Slovenský olympíjsky súboj v krasokorčuľovaní vyhrala Simančíková

Slovenská krasokorčuliarka Monika Simančíková počas krátkeho programu žien na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v krasokorčuľovaní v Bratislave. (Autor: TASR)
TASR|21. dec 2013 o 18:40

BRATISLAVA. Po krátkom programe žien na krasokorčuliarskych majstrovstvách Štyroch krajín v Bratislave sa v slovenskom súboji o olympijskú miestenku na ZOH 2014 do Soči viac darilo Monike Simančíkovej.

Tá pôjde do nedeľňajšieho finále z tretieho miesta. Jej rivalka Nicole Rajičová figuruje po sobotňajšom KP na šiestej pozícii, na Simančíkovú, ktorá na MS v Kanade tento rok vybojovala pre SR olympijskú miestenku stráca 4,66 bodu.

MMSR na ZŠ Ondreja Nepelu sú jedným z rozhodujúcich pretekov pri určenia mena slovenskej olympioničky do Soči.

Simančíková síce získala miestenku pre Slovensko, Rajičová ju ale doteraz vo vypísaných dvoch nominačných pretekoch zdolala. Posledné slovo bude mať výkonný výbor SKrZ 23. decembra.

KP sa stal korisťou Češky Elizavety Ukolovej, druhá skončila jej krajanka Eliška Březinová. V kategórii športových dvojíc súťažila v Bratislave len poľské duo Magdalena Klatková, Radoslaw Chruscinski, ktoré dosiahlo známku 123,01 bodov.

Výsledky - MMSR v krasokorčuľovaní

ženy - krátky program: 1. Elizaveta Ukolová 51,45, 2. Eliška Březinová (obe ČR) 48,38, 3. Monika Simančíková 48,07, ... 6. Nicole Rajičová (obe SR) 43,41

muži - konečné výsledky: 1. Tomáš Verber 237,40, 2. Michal Březina (obaja ČR) 209,40, 3. Maciej Cieplucha (Poľ.) 204,05, ... 8. Marco Klepoch (SR) 136,82

Ďalší program

nedeľa 22. decembra: 12.00 tanečné dvojice - voľné jazdy, 13.30 ženy - voľné jazdy

Domov»Zimné športy»Slovenský olympíjsky súboj v krasokorčuľovaní vyhrala Simančíková