Janus vychytal pre Slovan výhru 3:1 v Rige

(Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|29. dec 2013 o 16:02

Slovan vyhral v Rige 3:1 najmä vďaka výbornému výkonu Janusa, ktorý kryl 38 striel domácich.

• Slovan odohral posledný zápas v tomto kalendárnom roku, najbližšie bude hrať 3. januára v Magnitogorsku
  • na postup do play-off stráca stále 10 bodov, dnes získal tri body aj ôsmy tím Západnej konferencie Jarosľavľ
  • okrem Janusa patril k najlepším hráčom Slovana aj Vondrka, ktorý jeden gól strelil a na ďalší prihral

BRATISLAVA, RIGA. Slovanisti ťažili v Rige z disciplinovanej a dôraznej hry v obrane, za ktorou stál vynikajúci brankár Janus.

Počiatočný tlak domácich stlmil Vondrka, ktorý v 14. minúte blafákom do bekhendovej strany zužitkoval trestné strieľanie za predchádzajúci faul naňho.

Vondrka mal deň

Na začiatku druhej tretiny Ölvecký z bránkoviska pretlačil puk druhýkrát do siete brankára Tellqvisa. Domáci reagovali drvivou útočnou aktivitou, no v čase, keď vrcholila, Vondrka ideálne našiel Miklíka, ktorý dorazil súpera – 3:0.

V tretej tretine si slovanisti ubránili zaslúžené tri body.

Štyrikrát vonku

Hodnotenie trénera Slovana Rostislav Čadu citovala klubová stránka. „Veľmi dobrý zápas. Mal nasadenie, rýchlosť, agresivitu. Po celý zápas sme úspešnou obranou podporenou brankárom Janusom čelili útočnej hre súpera. Dokázali sme si vytvoriť šance, ktoré sme využili. Sme spokojní, že odchádzame z Rigy s troma bodmi.“

Slovan čaká štvorzápasový trip u súperov, najbližšie hrá v piatok o 12.00 nášho času v Magnitogorsku.

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 50. Wilson (Szczechura, Robinson) - 14. Vondrka (z tr. strieľania), 22. Ölvecký (J. Mikúš, Štajnoch), 36. Miklík (Vondrka)

Rozhodovali: Kadyrov, Safiullov - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše 58. Bartovič (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.100 divákov.

Dinamo Riga: Tellqvist - Ozolinš, Rekis, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs - Upitis, Wilson, Hossa - Indrašis, Szczechura, Johnson - Haščák, Pavlovs, Džerinš - Cipulis, Bukars, Begovs

Slovan Bratislava: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký - Šatan, Radivojevič, Hudáček B. Mráz, Šťastný, T. Mikúš

Rostislav Čada (tréner Slovana: "Videli sme veľmi dobrý zápas, čo sa týka nasadenia, rýchlosti a agresivity. Po celý čas sme úspešnou obranou popodorenou skvelým Jarom Janusom čelili útočnej hre súpera. Dokázali sme si utvoriť gólové šance, ktoré sme využili. Sme spokojní, že sme v Rige vybojovali tri body."

Online prenos:

18:11 Stretnutie sa skončilo.

60. minúta: Domáci prestrieľali Slovan 39 ku 20, Slovan vyhral 3:1.

58. minúta: Bartovič dostal za nešportové správanie osobný trest a mieri do šatne.

54. minúta: Slovan dobre bráni vedenie o dva góly, po inkasovanom góle Rigu do vňčšej šance nepustil.

50. minúta: Kyle Wilson sa dostal k puku a do odkrytej brány poľahky znížil na 1:3.

47. minúta: Slovanu sa darí eliminovať útoky Rigy, stále vedie 3:0.

41. minúta: Marcel Hossa mal hneď v prvej minúte veľkú šancu, Janus stále gól nedostal.

17.39 Začala sa tretia tretina.

17:22 Skončila sa druhá tretina.

40. minúta: Riga vystrelila v druhej tretine na Janusa 19-krát, neúspešne.

36. minúta: Vondrka našiel perfektnou priuhrávkou Miklíka a Slovan vedie 3:0.

32. minúta: Do šance sa dostal aj Marcel Hossa, ani jemu sa nepodarilo prekonať Janusa.

30. minúta: Riga stupňuje tlak, Slovan sa len bráni.

27. minúta: Dinamo malo dve dobré šance, Janus svoj tím podržal.

21. minúta: Ölvecký dorazil puk, ktorý brankár len vyrazil, Slovan vedie 2:0.

16:50 Začala sa druhá tretina.

16:33 Skončila sa prvá tretina.

20. minúta: V poslednej minúte nevyužil Ölvecký veľkú šancu, keď šiel sám na brankára domácich.

18. minútu: Prvú presilovku v zápase Slovan nevyužil, väčšiu šancu si nevypracoval.

16. minúta: Slovan bude hrať prvú presilovku v zápase.

14. minúta: Vondrka bol v čistej šanci faulovaný, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré český útočník premenil.

11. minúta: Slovan bude hrať v oslabení, fauloval Mikúš.

9. minúta: Bruno Mráz strelil gól, puk sa avšak dostal do brány po tom, ako ho hráč Slovana sklepol rukou, gól preto neplatil.

5. minúta: Riga zatlačila počas presilovky Slovan, skórovať sa jej nepodarilo.

2. minúta: Hneď na začiatku zápasu bude hrať Slovan v oslabení, na trestnú lavicu pôjde Šatan

16:03 Stretnutie sa začalo.

Domov»Hokej»KHL»Janus vychytal pre Slovan výhru 3:1 v Rige