Slovenky prehrali na turnaji Lunardi Cup s Rumunskom 27:30

TASR|23. okt 2002 o 20:44

Rotterdam 23. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky podľahli vo svojom druhom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame účastníkovi tohtoročných ...

Rotterdam 23. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky podľahli vo svojom druhom vystúpení na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame účastníkovi tohtoročných ME Rumunsku 27:30 a ich nový tréner Vojtěch Mareš stále čaká na prvé víťazstvo na lavičke SR. V prvom dueli podľahli Slovenky Holandsku 24:28.

Vo štvrtok je na programe voľný deň, v treťom zápase sa Slovenky pripravujúce sa na kvalifikáciu na MS 2003 stretnú v piatok s reprezentáciou Bieloruska.

SR - Rumunsko 27:30 (15:16)

Rumunky boli v prvej polovici úvodného dejstva lepším tímom a v 15. minúte si vytvorili trojgólový náskok. Slovenky však do prestávky stačili znížiť na rozdiel jediného gólu a po zmene strán dlho držali s favorizovaným súperom vyrovnanú partiu. V záverečnej desaťminútovke sa však dopustili viacerých chýb, čo Rumunky dokázali využiť.

Vojtech Mareš, tréner SR: "Po hernej stránke to nebol z našej strany zlý výkon, doplatili sme však na to, že v rozhodujúcich fázach sme pokazili päť prihrávok a naopak nepremenili niekoľko vyložených šancí vrátane náskokov do bránkoviska. Dobrý výkon podala brankárka Zuzana Školková, ktorá nás svojimi zákrokmi viackrát podržala."

la br

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky prehrali na turnaji Lunardi Cup s Rumunskom 27:30