Stanislas Wawrinka.
Stanislas Wawrinka. (Autor: SITA/AP)
SITA|5. jan 2014 o 16:35

Wawrinkovi patrí 72 490 dolárov a 250 bodov do svetového rebríčka. Zdolal Francúza Rogera-Vasselina.

CHENNAI. Švajčiarsky tenista Stanislas Wawrinka nasadený ako prvý zvíťazil nad Francúzom Édouardom Rogerom-Vasselinom za 96 minút 7:5, 6:2 v nedeľňajšom finále dvojhry v indickom Chennai.

V prvom sete Wawrinka ani raz nestratil svoje podanie a sám "brejkol" súpera v jedenástej hre, následne pri vlastnom servise využil prvý setbal.

Druhé dejstvo rovnako ovládol švajčiarsky hráč, ktorý dvakrát získal podanie Rogera-Vasselina. Rodák z Lausanne ponúkol súperovi v celom stretnutí jediný brejkbal.

Wawrinkovi patrí za triumf v Chennai 72 490 amerických dolárov a 250 bodov do svetového rebríčka. Roger-Vasselin získal odmenu 38 180 USD a 150 bodov do renkingu.

Dvojhra - finále:

Stanislas Wawrinka (Švaj.-1) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.-7) 7:5, 6:2 za 96 minút

Štvorhra - finále:

Johan Brunström, Frederik Nielsen (Švéd./Dán.-4) - Marin Draganja, Mate Pavič (Chor.) 6:2, 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 77 minút