AKTUALIZOVANÉ 8:09

Meszároš trikrát asistoval, aj Paul Stastny mal tri body

Prvá formácia Colorada rozhodla o víťazstve Avalanche nad Ottawou 4:3 po predĺžení.

Daniel Briere z Montrealu (vľavo) sa snaží prekonať brankára Philadelphie Steva Masona. Bráni mu v tom Andrej Meszároš.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

NEW YORK. Slovenský obranca Andrej Meszároš sa stal v drese Philadelphie prvou hviezdou stredajšieho stretnutia zámorskej hokejovej NHL proti Montrealu.

Dvadsaťosemročný bek počas takmer 16-minútového pobytu na ľade pridal aj dve strely na bránku, má tri plusové body. Prvýkrát od 1. marca 2012 zaznamenal trojbodový zápas.

Pomohol k 10. výhre doma po sebe

Meszároš neodštartoval prebiehajúcu sezónu najlepšie, keď sa z úvodných 37 duelov objavil v zostave iba v sedemnástich.

Naposledy sa do kádra vrátil 23. decembra, keď nahradil zraneného Erika Gustafssona a odvtedy podáva spoľahlivé výkony.

V posledných piatich dueloch nazbieral päť asistencií, celkovo má v 24 zápasoch na konte osem bodov (1+7).

"Jednoducho idem od zápasu k zápasu a v každom sa snažím podať čo najlepší výkon. Čo najviac pomáhať ofenzíve a hrať zodpovedne v defenzíve," povedal Meszároš.

Philadelphia dosiahla desiate víťazstvo za sebou na domácom ľade. V tabuľke Východnej konferencie jej patrí piata priečka.

V bránke hostí dostal šancu Peter Budaj, ktorý kryl 24 z 27 striel a dosiahol 88,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

Paul Stastny mal 1+2

Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Marián Hossa a Michal Handzuš vyšli bodovo naprázdno a ich Chicago prehralo na domácom ľade s New Yorkom Rangers 2:3.

Jej center Paul Stastny strelil gól a pridal dve asistencie, kapitán Gabriel Landeskog mal tri prihrávky a český zadák Jan Hejda, ktorý sa nezmestil do nominácie na ZOH v Soči, raz skóroval.

V drese Ottawy sa dvoma asistenciami prezentoval švédsky obranca Erik Karlsson, mali preňho poradové čísla 30. a 31. v tomto ročníku.

Sumáre:

Philadelphia - Montreal 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly: 7. Couturier (Lecavalier, MESZÁROŠ), 15. Rinaldo (L. Schenn, MESZÁROŠ), 29. Raffl (MESZÁROŠ, B. Schenn) - 58. Plekanec (B. Gionta)

Chicago - New York Rangers 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 27. Toews (Sharp, Keith), 29. Bollig (Krüger) - 6. B. Richards (Callahan, M. Staal), 10. Zuccarello (Del Zotto, Lundqvist), 55. Hagelin (M. Staal, B. Richards)

Colorado - Ottawa 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 3. McGinn (E. Johnson, Holden), 5. Hejda (Landeskog, P. Stastny), 58. P. Stastny (Landeskog, Barrie), 61. Barrie (P. Stastny, Landeskog) - 16. MacArthur (B. Ryan), 33. Spezza (MacArthur, E. Karlsson), 35. Turris (Stone, E. Karlsson)

129. Andrej Sekera (Carolina) 41 7 17 24

(Za menom a klubom nasledujú zápasy, góly, asistencie, kanadské body.)

Najlepší strelci: 1. Alexander Ovečkin (Washington) 31 gólov, 2. Patrick Sharp (Chicago) 25, 3. Corey Perry (Anaheim), Sidney Crosby (Pittsburgh) a Alexander Steen (St. Louis) po 24, 6. Patrick Kane (Chicago) a Chris Kunitz (Pittsburgh) po 23, 8. Tyler Seguin (Dallas) 21, 9. John Tavares (New York Islanders), Phil Kessel (Toronto), Patrick Marleau (San Jose), Jeff Skinner (Carolina) a Ryan Getzlaf (Anaheim) po 20

12. Martin Marinčin (Edmonton) 8 0 0 0 +2 2 2

(Za menom a klubom nasledujú odohrané zápasy, góly, asistencie, body, plus/mínus body, strely na bránku a trestné minúty.)

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 28 17 6 3 592 61 2,40 90,7 % 2

Peter Budaj (Montreal) 11 5 4 1 264 20 2,14 92,0 % 1

(Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, víťazstvá, prehry v riadnom hracom čase, prehry po predĺžení, úspešné zákroky, inkasované góly, priemer gólov na zápas, úspešnosť zákrokov a počet shutoutov.)