AKTUALIZOVANÉ V PONDELOK 11:52

AS Rím prvýkrát prehral, Juventus ho zdolal 3:0

V úvodnom nedeľňajšom zápase 18. kola talianskej futbalovej Serie A remizovalo Chievo Verona s Cagliari.

Prvý gól Juventusu strelil Arturo Vidal.(Zdroj: SITA / AP)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

RÍM. Futbalisti Juventusu Turín výrazne posilnili svoje šance na obhajobu titulu v talianskej Serie A. V nedeľňajšom šlágri zvíťazili doma nad druhým AS Rím hladko 3:0 a zvýšili pred ním náskok na čele tabuľky už na osem bodov.

Mal to byť vyrovnaný duel, napokon sa z neho stala jasná záležitosť úradujúceho majstra. Rimania, ktorí v tejto ligovej sezóne inkasovali do nedele len sedem gólov, dostali v Turíne za 48 minút dva.

Obranu AS prekonal už v 17. minúte čilský reprezentant Arturo Vidal, ktorému načasoval v správnom momente prihrávku Carlos Tevez, a po prestávke pridal druhý gól domácich stopér Leonardo Bonucci.

V 77. minúte Mirko Vučinič z jedenástky potrestal ruku Leandra Castana v pokutovom území a uzavrel triumf Juventusu.

Dvaja vylúčení

Leandro videl navyše od rozhodcu červenú kartu, dve minúty predtym putoval predčasne pod sprchy za hrubý faul na Giorgia Chielliniho aj jeho spoluhráč Daniele De Rossi, takže hostia dohrávali zápas len s deviatimi hráčmi.

A mohli aj s ôsmimi, Srb Adem Ljajič však po ostrom zákroku na Paula Pogbu vyviazol len so žltým napomenutím.

Rimania v závere strácali nervy a asi aj preto hlavný arbiter Nicola Rizzoli fúkol do píšťalky s uplynutím riadneho hracieho času a nenastavil ani minútu.

Juventus tak napodobnil triumf nad tretím Neapolom (takisto 3:0) a pripísal si desiate ligové víťazstvo v rade.

Zvada o rozhodcovi

Dlhoročný kapitán a ikona AS Francesco Totti, ktorý pred zápasom naznačil, že domácim rozhodca pomôže, podal nevýrazný výkon a z ihriska sa porúčal v 72. minúte za bučania divákov.

"Také vyjadrenia sú len alibi pre ľudí, ktorí nevedia víťaziť. Vždy majú pripravenú nejakú výhovorku," komentoval Tottiho výroky brankár Juventusu Gianluigi Buffon. Podľa trénera Turínčanov Antonia Conteho čaká jeho mužstvo ešte dlhá cesta k titulu.

"Máme pred sebou celú druhú polovicu sezóny. Osembodový náskok je dôležitý, no nemôžeme podľahnúť nejakej klamnej predstave, že titul už máme vo vrecku. Ak stratíme koncentráciu a túžbu víťaziť, môžeme sa dostať do problémov," upozornil.

Garcia prehral prvýkrát

Rimania prišli o tohtosezónnu nezdolanosť, francúzsky tréner Rudi Garcia prvýkrát od svojho príchodu na lavičku AS okúsil v lige pachuť prehry.

"Prejavil sa rozdiel v efektivite. My sme často držali loptu, no vpredu sme neboli efektívni. Súboj o titul však ešte nie je stratený, stále je v hre 60 bodov," poznamenal Garcia, ktorého citovala agentúra Reuters.

Chievo Verona remizovalo s Cagliari 0:0. Hostia mali v 66. minúte veľkú príležitosť na strelenie víťazného gólu, ale Mauricio Pinilla nepremenil pokutový kop.

Chievo - Cagliari 0:0

12.000 divákov.

Fiorentina - Livorno 1:0 (0:0)

Gól: 66. Gonzalo Rodríguez

Juventus Turín - AS Rím 3:0 (1:0)

Góly: 17. Vidal, 48. Bonucci, 77. Vučinič (z 11 m), ČK: 75. De Rossi, 77. Leandro (obaja Rím)