AKTUALIZOVANÉ V PONDELOK 7:27

Jurča v premiére postavili do prvého útoku Detroitu, Hossa dal gól

V jednom zápase nastúpili až traja mladí Slováci. Jurčo a Tatar hrali za Detroit, Pánik za Tampu.

Tomáš Jurčo si v drese Detroitu premiérovo zahral NHL.(Zdroj: TASR / AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Tomáš Jurčo v nedeľu nastúpil na svoj prvý zápas v NHL, v ktorom jeho Detroit prehral s Tampu 0:3.

Z farmy v Grand Rapids povolali Jurča po zranení Justina Abdelkadera.

Hoci v zápise o stretnutí pred jeho začiatkom figuroval na krídle v druhom útoku centra Johana Franzena a krídelníka Todda Bertuzziho, v zápase nastupoval napokon v prvom.

Na krídle Daciukovho útoku

Jurčo hral s najväčšími hviezdami Detroitu Rusom Daciukom a Švédom Alfredssonom a ku koncu išiel aj na presilovku.

Vo svojom prvom zápase v NHL odohral 16 minút a 45 sekúnd a stihol aj dva bodyčeky a jednu strelu. Na ľade strávil viac času ako Tomáš Tatar.

Dvadsaťročný Košičan Jurčo patrí medzi veľké nádeje Red Wings. Draftovali ho v roku 2011 v druhom kole a v Grand Rapids je s 27 bodmi v 26 zápasoch sezóny najproduktívnejším hráčom.

Po dvojzápasovom dištanci sa do zostavy Tampy vrátil Richard Pánik. Šancu dostal počas deviatich minút.

Hossa otvoril skóre

Tomáš Kopecký z Floridy sa jednou asistenciou podieľal na výhre 2:1 na ľade Montrealu. V 25. minúte prihrával na otvárací gól duelu Jessemu Winchesterovi, ktorý prekonal Petra Budaja.

Slovenský brankár v službách Canadiens mal 23 úspešných zákrokov. Kopecký v zápase zaznamenal 17 minút, plusový bod a dve trestné minúty za hrubosť.

Mariána Hossu z Chicaga vyhlásili za tretiu hviezdu súboja s Los Angeles.

Pri víťazstve 3:1 otváral skóre svojím štrnástym gólom v sezóne, v 6. minúte sa tešil vo vlastnom oslabení. Chicago dalo všetky tri góly v prvej tretine.

Hossa ohrozil brankára Bena Scrivensa päťkrát, hral 16:38 min. Michal Handzuš bol na ľade vyše 15 minút a dosiahol plusový bod.

Los Angeles prehralo prvý zápas po šiestich výhrach, Chicago sa rýchlo spamätalo zo sobotňajšej vysokej prehry v Toronte.

Nedeľné zápasy NHL

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 0:3

Góly: 44. T. Johnson (St. Louis, Palát), 50. J. Brown (N. Thompson), 59. Killorn (V. Filppula, Brewer)

Tomáš Tatar odohral 16:32 min a mal 1 strelu, 2 mínusové body, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 16:45 min a mal 1 strelu, Richard Pánik (Tampa) odohral 9:09 min a mal 1 strelu.

Montreal Canadiens - Florida Panthers 1:2

Góly: 43. Galchenyuk (B. Gionta, Subban) - 25. Winchester (T. KOPECKÝ, M. Goc), 28. Bjugstad (Fleischmann, Upshall)

Peter Budaj (Montreal) mal 23 úspešných zákrokov. Tomáš Kopecký dosiahol 1 asistenciu, mal 1 strelu, 1 plusový bod, odohral 16:59 min a 2 min sedel na trestnej lavici.

Chicago Blackhawks - LA Kings 3:1

Góly: 6. MARIÁN HOSSA (Toews, Hjalmarsson), 10. Versteeg (P. Kane, Seabrook), 20. Sharp (Toews, Keith) - 57. Martinez (Greene, J. Nolan)

Marián Hossa sa stal treťou hviezdou zápasu, strelil 1 gól, mal 5 striel a odohral 16:38 min, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 15:19 min.

NY Rangers - Calgary Flames 4:3 pp sn

Góly: 16. Stepan (Rick Nash, Girardi), 28. Hagelin (Pouliot, Moore), 53. Kreider (Stepan, B. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd Pouliot - 8. Bäcklund (Russell, Giordano), 15. Glencross (Hudler), 45. Monahan (Glencross, Hudler)

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 3:2

Góly: 12. Bonino (Maroon, Palmieri), 36. Selänne (Perreault, Beleskey), 57. Penner (Getzlaf, Lindholm) - 7. Nugent-Hopkins (Hall, Eberle), 51. Gagner (Jakupov, Ference)

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 5:4 pp sn

Góly: 12. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Carlson), 52. M. Green (Nicklas Bäckström, M. Johansson), 57. Orlov (Fehr, J. Ward), 60. Ovečkin (J. Ward), rozhodujúci sam. nájazd Nicklas Bäckström - 20. Giroux (Raffl, Coburn), 28. Streit (Raffl), 43. Couturier (Read, Downie), 44. Voráček (Raffl, Giroux)