AKTUALIZOVANÉ 9:14

Detroit poslal Tatara na nájazdy tretieho, nepremenil

Jedenásť nočných zápasov NHL neprinieslo ani jeden slovenský bod, Zdeno Chára hral viac ako 25 minút.

V Detroite Tomášovi Tatarovi verie stále viac. Samostatný nájazd v zápase s Tampou však nepremenil.(Zdroj: TASR / AP)

NEW YORK. Boston s kapitánom Zdenom Chárom, ktorý odohral vyše 25 minút, vyhral v Edmontone 4:2. V drese domácich sa už do zostavy nezmestil obranca Martin Marinčin, ktorého vedenie Oilers poslalo na farmu Oklahoma City Barons do AHL.

Boston rozhodol zápas už v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0. Chára strávil na ľade 25:33 minúty a raz vystrelil na bránu. Svoj siedmy a ôsmy gól v sezóne zaznamenal Jarome Iginla a potvrdil, že sa mu proti tímu z jeho rodného mesta darí. V 90-tich dueloch proti Oilers strelil už 36 gólov, tieto boli ale prvé v drese iného tímu ako Calgary.

"Mali sme skvelý štart, na to sme sa aj sústredili. Vyšlo to. Musím ale oceniť Oilers, majú mladý tím a vytvorili si veľa šancí," citoval oficiálny web proligy Iginlu.

St. Louis bez brankára Jaroslava Haláka doma pokorilo Toronto 6:3. V drese Montrealu nedostal šancu brankár Peter Budaj a vo Philadelphii sa predstavila tímová jednotka Carey Price.

Domáci vyhrali 2:1, v zostave Flyers chýbal obranca Andrej Meszároš, ktorý bol len zdravým náhradníkom. Svoj druhý gól v sezóne strelil rakúsky útočník Michael Raffl, ktorého posunul tréner Craig Berube do prvej formácie.

Carolina prehrala na ľade Calgary 1:2 po predĺžení, v drese hostí odohral obranca Andrej Sekera 25:34 minúty a pripísal si jeden mínusový bod. Detroit prehral na ľade Tampy Bay 1:2 po samostatných nájazdoch.

Útočník Red Wings Tomáš Tatar nepremenil v nájazdoch svoj pokus, v domácom tíme absentoval pre suspendáciu jeho krajan Richard Pánik.

Tampa Bay - Detroit 2:1 pp a sn

Góly: 40. Kučerov (J.T. Brown), rozhodujúci sam. nájazd Martin St. Louis - 16. Quincey (Nyquist, Franzén)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:42 min, mal tri strely, dve trestné minúty a nepremenil samostatný nájazd.

Calgary - Carolina 2:1 pp

Góly: 38. McGrattan (Bouma, Byron), 65. Ch. Butler (Byron, Backlund) - 52. Skinner (T. Ruutu, E. Staal)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:34 min, mal jednu strelu a mínusku.

Edmonton - Boston 2:4

Góly: 24. Perron (J. Schultz, N. Schultz), 38. Perron (Eberle, Petry) - 11. Seidenberg, 17. Iginla (Seidenberg, D. Krejčí), 19. Marchand (P. Bergeron), 60. Iginla (D. Krejčí, K. Miller)

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:33 min a mal jednu strelu.

New York Rangers - Columbus 2:4

Góly: 15. D. Moore (B. Richards), 52. Girardi (Zuccarello, Del Zotto) - 1. Calvert (C. Atkinson, Ťutin), 9. Anisimov (Comeau, Jenner), 12. David Savard, 59. R. Johansen (Ťutin)

Philadelphia - Montreal 2:1

Góly: 14. Raffl (Voráček, C. Giroux), 30. C. Giroux (Voráček, B. Schenn) - 60. Galchenyuk

Ottawa - Buffalo 2:1

Góly: 10. Bobby Ryan (Turris, Conacher), 27. Z. Smith (Turris, Bobby Ryan) - 18. Ennis (Stafford, McBain)

St. Louis - Toronto 6:3

Góly: 5. Backes (Steen, Bouwmeester), 13. J. Schwartz (Sobotka, Jackman), 17. D. Roy (Ch. Stewart, J. Schwartz), 21. Ch. Stewart (Sobotka, J. Schwartz), 48. Steen (Oshie, Pietrangelo), 60. Backes - 22. Kadri (Kessel), 55. Kuľomin (M. Raymond, T. Smith), 57. Van Riemsdyk

Winnipeg - Colorado 3:4 pp a sn

Góly: 1. Wheeler (Enström, B. Little), 6. Michael Frolík (Trouba, Clitsome), 50. Wheeler (Sheifele, Clitsome) - 16. Duchene (O'Reilly, Guenin), 35. O'Reilly (Duchene, Sarich), 40. Duchene (MacKinnon), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau

Phoenix - NY Islanders 6:3

Góly: 15. Yandle (Ekman-Larsson, Vrbata), 23. Klinkhammer (Ribeiro, C. Murphy), 25. Boedker (Vermette, Yandle), 27. Ribeiro (Klinkhammer), 39. Boedker (Ribeiro), 55. Klinkhammer - 14. Boulton (A. MacDonald, Strait), 32. Tavares (Vanek, Ness), 34. Okposo (Strait, F. Nielsen)

Nashville - Dallas 3:1

Góly: 20. Hörnqvist (Legwand, S. Weber), 20. Legwand (Josi, S. Weber), 30. Gaustad (Colin Wilson, Bourque) - 19. E. Cole (Chiasson)

San Jose - Minnesota 3:1

Góly: 6. Pavelski (Boyle, J. Thornton), 15. Hertl (Wingels), 24. Pavelski (Irwin, J. Thornton) - 53. Brodin (Fontaine, Suter)