Volejbalisti začali boj o MS výhrou nad Gréckom 3:0

Na snímke kapitán slovenských volejbalistov Tomáš Kmeť (vľavo) smečuje, bráni Nikolaos Smaragdis. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|3. jan 2014 o 18:56

Slovenskí volejbalisti zvládli úvodný zápas kvalifikácie o svetový šampionát v Poprade, keď zdolali Grékov 3:0.

POPRAD, BRATISLAVA. Taliansky tréner Flavio Gulinelli začal na lavičke slovenského tímu výborne. Jeho zverenci zvládli vstup do volejbalovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Poľsku. V piatok zdolali jasne 3:0 Grécko, keď dominovali počas celého zápasu.

„Mali sme výborne nahrané Braňa Skladaného. Je veľmi dôležité, že sme začali výhrou 3:0,“ hovoril RTVS smečiar František Ogurčák.

"Zvládli sme prvý zápas veľmi dobre, nestratili sme ani set a som veľmi spokojný. Udržali sme úroveň našej hry a tempo až do konca a to je dôležité. To bolo podľa mňa dnes kľúčové. Začali sme vo veľkom tempe, ale Gréci potom ožili a boli nepríjemní. Dokázali sme však na to reagovať a nedovolili sme súperovi dostať sa do tempa. Informácia, že dokážeme otočiť aj nepriaznivé stavy je pre mňa veľmi cenná a dá sa na tom stavať," dodal tréner Gulinelli.

Vyburcovaní Slováci si od začiatku prvého setu vytvorili päťbodový náskok, ktorý podporil servis Martina Nemca. Prvý set sme vyhrali jasne 25:16.

„Plánovali sme na nich vyletieť. Boli sme dostatočne agresívni, Gréci hrajú v silných tímoch, dávali sme si pozor,“ dodal Ogurčák.

Gréci viedli len v 2. sete

Súper sa postupne otriasol a v druhom sete viedol o dva až tri body. Naši sa skoncentrovali, pomohol im servis Lukáša Diviša a úspešný blok, po ktorom otočili skóre zo 14:16 na 19:16. Náskok sme si udržali a získali sme ho 25:21.

V sobotu silnejšia Ukrajina

Slováci nepoľavili a vo výbornom výkone pokračovali aj v rozhodujúcom sete. Gréci opäť pohrozili, keď vyrovnali na 19:19. Naši však zahrali v tých chvíľach výborne v poli, kde ich podržal libero Roman Ondrušek a v útoku zas dobre hrajúci univerzál Nemec. Využili sme už prvý mečbal na 25:21. Premenil ho tvrdým podaním blokár Emanuel Kohút.

Menej sa darilo slovenským volejbalistkám, ktoré prehrali na úvod kvalifikácie v Bulharsku s domácim výberom 1:3.

Slováci pokračujú v kvalifikácii v sobotu o 17.30 proti Ukrajine a v nedeľu o 20.30 proti Fínsku.

„Ukrajina výborne blokuje. Musíme byť trpezliví. Sú slabší na nahrávke, ale čaká nás určite dlhý a náročný zápas,“ povedal Gulinelliho asistent Marek Kardoš.

Grécko - Slovensko 0:3 (-16, -21, -21)

75 minút, rozhodovali: Kolarevič (Srb.) a Mezöffy (Maď.), 2500 divákov

Grécko: Filippov, Tzourits, Petreas, Soultanopoulos, Protopsaltis, Fragkos, libero Stefanou (Smaragdis, Prousalis)

Slovensko: Skladaný, L. Diviš st., Kohút, M. Nemec, Ogurčák, Kmeť, Skladaný, libero Ondrušek (Bencz, Zaťko)

20.30 Slovensko - Fínsko

Domov»Halové športy»Volejbal»Volejbalisti začali boj o MS výhrou nad Gréckom 3:0