V Los Angeles Clippers jasne zdolali Lakers 123:87

LeBron James v piatkovom zápase skončil predčasne.
LeBron James v piatkovom zápase skončil predčasne. (Autor: SITA/AP)
TASR|11. jan 2014 o 08:40

V mestskom derby zvíťazili hráči Los Angeles Clippers nad Los Angeles Lakers presvedčivo 123:87 a dosiahli tak vôbec najvyššiu výhru nad veľkým rivalom.

NEW YORK. Basketbalisti Brooklyu Nets dokázali v zámorskej NBA využiť v druhom predĺžení absenciu vyfaulovaného LeBrona Jamesa a zvíťazili nad Miami Heat 104:95.

Z tímu domácich, ktorí sa zapísali do štatistiky piate víťazstvo v rade, zaznamenal Joe Johnson 32 bodov.

K výhre Nets výrazne prispel aj Shaun Livingston. V nadstavenom čase mal na konte dva koše a dve zblokované strely, aby napokon za 51 minút skončil s bilanciou 19 bodov, 11 doskokov a päť finálnych asistencií.

James skončil 36 sekúnd pred koncom

Livingstonov kolega Paul Pierce pridal 23 bodov, ale minul doskočené lopty, ktoré mohli rozhodnúť o víťazovi už v závere normálneho hracieho času a prvého predĺženia.

V tíme hostí im najlepšie sekundoval James s 36 bodmi, siedmimi doskokmi a piatimi asistenciami. Líder hostí sa vyfauloval po ofenzívnom priestupku 36 sekúnd pred koncom prvého predĺženia.

Strelecky sa v domácich farbách najviac darilo Blake Griffinovi s 33 bodmi a 12 doskočenými loptami. Basketbalisti Clippers mali v prvej štvrtine 71% úspešnosť streľby.

Clippers ťahajú skvelú sériu

Na treťom víťazstve Clippers v rade sa podieľali Darren Collison s 20 bodmi a siedmimi doskokmi, kolega J.J. Redick pridal 19 bodov a DeAndre Jordan mal 13 bodov a 10 doskokov.

Clippers upravili domácu sériu na 17 víťazstiev a tri prehry, čo je druhý najlepší záznam v NBA. Lakers naopak prehrali štvrté stretnutie v rade.

Hosťom nepomohlo ani 16 bodov Kendalla Marshalla, ku ktorému sa pridal Pau Gasol s 10 bodmi, 8 doskokmi a piatimi asistenciami.

LA Clippers - LA Lakers 123:87

Domov»Halové športy»Basketbal»V Los Angeles Clippers jasne zdolali Lakers 123:87