspoľ 6 1 3 2 5:6 6
4. Tromsö 5 0 1 5 1:10 1
L-skupina:
Maccabi Haifa (Izr.) - Šachťor Karaganda (Kaz.) 2:1 (0:1)
Góly: 72. Gozlan, 80. Abuhatzira - 44. Roger Caňas (z pok. kopu), rozhodoval: Mažeika (Lit.)
PAOK Solún (Gréc.) - AZ Alkmaar (Hol.) 2:2 (1:1)
Góly: 37. Lucas (z pok. kopu), 90.+ Pozoglou - 31. Lam, 71. Gorter (z pok. kopu), rozhodoval: Oliver (Angl.)
Miroslav Stoch (PAOK) hral do 74. minúty
1. Alkmaar 6 3 3 0 8:4 12 - postup do šestnásťfinále
2. PAOK 6 3 3 0 10:6 12 - postup do šestnásťfinále
-----------------------------------------
3. Haifa 6 1 2 3 6:9 5
4. Karaganda 6 0 2 4 5:10 2
Zoznam účastníkov šestnásťfinále:
(žreb bude 16. decembra)
Šachtar Doneck (Ukr.)
Juventus Turín (Tal.)
Benfica Lisabon (Portug.)
Viktoria Plzeň (ČR)
FC Bazilej (Švaj.)
SSC Neapol (Tal.)
FC Porto (Portug.)
Ajax Amsterdam (Hol.)
FC Valencia (Šp.)
Swansea City (Angl.)
PFC Ludogorec Razgrad (Bul.)
Černomorec Odesa (Ukr.)
Red Bull Salzburg (Rak.)
Esbjerg fB (Dán.)
Rubin Kazaň (Rus.)
NK Maribor (Slovin.)
ACF Fiorentina (Tal.)
Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.)
Eintracht Frankfurt (Nem.)
Maccabi Tel Aviv (Izr.)
KRC Genk (Belg.)
Dynamo Kyjev (Ukr.)
FC Sevilla (Šp.)
Slovan Liberec (ČR)
Olympique Lyon (Fr.)
Betis Sevilla (Šp.)
Trabzonspor (Tur.)
Lazio Rím (Tal.)
Tottenham Hotspur (Angl.)
Anži Machačkala (Rus.)
PAOK Solún (Gréc.)
AZ Alkmaar (Hol.)