Bayern je prvým finalistom MS klubov, Kuang-Čou zdolal 3:0

Franck Ribéry (v strede) strelil prvý gól Bayernu.
Franck Ribéry (v strede) strelil prvý gól Bayernu. (Autor: TASR / AP)
TASR|17. dec 2013 o 22:27

AGADIR. Futbalisti Bayernu Mníchov sú prvými finalistami 10. ročníka MS klubov FIFA v Maroku. Úradujúci európsky a nemecký šampión zdolal v prvom semifinále v Agadire víťaza ázijskej Ligy majstrov Kuang-čou Evergrande z Číny hladko 3:0.

Bavorský veľkoklub mal od úvodných minút iniciatívu na svojich kopačkách a už v prvej polhodine mohli favorita do vedenia poslať Thiago a Tony Kroos, obaja ale trafili iba konštrukciu súperovej bránky.

Skóre otvoril až päť minút pred prestávkou Franck Ribery, ktorý odrazenú loptu poslal presným volejom do siete a o chvíľu neskôr zvýšil na 2:0 hlavou Mario Mandžukič. Hneď po zmene strán ešte pridal poistku pre jasne dominujúci tím Mario Götze.

Vo finále sa Bayern stretne s úspešnejším zo stredajšieho druhého semifinále medzi domácim zástupcom Raja Casablanca a brazílskym Atlético Mineiro. Finále i duel o 3. miesto sú na programe v sobotu 21. decembra.

V minulej edícii sa z triumfu na prestížnom turnaji tešili futbalisti brazílskeho Corinthiansu, v uplynulých šiestich ročníkoch ale až päťkrát triumfovali kluby zo starého kontinentu.

Semifinále MS klubov FIFA

Kuang-čou Evergrande - Bayern Mníchov 0:3 (0:1)

Góly: 40. Ribery, 44. Mandžukič, 47. Götze, 20.000 divákov.

Zostávajúci program majstrovstiev sveta klubov

Semifinále

18. decembra (20.30, Marrákeš): Raja Casablanca (Mar.) - Atlético Mineiro (Braz.)

Zápas o 5. miesto

18. decembra (17.30, Marrákeš): Al Ahly (Egypt) - Monterrey (Mex.)

Zápas o 3. miesto

21. decembra (17.30, Marrákeš)

Finále

21. decembra (20.30, Marrákeš)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Bayern je prvým finalistom MS klubov, Kuang-Čou zdolal 3:0