Procházková nepostúpila do semifinále šprintu v Asiagu

Alena Procházková v Taliansku postúpila.
Alena Procházková v Taliansku postúpila. (Autor: TASR)
SITA|21. dec 2013 o 10:06

Svetový pohár v behu na lyžiach v talianskom Asiagu pokračuje šprintom klasickou technikou.

ASIAGO. Poľka Justyna Kowalczyková a Rus Nikita Kriukov triumfovali v sobotňajšom šprinte klasickou technikou v rámci 4. kola Svetového pohára v behu na lyžiach v talianskom stredisku Asiago.

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila vo štvrťfinále, Daniela Kotschová nepostúpila z kvalifikácie.

V ženskom finále sa Kowalczyková hneď po štarte dostala do čela, na stúpaní striasla svoje súperky a potom si už bez problémov prišla do cieľa po prvenstvo.

Na druhej priečke finišovala Anne Kyllönenová z Fínska s takmer 1,34-sekundovou stratou a tretie miesto obsadila Maiken Caspersen Fallaová z Nórska. Kowalczyková tak vyhrala všetky štyri klasické preteky, v ktorých v tejto sezóne štartovala.

"Klasika je moja obľúbená. Páčila sa mi dnešná trať a všetko mi vyšlo perfektne. Teším sa na Vianoce a najbližšie sa predstavím na Tour de Ski," uviedla v televíznom rozhovore víťazka, ktorá sa po sobote posunula na druhú priečku celkového poradia SP.

V mužskom finále sa z triumfu tešil Nikita Kriukov z Ruska, ktorý v závere zdolal Alexeja Poltaranina z Kazachstanu. Tretiu priečku obsadil švajčiarsky pretekár Gianluca Cologna. Pre olympijského víťaza z Vancouveru Kriukova to bolo vôbec prvé víťazstvo v SP.

"Prešiel som dlhú cestu, kým som vyhral. Veľmi sa teším, ďakujem Taliansko," uviedol.

Procházková postúpila z 18. miesta kvalifikácie, ktorú vyhrala Katja Višnarová zo Slovinska.

Vo štvrťfinále sa predstavila v poslednom piatom rozbehu, v ktorom skončila na štvrtom mieste s takmer desaťsekundovou stratou na víťaznú Nemku Denise Herrmannovú (3:13,32) a nedostala sa medzi najlepšiu dvanástku. Celkovo skončila na 18. mieste. Kotschová obsadila v kvalifikácii nepostupové 64. miesto.

Svetový pohár v behu na lyžiach - Asiago (Tal.)

Šprint žien klasickou technikou - kvalifikácia: 1. Katja Visnarová (Slovin.) 3:02,85 min, 2. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +2,23, 3. Denise Herrmannová (Nem.) +3,00,... 18. Alena Procházková +6,78 - postúpila do vyraďovacej časti,... 64. Daniela Kotschová (obe SR) +33,75 - nepostúpila

Šprint mužov klasickou technikou - kvalifikácia: 1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) 3:57,37 min, 2. Emil Jonsson (Švéd.) +2,80, 3. Eirik Brandsdal (Nór.) +4,78