Výsledky pondelkového behu Trojkráľová šestka v Trnave
Muži (6400 m): 1. René Valent (behame.sk) 22:22 min, 2. Michal Puškár (AŠK Slávia Trnava) 22:26, 3. Andrej Orlický (Triatlon team Trnava) 22:30
Ženy (6400 m): 1. Romana Komarňanská (AŠK Slávia Trnava) 24:45, 2. Petra Mráziková (SPŠ Trnava) 26:08, 3. Denisa Kušnierová (Fešák team Trnava) 26:28
Výsledky Košického trojkráľového behu
Muži (5000 m): 1. Michal Lami (Klub OB Akademik TU Košice) 16:34 min, 2. David Franko (KOB Sokol Kysak) 16:42, 3. Erik Repák (TJ Obal servis Košice) 16:47
Ženy (5000 m): 1. Katarína Labašová (Klub OB Akademik TU Košice) 19:06, 2. Romana Gajdošová (TJ Obal servis Košice) 19:45, 3. Barbora Zákršmidová (TU Košice) 20:39
Výsledky krosu IAAF v talianskom San Giorgio su Legnano
Muži (10 000 m): 1. Albert Rop (Bahr.) 28:19 min, 2. Japhet Korir (Keňa) 28:22, 3. Imane Merga (Et.) 28:25
Ženy (6000 m): 1. Hiwot Ayalewová 18:59, 2. Senberi Teferiová (obe Et.) 19:06, 3. Linet Masaiová (Keňa) 19:09
Americký futbal
Wild card weekend - NFL
Indianapolis - Kansas City 45:44, Philadelphia - New Orleans 24:26, Cincinatti - San Diego 10:27, Green Bay - San Francisco 20:23
Tenis
Výsledky slovenských tenistov v kvalifikácii dvojhry na 21. ročníku mládežníckeho tenisového turnaja ITF Grade 2 Slovak Junior Indoor chlapcov a dievčat na tvrdom povrchu v hale v areáli TP Hotel Družba v Senci.
Chlapci
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo
Michal Marko (SR-2) - Jan Pobořil (ČR) 6:2, 6:1, Filip Kratochvíla (SR) - Filip Grbič (Srb.-3) 7:5, 6:4, Peter Vajda (SR-12) - Domen Gostinčar (Slovin.) 7:6 (4), 3:6, 6:2, Michal Selecký (SR) - Vitalij Sačko (Ukr.-8) - bez boja, Sačko nenastúpil, Pawel Zawisza (Poľ.-1) - Andrej Sládeček (SR) 6:2, 6:0, Danilo Veremejčuk (Ukr.-4) - Tomáš Jarco (SR) 7:6 (5), 6:4, Alexander Erler (Rak.-5) - Filip Adamčík (SR) 6:0, 7:5, Petr Hájek (ČR-6) - Matúš Lazar (SR) 6:4, 7:6 (5), Dominik Kellovský (ČR-7) - Michal Gašparovič (SR) 6:1, 6:2, Maxim Renke (Nem.-9) - Ladislav Unčovský (SR) 6:2, 6:0, Piotr Matuszewski (Poľ.-10) - Milan Habrman (SR) 6:2, 6:4, Zdeněk Děrkas (ČR-11) - David Juras (SR) 6:0, 6:3
2. kolo (finále)
Michal Marko (SR-2) - Maxim Renke (Nem.-9) 4:6, 6:1, 6:4, Pawel Zawisza (Poľ.-1) - Michal Selecký (SR) 6:0, 6:1, Petr Hájek (ČR-6) - Peter Vajda (SR-12) 6:3, 6:3, Dominik Kellovský (ČR-7) - Filip Kratochvíla (SR) 7:6 (1), 6:1
Dievčatá
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo
Jana Jablonovská (SR-6) - Klára Hájková (ČR) 6:3, 7:6 (5), Šarlota Česneková (SR-7) - Alexandra Ščipakinová (Rus.) 7:6 (7), 6:2, Soňa Priščáková (SR) - Karolína Novotná (ČR-8) 6:2, 6:2, Barbora Miklová (ČR-4) - Barbora Matúšová (SR) 6:3, 6:4
2. kolo (finále)
Jana Jablonovská (SR-6) - Maria Novikovová (Rus.) 6:2, 6:3, Nikolina Jovičová (Srb.-1) - Soňa Priščáková (SR) 6:4, 6:2, Magdalena Frechová (Poľ.) - Šarlota Česneková (SR-7) 3:6, 6:4, 6:2
Futbal
Grécko - 18. kolo
Aris Solún - Apollon Smyrni 0:2
Biatlon
IBU Cup - Ridnaun-Val Ridanna (Tal.)
ŽENY / rýchlostné preteky (7,5 km):
1. Vanessa Hinzová (Nem.) 22:51,6 min (0), 2. Kathrin Langová (Nem.) +14,5 (1), 3. Jekaterina Jurlovová (Rus.) +24,9 (1),... 62. Lucia Šímová +3:48,0 (3), 69. Andrea Hôrčíková +4:13,3 (4),
Poradie v IBU Cupe celkovo (po 8 zo 16 pretekov):
1. Vanessa Hinzová 256 bodov, 2. Kathrin Langová (obe Nem.) 250, 3. Anastasia Zagoruiková (Rus.) 234, ... 60. Janka Gereková 40, 72. Ivona Fialková 31, 87. Natália Prekopová (všetky SR) 22.
MUŽI / rýchlostné preteky (10 km)
1. Erlend Bjöntegaard (Nór.) 26:01,6 (0), 2. Alexej Slepov (Rus.) +3,6 (1), 3. Eric Langer (Bel.) +11,1 (1),... 46. Michal Šíma +2:24,6 (2), 89. Peter Kazár +4:10,8 (4), 106. Ľubomír Lapin (všetci SR) +5:49,9 (3).
Poradie v IBU Cupe celkovo (po 8 zo 16 pretekov):
1. Timofej Lapšin 349 bodov, 2. Alexej Slepov (obaja Rus.) 307, 3. Benedikt Doll (Nem.) 253, ... 31. Dušan Šimočko 71, 62. Tomáš Hasilla 38, 66. Miroslav Matiaško 35, 78. Martin Otčenáš (všetci SR) 24.
Streľba
Pannonia Trophy 2014 v rakúskom meste Neusiedl am See v streľbe zo vzduchových zbraní
vzduchová pištoľ 60
muži - I. preteky: 1. Pavol Kopp (SŠŠR MV SR) 198,0 b. (v kvalifikácii 587)
juniori: 2. Patrik Stojka (CTM Bratislava) 192,1 (551)
muži - II. preteky: 2. Pavol Kopp (SŠŠR MV SR) 195,7 (574)
juniori: 4. Patrik Stojka (CTM Bratislava) 150,3 (552)
muži - III. preteky: 1. Pavol Kopp 197,9 (576), 2. Ján Fabo (obaja SŠŠR MV SR) 196,8 (571)
juniori: 2. Matej Kovács 190,0 (554), 3. Patrik Stojka (obaja CTM Bratislava) 171,2 (558)
vzduchová pištoľ 40
ženy - I. preteky: 1. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 197,0 (374)
juniorky: 2. Samuela Ernstová (SŠŠR MV SR) 191,7 - k.o. rozstrel 9,3+9,0 (368)
ženy - II. preteky: 3. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 173,6 (381)
juniorky: 1. Samuela Ernstová (SŠŠR MV SR) 190,0 (360), 2. Alexandra Nagyová (CTM Bratislava) 187,1 (366)
ženy - III. preteky: 1. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 201,4 (374)
juniorky: 2. Klaudia Garčalová (ŠSK Košice-Podhradová) 185,4 (353)
vzduchová puška 60
muži - I. preteky: 12. Zdeněk Čadek (VŠC Dukla B. Bystrica) 603,0
muži - II. preteky: 11. Zdeněk Čadek (VŠC Dukla B. Bystrica) 602,8
muži - IIII. preteky: 9. Zdeněk Čadek (VŠC Dukla B. Bystrica) 604,2
vzduchová puška 40
ženy - I. preteky: 2. Daniela Demjén-Pešková (SŠŠR MV SR) 208,1 (419,0)
juniorky: 3. Kristína Spišáková (SŠŠR MV SR) 180,1 (406,5)
ženy - II. preteky: 2. Daniela Demjén-Pešková 205,9 (419,4), 3. Dominika Škotková (obe SŠŠR MV SR) 184,0 (413,9)
juniorky: 1. Kristína Spišáková 202,1 (411,7), 2. Zuzana Gabužďová (obe SŠŠR MV SR) 202,0 (406,2)
ženy - III. preteky: 1. Daniela Demjén-Pešková 207,5 (417,7), 2. Dominika Škotková (obe SŠŠR MV SR) 206,5 (413,1)
juniorky: 2. Kristína Spišáková (SŠŠR MV SR) 200,5 (408,1)
Konečné poradie Pannonia Trophy 2014 v jednotlivých disciplínach na základe súčtu výkonov v kvalifikácii počas troch súťažných dní:
vzduchová pištoľ 60
muži. 1. Pavol Kopp (SŠŠR MV SR) 1737 bodov, 2. Steve Demierre (Švaj.) 1708, 3. Ján Fabo (SŠŠR MV SR) 1702
juniori: 1. Jakub Polák (SŠŠR MV SR) 1682
vzduchová pištoľ 40
ženy: 1. Renáta Tobaiová-Sikeová (Maď.) 1132, 2. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 1129, 3. Silvia Steinerová (Rak.) 1128,...5. Lenka Gajanová (ŠKP Bratislava) 1116
juniorky: 1. Corina Nyffeneggerová (Švaj.) 1097, 2. Alexandra Nagyová (CTM Bratislava) 1095, 3 Samuela Ernstová (SŠŠR MV SR) 1095
vzduchová puška 60
muži: 1. Bernhard Pickl (Rak.) 1875,9, 2. Tamás Háner (Maď.) 1856,0, 3. Alexander Schmirl (Rak.) 1855,7,...9. Zdeněk Čadek (VŠC Dukla B. Bystrica) 1810,0, 10. Miroslav Jahvodka (ŠKP Bratislava) 1775,5
juniori: 1. Hannes Patka (Rak.) 1818,6
vzduchová puška 40
ženy: 1. Daniela Demjén-Pešková (SŠŠR MV SR) 1256,1, 2. Regina Timeová 1241,6, 3. Franziska Peerová (obe Rak.) 1236,8, 4. Dominika Škotková 1235,1, 5. Jana Hyblerová (obe SŠŠR MV SR) 1231,9
juniorky: 1. Kristína Spišáková (SŠŠR MV SR) 1226,3