Šatanov gól v oslabení: obkorčuľoval bránku a skóroval do prázdnej

Sportnet|8. jan 2014 o 00:43

Miroslav Šatan odohral v Nižnekamsku jeden z najvydarenejších zápasov od svojho návratu. Ani jeho dva góly však na víťazstvo nestačili.

Nebol by to Slovan, keby v zápase nedoťahoval náskok súpera. Aj v Nižnekamsku po prvej tretine prehrával 0:2 a zdalo sa, že si ide po tretiu prehru v novom roku.

Po prestávke však bratislavský tím ožil a za pätnásť minút otočil výsledok. Bola to zásluha predovšetkým Miroslava Šatana, autora dvoch presných zásahov.

Najmä jeho vyrovnávajúci gól v oslabení na 2:2 stal za to. Na útočnej modrej čiare prevzal prihrávku od Jonathana Sigaleta, namiesto strely obkorčuľoval domácu bránku a potom pohotovo zakončil do prázdnej.

Šatan prežil v Nižnekamsku individuálne jeden z najvydarenejších zápasov od svojho návratu, no Slovan opäť nezvíťazil - získal iba bod za prehru po predĺžení.

„Nemyslím si, že to bola smola. Jednoducho robíme stále ťažké defenzívne chyby. Po takých sa zápasy ťažko vyhrávajú,“ hovoril. „Vždy je to síce niekto iný, ale tie góly si strieľame takpovediac sami.“

Napriek sérii troch prehier má Slovan stále šancu na play off. Na ôsme miesto stráca 9 bodov a do konca základnej časti odohrá ešte 13 zápasov.

Domov»Hokej»KHL»Šatanov gól v oslabení: obkorčuľoval bránku a skóroval do prázdnej