Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia 18. etapa | Sledujte naživo
Sagan neznížil stratu na Démara. Novým lídrom Gira sa stal Kelderman

NHL: Cisár prestrelil brankára All Stars Burka, nedohral však pre vylúčenie

New York 30. januára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na utorok ďalšími štyrmi stretnutiami, v ktorých nastúpili štyria Slováci. Bodovo sa presadili iba dvaja - Marián Cisár z Nashvillu gólom a Ladislav Nagy zo St. Louis asistenciou.

Cisár zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne hneď v prvej presilovke hostí na ľade Phoenixu (2:5), keď strelou zápästím z pravého kruhu prestrelil brankára Burka, ktorý sa cez víkend predstaví v zápase All Stars. "Prvý gól bol pre nás kľúčom k víťazstvu," vyzdvihol prínos slovenského nováčika NHL po zápase tréner dravcov Barry Trotz. Cisár bol však aktívny aj v inom smere - v záverečnej časti hry najskôr dostal 2+2 trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a len dve a pol minúty po jeho návrate z trestnej lavice mu rozhodcovská dvojica Shick - Trottier naparila päť minút a do konca stretnutia za narazenie na mantinel zozadu. Slovenskí obrancovia - hosťujúci Richard Lintner a domáci Radoslav Suchý sa prezentovali po jednej strele, Suchý si však ešte aj posedel 2 minúty.

Ani početné zranenia v tábore Blues nepomohli Maple Leafs dominovať v hale Savvis Center (2:1). Ruský obranca Čebaturkin strelil po presnej prihrávke Ladislava Nagya svoj prvý gól v sezóne a v drese Blues zároveň. Slovenský útočník si okrem toho "vymenil" aj bodyčeky s hosťujúcim Darcym Tuckerom. Po zákroku "ostrého chlapíka" z kádra javorových listov sa Nagy zviezol na ľad, no hneď na to sa otriasol a vrátil do hry. Už o niekoľko minút pristihol Tuckera pri mantineli nepripraveného, no po tejto zrážke v rámci pravidiel ostal Tucker niekoľko sekúnd ležať horeznačky na ľade.

Predovšetkým hráči prvého útoku domácich Hurricanes sa postarali o 10. prehru Tampy v poradí (5:2). Center Ron Francis sa troma asistenciami dostal cez hranicu 1600 bodov v kariére.

CAROLINA - TAMPA BAY 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Predovšetkým hráči prvého útoku domácich sa postarali o 10. prehru Tampy v poradí. Center Ron Francis sa troma asistenciami dostal cez hranicu 1600 bodov v kariére.

Góly: 9. Malík (Francis, OďNeill), 13. OďNeill (Kapanen, Francis), 34. OďNeill (Francis), 45. Willis (Gelinas, Malík), 59. Gelinas (Wesley, BrindďAmour) - 23. Modin (Richards, Zjuzin), 32. Modin (Holzinger, Mara). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:16. Brankári: Irbe - Cloutier. Rozhodcovia: Faucette, Joannette - 8030 divákov.

NY RANGERS - ATLANTA 2:7 (0:3, 0:2, 2:2)

Vyše mesiaca čakali Thrashers na víťazstvo. Na vlastnom ľade si to odniesli newyorskí jazdci, ktorí úvodných päť vzájomných stretnutí s Atlantou vyhrali. Najdlhšiu sériu bez víťazstva mali Thrashers vo svojom premiérovom ročníku v lige a trvala až 16 zápasov.

Góly: 41. Nedvěd (Hlaváč, Dvořák), 49. Gusarov (Toms, Grošek) - 1. Audette (Brunette, Kaberle), 9. Kaberle (Ferraro), 16. Vasiljevs (Kaberle, Štefan), 36. Donovan (Štefan), 40. Tamer (Štefan, Vasiljevs), 45. Šlégr (Sarault, Skalde), 48. Ferraro. Vylúčení: 9:6 na 2 min, Graves (NYR) a Skalde (ATL) na 5 min, McCarthy (NYR) na 10 min+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 30:37. Brankári: Richter - Rhodes. Rozhodcovia: Maguire, OďHalloran - 18.200 divákov.

ST. LOUIS - TORONTO 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Ani početné zranenia v tábore Blues nepomohli Maple Leafs dominovať v hale Savvis Center. Ruský obranca Čebaturkin strelil po presnej prihrávka Ladislava Nagya svoj prvý gól v sezóne a v drese Blues zároveň. Slovenský útočník si okrem toho "vymenil" aj bodyčeky s hosťujúcim Darcym Tuckerom. Po zákroku "ostrého chlapíka" z kádra javorových listov sa Nagy zviezol na ľad, no hneď na to sa otriasol a vrátil do hry. Už o niekoľko minút pristihol Tuckera pri mantineli nepripraveného Nagy, no po tejto zrážke v rámci pravidiel ostal Tucker niekoľko sekúnd ležať horeznačky na ľade.

Góly: 5. Čebaturkin (NAGY, Hecht), 45. Eastwood - 24. Corson (Cross, Tucker). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 19:27. Brankári: Turek - Joseph. Rozhodcovia: Koharski, Kowal - 19.659 divákov.

PHOENIX - NASHVILLE 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Cisár zaznamenal svoj desiaty gól v sezóne hneď v prvej presilovke hostí, keď strelou zápästím z pravého kruhu prestrelil brankára Burka, ktorý sa cez víkend predstaví v zápase All Stars. "Prvý gól bol pre nás kľúčom k víťazstvu," vyzdvihol prínos slovenského nováčika NHL po zápase tréner dravcov Barry Trotz. Cisár bol však aktívny aj v inom smere - v záverečnej časti hry najskôr dostal 2+2 trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a len dve a pol minúty po jeho návrate z trestnej lavice mu rozhodcovská dvojica Shick - Trottier naparila päť minút a do konca stretnutia za narazenie na mantinel zozadu. Slovenskí obrancovia - hosťujúci Richard Lintner a domáci Radoslav Suchý sa prezentovali po jednej strele, Suchý si však ešte aj posedel 2 minúty.

Góly: 25. Alatalo (Bouchard, Ylönen), 57. Briere (Lemieux, Wilson) - 15. CISÁR (Ronning, Berehowsky), 26. Eaton (Johnson, Kjellberg), 42. Timonen (Archipov), . Kjellberg (Eaton, Legwand), 57. Berehowsky (Jačmenev). Vylúčení: 10:8 na 2 min, CISÁR (NAS) na 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:26. Brankári: Burke - Dunham. Rozhodcovia: Shick, Trottier - 12.611 divákov.