Brankár Luongo sa zranil, Vancouver zvíťazil

Tréner Vancouveru Tortorella.
Tréner Vancouveru Tortorella. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. dec 2013 o 07:16

V zámorskej NHL sa v noci hrali dva zápasy, Slováci do hry nezasiahli.

BRATISLAVA. Hokejisti Vancouveru Canucks a New Yorku Rangers sa tešili z výhier v nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL. Rangers si poradili v domácom prostredí s Minnesotou 4:1.

Wild prehrali druhý duel za sebou. V Madison Square Garden išli v 5. min do vedenia po góle Jasona Pominvilla, ale potom sa už strelecky presadzovali iba domáci. Minnesota opäť zlyhala v koncovke, v ostatných ôsmich stretnutiach dala len trinásť gólov.

"V druhej tretine sme podali asi náš najlepší výkon v obrane za poslednú dobu. Hrali sme skutočne dobre, jednoducho a hráči robili s pukom správne veci," chválil zverencov tréner Rangers Alain Vigneault, ktorý dal prvýkrát od 2. decembra v bránke šancu Camovi Talbotovi a Henrika Lundqvista posadil iba na striedačku.

Vancouver zdolal Winnipeg tesne 2:1, keď o výhre rozhodol v polovici tretej tretiny tvrdou strelou obranca Christopher Tanev. Stretnutie nedohral domáci brankár Robert Luongo, ktorý sa zranil. Jeho náhradník Eddie Lack však podal spoľahlivý výkon a doviedol tím k víťazstvu. Luongo utrpel zranenie v dolnej časti tela.

"Prekvapilo ma, že som išiel do bránky. Dovtedy som nepočul o žiadnom Robertovom zranení. Bol to pre mňa výnimočný večer, lebo v hľadisku boli moji starí rodičia i rodičia mojej priateľky," povedal Lack. Vancouver vyhral deviatykrát z posledných jedenástich zápasov a v tabuľke Pacifickej divízie sa dotiahol na tretie San Jose.

New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 17. Pouliot (McDonagh, Brassard), 32. Hagelin (Dorsett, B. Boyle), 39. Zuccarello (Brassard), 53. Kreider (Rick Nash) - 5. Pominville (R. Suter, Mikael Granlund)

Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 11. Richardson (Hamhuis), 51. Tanev (Kassian, Booth) - 32. E. Kane (Wheeler, Scheifele)