Holandsko - SR 28:24 ROZŠÍRENÉ: Slovenky doplatili na slabší 2. polčas

TASR|22. okt 2002 o 22:59

Rotterdam 22. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame prehrali s domácim Holandskom 24:28 ...

Rotterdam 22. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame prehrali s domácim Holandskom 24:28 a pripravili tak svojmu novému trénerovi Vojtěchovi Marešovi nevydarenú premiéru.

V druhom zápase sa Slovenky pripravujúce sa na kvalifikáciu na MS 2003 stretnú v stredu s Rumunskom, ktoré vo svojom úvodnom vystúpení zdolalo Chorvátsko 30:28.

Holandsko - SR 28:24 (11:13)

najviac gólov: Assinková 9, Wisselová a Feijenová po 4 - Zostava a góly SR: Kodayová, Kudročová - Tóthová 5, Šalatová, Glankovičová 3, Hrabovská 2, Kormanová 3, Fečová 1, Dubajová 2, Sedláková, Flašková 4, Stuparičová, Caltíková 4, Kundrátová. Rozhodcovia: Evers a Kurns (Bel.), 2500 divákov

Slovenky síce po prvom polčase išli do kabín s dvojgólovým náskokom, domáce hádzanárky však po zmene strán spresnili hru, zlepšili úspešnosť streľby a najmä zásluhou disponovasnej Olgy Aassinkovej sa im podarilo zvrátiť nepriaznivý vývoj skóre.

Ďalšie výsledky 1. dňa:

Bielorusko - ČR 28:25

Chorvátsko - Rumunsko 28:30

Domov»Halové športy»Hádzaná»Holandsko - SR 28:24 ROZŠÍRENÉ: Slovenky doplatili na slabší 2. polčas