Sebastian Vettel sa nestal najlepším športovcom roka v Nemecku. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. dec 2013 o 14:51

Diskár Robert Harting, oštepárka Christina Obergföllová a futbalový Bayern Mníchov sú najlepšími športovcami a kolektívom Nemecka za rok 2013.

BADEN BADEN 16. decembra (SITA) - Rozhodli o tom desiatky tamojších športových novinárov.

Medzi mužmi zdolal majster sveta v hode diskom z Moskvy Harting svetového šampióna v pretekoch formuly 1 Sebastiana Vettela o 132 bodov. Ročný príjem pilota tímu F1 Red Bull je 50-krát väčší ako diskárov. Vettel odhadom zarába 22 miliónov eur ročne. Na 3. mieste v mužskej ankete skončil už s výrazným vyše tisícbodovým odstupom majster sveta v skoku o žrdi Raphael Holzdeppe.

Medzi ženami Obergföllová o vyše 700 bodov zdolala tenistku Sabine Lisickú a alpskú lyžiarku Mariu Höflovú-Rieschovú. "Tento úspech je pre mňa čerešničkou na torte. Len veľmi ťažko hľadám slová, aby som opísala, čo prežívam," povedala Obergföllová. V kategórii kolektívov bol Bayern suverénny, keď dostal 3782 bodov. Na druhom mieste s 1562 bodmi skončila nemecká ženská futbalová reprezentácia, tretiu priečku obsadili futbalistky VfL Wolfsburg.