Hopmanov pohár: Vo finále Poľsko proti Francúzsku

Jo-Wilfried Tsonga.
Jo-Wilfried Tsonga. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. jan 2014 o 10:22

Vo víkendovom finále Hopmanovho pohára miešaných družstiev v Perthe sa predstavia tenisti Poľska a Francúzska.

BRATISLAVA. Poliaci si postup do finále vybojovali ako prví už vo štvrtok po víťazstve 2:1 nad domácou Austráliou, vďaka čomu obsadili prvú priečku v základnej A-skupine.

Francúzi viedli v B-skupine po dvojhrách nad Španielskom 2:0 a bez ohľadu na výsledok mixu ich už nik nemohol obrať o finálovú účasť. Najskôr Alize Cornetová zdolala Anabel Medinovú Garriguesovú v dvoch setoch 6:2 a 6:2 a druhý bod pridal Jo-Wilfried Tsonga. Ten sa natrápil s Danielom Munozom De La Navom a zdolal ho v troch setoch 6:4, 6:7 (7) a 6:2.

Francúzi sa vo finále predstavia už druhýkrát v priebehu posledných troch ročníkov Hopmanovho pohára, Poliakov čaká finálová premiéra.

Vo dvojhre žien v rámci stretnutia Česko - USA získala wimbledonská šampiónka 2011 Petra Kvitová proti Sloane Stephensovej prvý set 6:3, Američanka následne odstúpila pre zranenie ľavého zápästia. Spojené štáty americké nemali v singli mužov k dispozícii Johna Isnera (zranenie nohy).

Proti Radkovi Štěpánkovi ho zastúpil Kanaďan Milos Raonic a prehral s Čechom tesne 7:5, 3:6, 6:7 (4). V mixe nastúpili proti dvojici z ČR domáci náhradníci Bojana Bobusicová a Oliver Anderson a v tzv. profesionálnom sete podľahli 3:8.

Francúzsko - Španielsko 3:0

Jo-Wilfried Tsonga - Daniel Muňoz-De La Nava 6:4, 6:7 (7), 6:2

Alizé Cornetová - Anabel Medinová-Garriguesová 6:2, 6:2

Alizé Cornetová, Jo-Wilfried Tsonga - Anabel Medinová-Garriguesová, Daniel Muňoz-De La Nava 8:3 (hral sa tzv. profesionálny set)

Česko - USA 1:0 po dvojhre žien

Petra Kvitová - Sloane Stephensová 6:3 - skreč, Stephensová odstúpila pre zranenie ľavého zápästia

Radek Štěpánek - Milos Raonic (Kan.) 5:7, 6:3, 7:6 (4) / Raonic nahradil zraneného Johna Isnera, zápas mal iba exhibičný charakter

Petra Kvitová, Radek Štěpánek - Bojana Bobusicová, Oliver Anderson (Aus.) 8:3 (hral sa tzv. profesionálny set) / Austrálčania nahradili zranených Američanov, zápas mal iba exhibičný charakter

Domov»Tenis»Hopmanov pohár: Vo finále Poľsko proti Francúzsku