AKTUALIZOVANÉ 18:45

Univerziáda: Lyžiarka Kantorová skončila štvrtá, biatlonista Otčenáš ôsmy

Na zlatého Srba Milanka Petkoviča biatlonista Martin Otčenáš stratil 30,2 sekundy.

Slovenský reprezentant Martin Otčenáš.(Zdroj: TASR / AP)

LAGO DI TESERO. Z trojice slovenských reprezentantov na Svetovej zimnej univerziáde skončil v nedeľu v biatlone v šprinte mužov na 10 km najlepšie Martin Otčenáš na 8. mieste.

Na zlatého Srba Milanka Petkoviča mal stratu 30,2 s. Striebro si vybojoval Ukrajinec Vitalij Kilčinskyj (+3,5) a bronz jeho krajan Dmytro Pidruchnyj (+8,7).

Na 16. mieste skončil Michal Šima a 48. bol Henrich Lonský.

Fialková piata

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila v šprinte na 7,5 km solídnu piatu pozíciu, keď zaznamenala dve trestné kolá a výsledný čas 24:17,9 min. Do prvej desiatky sa zmestila i jej tímová kolegyňa Martina Chrapánová, ktorá dorazila na deviatom mieste s rovnakým počtom trestných kôl (24:37,9). V druhej desiatke dorazili Natália Prekopová (15.) a Lucia Šimová (18.), prvá v čase 25:06, druhá 25:25, pričom obidve zaznamenali po jednom trestnom kole.

"Šprint je moja najobľúbenejšia disciplína a piate miesto zamrzí. Dva chybné výstrely, možno ak by bol jeden, tak by sa to ešte dalo. Bežecky som podala najlepší výkon aký som momentálne dokázala zo seba dať. Musím doladiť streľbu, mám na to ešte tri preteky," uviedla pre TASR po pretekoch Fialková, ktorú zajtra podobne ako jej kolegyne čakajú stíhacie preteky. "V prípade dobrej streľby by to mohlo vypáliť i na medailu," dodala.

Po nepopulárnom štvrtom mieste na 15 km trati klasickou technikou, keď Martine Chrapánovej pri streľbe v stojkách dva razy nešťastne vypadol zásobník, sa študentka banskobystrickej univerzity Mateja Bela prepracovala do elitnej desiatky a v šprinte. "Bežalo sa mi horšie ako na vytrvalostných pretekoch, ale som predovšetkým nahnevaná na streľbu, pretože s dvom trestnými kolami je ťažko spraviť na šprinte dobrý výsledok. Dúfam, že to ešte zlepším," konštatovala Chrapánová.

Víťazkou sa stala Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková (čas 22:44,8 min, tr. kolá 1), pred krajankou Monikou Hojniszovou (22:55,4, 1) a Ruskou Tatianou Semenovovou (23:31,2, 0).

Kantorová len tesne štvrtá

Len tesne unikla medaila slovenskej reprezentantke v zjazdovom lyžovaní v pretekoch super-G Barbare Kantorovej. Časom 1:29,29 min obsadila štvrté miesto a od bronzovej priečky, na ktorej skončila Ruska Valentina Golenkovová ju delilo 0,07 s.

"Štvrté miesto je výsledok toho, že som spravila chybu. Mohlo to byť lepšie," konštatovala po pretekoch pre TASR Kantorová a pokračovala: "Podmienky boli super, trať bola dobrá a bola i pekne upravená. Nebol teda žiaden problém a išla som s radosťou a prehľadom."

Kantorová po 9. mieste v zjazde a 4. mieste v super-G má dobré vyhliadky i v kombinácii. "Kombinácia je ešte ďaleko, keďže nás čakajú ďalšie dve disciplíny, sú však moje obľúbenejšie a silnejšie. Ešte je čas, ale určite je to dobrý začiatok," uviedla Kantorová.

Nedarilo sa Gantnerovej

V nedeľu sa nedarilo Jane Gantnerovej, ktorá stratila predovšetkým v rovných pasážach.

"Je to veľká škoda, pretože sa mi išlo veľmi dobre, najmä v technickej časti. Bohužiaľ ma sklamal materiál a budeme s tým musieť niečo urobiť. Vieme, že máme problém s lyžami, sú trošku pomalšie a na rovných častiach to bolo cítiť," povedala Gantnerová, ktorá si pohoršila v kombinácii, keďže jej súperky zo zjazdu atakovali popredné priečky i v super-G.

Zlato si vybojovala Talianka Giulia Borghettiová, striebro Poľka Karolina Chrapeková.

Slovenská krasokorčuliarka Alexandra Kunová sa v nedeľu umiestnila v súčte bodov krátkeho programu a voľnej jazdy jednotlivkýň na SZU v Trentine na celkovej 14. priečke, keď si dovedna pripísala 108,63 boda.

Dvadsaťjedenročná Slovenka bola po krátkom programe osemnásta s bodovým ohodnotením 34,05, k zlepšeniu celkového umiestnenia o štyri priečky jej pomohla voľná jazda. V nej skončila štrnásta so 77,39 bodmi.