Tatarovi nájazd nevyšiel, Detroit Winter Classic prehral 2:3

Tradičný Winter Classic prehral Detroit s Torontom 2:3 na samostatné nájazdy.

Tomáš Tatar sa fanúšikom predstavil v drese Detroitu Red Wings.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na trojzápas Serie A a Hamšíka aj Škriniara >>
  • Detroit doma v tradičnom Winter Classic zápase na otvorenom štadióne prehral s Torontom 2:3.
  • O víťazovi rozhodla až tretia séria samostatných nájazdov. Slovák Tatar svoj nepremenil, o výsledku tak rozhodol Bozak.
  • Dejiskom zápasu bol Michigan Stadium, štadión University od Michigan pre americký futbal.
  • V zápase sa zrodila historicky najvyššia návšteva na hokeji. Na stretnutie predali 105 500 lístkov.
  • Slovenský hokejista Tomáš Jurčo si v zápase nakoniec nezahral, Košičana poslalo vedenie Red Wings na Silvestra na farmu do Grand Rapids Griffins do AHL.
  • Hráči korčuľovali pred zaplneným štadiónom v hustom snežení.

Výsledok novoročného Winter Classic NHL

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 2:3 pp sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Alfredsson (Zetterberg, B. Smith), 55. Abdelkader (B. Smith) - 40. Van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 45. Bozak (Phaneuf), rozhodujúci sam. nájazd Bozak.

Detroit - Howard - Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Kindl, Lashoff, Bertuzzi, Daciuk, Zetterberg, Eaves, Abdelkader, Alfredsson, Tatar, Anderson, Miller, Cleary, Glendening, Nyquist

Toronto - Bernier - Gunnarson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Ranger, Van Riemsdyk, Bozak, Kessel, Raymond, Kadri, Lupul, Kulemin, McClement, Clarkson, D'Amigo, Holland, Orr

Úvodný gól zápasu strelil Daniel Alfredsson

Veľká šanca Slováka Tomáša Tatara

Tatar pred rekordnou návštevou

Hokejisti Toronta Maple Leafs zvíťazili pred rekordnou návštevou v tradičnom novoročnom súboji Winter Classic na otvorenom štadióne Michigan Stadium v Ann Arbor nad domácim Detroitom Red Wings 3:2 po samostatných nájazdoch.

V drese zdolaného tímu nastúpil aj Tomáš Tatar, ktorý odohral 13:32 min a prezentoval sa štyrmi strelami. Tatar sa predstavil aj v rozstrele nájazdov, ale neskóroval.

Stretnutie sledovalo podľa viacerých zámorských zdrojov 105 491 divákov, čo je historicky najvyššia návšteva na hokejovom zápase.

Súboj tímov originálnej šestky na štadióne s prezývkou Big House prekonal doterajší rekord, ktorý na tomto športovisku vytvorili fanúšikovia dvoch michiganských univerzít 11. decembra 2010.

Pred vyše troma rokmi prišlo na súboj 104 173 divákov. V NHL držal doterajšie maximum duel z prvého ročníka Winter Classic v roku 2008, keď na Ralph Wilson Stadium v Buffale nastúpili miestni Sabres pred 71 217 divákmi proti Pittsburghu.

NHL ešte oficiálny údaj o návštevnosti nezverejnila.

Séria samostatných nájazdov

Glending namiesto Jurča

V drese Red Wings nastúpil na piaty súťažný zápas pod holým nebom útočník Luke Glendening.

Najskôr sa trikrát predstavil v drese univerzitného tímu z Michiganu, pred dvoma dňami hral v súboji AHL na otvorenom štadióne za Grand Rapids a teraz nastúpil za Detroit namiesto Tomáša Jurča.

Od začiatky robil hráčom problémy nekvalitný ľad, ktorého kvalitu výrazne ovplyvňovalo sneženie. Snehové vločky začali padať hodinu pred začiatkom súboja.

Obaja brankári Jimmy Howard a Jonathan Bernier podávali od začiatku kvalitné výkony a strelci mali čo robiť, aby dostali puk do siete. Red Wings boli aktívnejší a v 34. min otvoril skóre duelu Daniel Alfredsson.

Maple Leafs sa podarilo vyrovnať krátko pred druhou sirénou, 36,5 sekundy pred jej zaznením sa presadil James van Riemsdyk.

V tretej časti hry sa tešil z presného zásahu Tyler Bozak. V polovici tretej dvadsaťminútovky si mužstvá vymenili strany a v 55. min vyrovnal Justin Abdelkader.

Predĺženie zmenu skóre neprinieslo a rozhodli až samostatné nájazdy. V nich sa v druhej sérii presadili Daciuk a Lupul, v tretej nedal Tatar a Bozak rozhodol o osude duelu.

Toronto má v tabuľke Atlantickej divízie na 4. mieste 47 bodov, o jeden viac ako piaty Detroit.

Online prenos

Samostatné nájazdy

Toronto - Bozak strelil gól a rozhodol. 2:1.

Detroit - Tatar nedal. 1:1.

Toronto - Lupul strelil gól. 1:1

Detroit - Daciuk strelil gól. 1:0

Toronto - Van Riemsdyk nedal.

Začína Detroit - Alfredsson nedal

Zápas sa nerozhodol ani po predĺžení. Nasledujú samostatné nájazdy.

65.min. Veľké šance mali najskôr Daciuk, potom Smith, Toronto sa obránilo. Detroit siahal po góle aj v posledných sekundách predĺženia, prekonat Berniera sa im nepodarilo. Nasledujú samostatné nájazdy.

63. min. Detroit je aj v prdĺžení aktívnejší, na strely doteraz v zápase vedie 42:25. V zápase sme videli šesť vylúčených, dvoch domácich a štyroch hostí.

60. min. Zápas sa v riadnom hracom čase nerozhodol a tak nasleduje prdĺženie.

55. min. Justin Abdelkader zápas päť minút pred koncom vyrovnal. Detroit - Toronto 2:2. Tomáš Tatar v zápase zatiaľ trikrát neúspešne vystrelil.

50. min. Zápas desať minút pred koncom zastavili kvôli úprave ľadu, Detroit tak má posledné minúty na vyrovnanie.

45. min. Toronto sa dostalo do vedenia. Rozhodcovia ešte potrebovali kamerového rozhodcu na jeho potvrdenie, ale napokon Bozakovi gól uznali. Toronto vedie 2:1.

41. min V Detroite prestalo snežiť, v tretej tretine tak mužstvú určite ukážu skvelý hokej.

Druhým gólom v zápase sa skončila 2. tretina. Torontu sa podarilo vyrovnať na 1:1.

40. min. Ľadová plocha dovolila hráčom v druhej tretine začať hrať viac hokej a Howard musel niekoľkokrát zachraňovať pri veľkých príležitostiach Toronta. Van Riemsdyk jednu využil a prestrelil brankára domácich.

38. min. Obrovskú šancu vyrovnať si vypracovali hráči Toronta. Napokon z toho bude aspoň presilová hra.

34. min. Detroit využil rýchly protiútok, Zetterberg prihral puk Alfredssonovi a ten konečne prekonal Berniera v bránke Toronta.

30. min. Detroit je lepší, Tatar sa dokonca sám pustil medzi troch hráčov Toronta na vlastnej modrej. Slovák síce gól nedal, ale akcia to bola pekná. Z uhlu do prázdnej brány netrafil ani Cleary. Bernier v bránke hostí chytá zatiaľ veľký zápas. Detroit v polovici zápasu vedie na strely 19:10.

25. min. Lupul pripravil veľkú šancu pre Kadriho, Toronto ju však nevyužilo a v zápase sme stále gól nevideli.

21. min. Určite pôjde o zápas, ktorý bude kandidovať na cenu o najdlhšie stretnutie NHL v riadnej hracej dobe. Viac ako hodinu po prvom vhadzovaní sa len začala druhá tretina. Opäť je aktívny aj Tatar.

Prvá tretina sa skončila bez gólov, Detroit vyhráva na strely 13:5.

13. min. Tomáš Tatar hrá aj druhej špeciálnej presilovkovej formácii, ani jeho snaha zatiaľ gól nepriniesla. Zápas je stále bez gólov.

11. min. Na klzisku sa okrem mužov a žien s lopatami objavujú aj hráči zo šiestich krajín. Okrem Američanov a Kanaďanov korčuľuje v Michigane ešte päť Švédov, dvaja Rusi, Slovák a Čech. Náhradný brankár Detroitu je rovnako Čech Mrázek. Celkovo už v zápasoch Winter Classic podľa organizátorov nastúpili hokejisti z 12 krajín.

7. min. Hráči len s námahou posúvajú puk po klzisku. Prvým vylúčeným bude hráč Detroitu, Toronto teda bude mať výhodu jedného muža na klzisku. Vylúčeným je Abdelkader.

3. min. Len po dva a pol minúte zápasu treba prvýkrát upravovať ľadovú plochu. Na klzisko vykorčuľovali pomocníci s lopatami.

3. min. Prvú šancu Detroitu mal Zetterberg. Stav stále zostáva bezgólový. V treťej minúte sa na ľade prvýkrát objavil aj Tomáš Tatar. Jeho strelu obranca Toronta zrazil.

0.min. Ľadári mali určite ťažkú prácu s prípravou ihriska. Zápas sa začal i tak na zasneženom klzisku.

Tomáš Tatar sa v páde snaží prekonať brankára Jonathana Berniera.

19:26 Na štadióne znejú kanadská i americká hymna.

19:15 Zápas sa podľa pôvodných plánov mal začať o 19:00, úvodné buly však mešká.

19:14 Tomáš Jurčo si zápas pozrie len na televíznej obrazovke. V NHL odohral sedem zápasov a strelil dva góly. Na farme sa mu však v úvode sezóny mimoriadne darilo a tak sa pravdepodobne neskôr do prvého tímu vráti a pridá ďalšie štarty v najlepšej lige sveta.

19:12 Kapitán Toronta Maple Leafs Dion Phaneuf podpísal len včera s klubom sedemročnú zmluvu na 49 miliónov dolárov.