AKTUALIZOVANÉ 10:17

NBA: Portland vyhral vonku tretíkrát po sebe

Momentálne najlepší tím z Portlandu súťaže priviedol k víťazstvu 36 bodmi rozohrávač Damian Lillard.

LaMarcus Aldridge z Portlandu v tomto prípade domáceho Thompsona neubránil.(Zdroj: SITA / AP)

CLEVELAND. Basketbalisti Portlandu sa znova vezú na víťaznej vlne, v utorok vyhrali na palubovke Clevelandu (119:116) v zámorskej NBA svoj piaty zápas v sérii. Momentálne najlepší tím súťaže priviedol k víťazstvu 36 bodmi rozohrávač Damian Lillard.

Dvadsaťtriročný Kalifornčan mal streleckú bilanciu trojkových pokusov 8/12, z poľa celkovo 11/23 a k svojej paľbe pridal aj desať asistencií. Dva doskoky mu chýbali k triple-double. Presná ruka "druhoročiaka" rozhodla o víťazstve Trail Blazers 0,4 sekundy pred záverečným klaksónom.

"Dopriali nám dosť času na poslednú strelu a my sme našli cestu, ako dopraviť loptu do koša. Pohybom som oklamal Alonza Geeho a vo chvíli, keď ustrnul, som bol pripravený," povedal o poslednej akcii zápasu Lillard.

Hráč uplynulého týždňa LaMarcus Aldridge sa v drese najlepšieho tímu celej NBA blysol 26 bodmi a 15 doskokmi. Portland vyhral tretí zápas po sebe na ihrisku súpera, najbližšie sa predstaví v Minnesote.

Kobe Bryant po návrate zo zranenia zažil jeden zo svojich lepších večerov, na víťazstve Los Angeles Lakers 96:92 v Memphise sa podieľal 21 bodmi.

"Keď mi vyjde zopár striel z výskoku, hneď viem, že som späť. Najmä keď ma bráni Tony Allen. Vtedy sa cítim naozaj dobre," pochvaľoval si skúsený rekonvalescent.

Ani 30 bodov a 17 doskokov DaMarcusa Cousinsa nestačilo Sacramentu na úspech, Kings prehrali s domácimi Charlotte Bobcats 87:95.

Čerstvá posila Kalifornčanov Rudy Gay odohral iba 24 minút a strelil štyri body. "Cez polčasovú prestávku sa sťažoval na koleno. V tretej štvrtine to ešte skúsil, ale potom sme ho radšej stiahli," prezradil tréner hostí Michael Malone.

Rozohrávač Tony Parker bude chýbať San Antoniu nasledujúce dva zápasy pre pomliaždeninu píšťaly predkolenia na pravej nohe. Tridsaťjedenročný Francúz sa zranil v tretej štvrtine pondelkového súboja v Los Angeles proti miestnym Clippers (92:115). Po zrážke s Jaredom Dudleym odkrivkal z palubovky.

Majster Európy 2013 s určitosťou nepomôže Spurs v ďalších dvoch dueloch na pôde súperov - v stredu proti Phoenixu a vo štvrtok proti Golden State. "Parkerov stav vyhodnotíme po návrate do San Antonia. Uvidíme, či bude v sobotu môcť hrať proti Oklahome," uvádza sa v stanovisku texaského klubu.

Trojnásobný víťaz NBA dosiahol v 23 doterajších zápasoch tejto sezóny priemery 17,5 bodu, 6,1 asistencie a 2,6 doskoku.