Finále domácich hráčok v Šen-čene vyhrala Na Li

Čínska tenistka a turnajová jednotka Na Li.
Čínska tenistka a turnajová jednotka Na Li. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. jan 2014 o 09:48

Pcheng otočila v druhom sete nepriaznivé skóre z 1:4 na 5:4 vo svoj prospech, no aj tak prehrala.

ŠEN-ČEN. Domáca tenistka Na Li zvíťazila v sobotňajšom finálovom stretnutí dvojhry na turnaji WTA International Shenzhen Open v čínskom Šen-čene nad krajankou Šuaj Pcheng za 110 minút 6:4, 7:5.

Najvyššie nasadená hráčka podujatia Na Li získala v prvom sete dvakrát servis svojej súperky, v druhom dejstve prelomila podanie Šuaj Pcheng trikrát.

Pcheng otočila v druhom sete nepriaznivé skóre z 1:4 na 5:4 vo svoj prospech, v závere však prehrala tri hry v sérii a Na Li využila prvý mečbal na ukončenie zápasu.

Na Li získala za triumf v Šen-čene 111 163 amerických dolárov a 280 bodov do príslušného rebríčka. Jej finálovej súperke patrí odmena 55 323 USD a 180 bodov do renkingu.

Dvojhra - finále:

Na Li (Čína-1) - Šuaj Pcheng (Čína-5) 6:4, 7:5

Štvorhra - finále:

Monica Niculescová, Klára Zakopalová (Rum./ČR) - Ľudmila Kičenoková, Naďa Kičenoková (Ukr.) 6:3, 6:4