Šatan bral prehru Slovana v Prahe najhoršie

Miroslav Šatan po zápase odišiel bez slova.
Miroslav Šatan po zápase odišiel bez slova. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|15. dec 2013 o 19:32

Bratislavskému klubu nepomohlo ani 8000 fanúšikov v Prahe. Miroslav Šatan po najhoršom výkone Slovana v sezóne s novinármi nerozprával.

PRAHA. Tretieho novembra 2012 prišiel najhorší moment Miroslava Šatana v kariére, keď ho v derby s Levom Praha zranil v druhej tretine tvrdým zákrokom Zdeno Chára.

Slovan tvrdý atak nakopol a aj za svojho kapitána, ktorý musel odstúpiť a následnej chýbal pol roka pre zranenie krku, zápas v Tipsport aréne vyhral 2:1.

Dostal bodyček

V nedeľu sa Šatan po vyše roku vrátil na pražský zimák. Hráči Levu mu to dali pocítiť už pri prvom striedaní, keď dostal tvrdý bodyček.

Skúsený krídelník ho ustál, ale inak ho v zápase nebolo veľmi vidieť podobne ako jeho spoluhráčov, ktorí podali slabučký výkon, ktorý sa dá prirovnať len k zápasu s Jekaterinburgu, kde prehrali 1:8.

Trápenie uznávaného strelca bolo cítiť najmä v presilovke v druhej tretine, kde dvakrát netrafil bránku. Do výhody päť na tri sa dostal až na úplnom konci, až po góle Levu na 0:5, ale tiež sa nepresadil.

Po zápase nehovoril

Najväčšiu šancu pripravil pre Libora Hudáčka, ktorý však netrafil prázdnu bránku.

Po zápase na Šatana čakalo vyše dvadsať slovenských a českých novinárov. Tridsaťdeväťročný útočník však prešiel len okolo s čiapkou na hlave a rozhovor odmietol.

Lev Praha - Slovan Bratislava 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 1. Sekáč (Thörnberg, O. Němec), 16. J. Novotný (Mäenpää), 25. J. Novotný (Azevedo), 34. Řepík (Nakládal, Matai), 37. P. Vrána (Jaakola), 42. Oystrick (Mäenpää, Thörnberg), 43. Ševc (Cingel, Řepík)