AKTUALIZOVANÉ 22:15

Športové výsledky (11. 1. 2014). Sapara hral za Ružomberok

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Tenis

Japonský tenista Kei Nišikori sa napokon stal víťazom exhibičného turnaja AAMI Classic Kooyong na tvrdom povrchu v austrálskom Melbourne napriek tomu, že vo štvrtkovom semifinále podľahol Čechovi Tomášovi Berdychovi 4:6, 1:6.

V sobotňajšom finále tohto podujatia s tradične uvoľnenejším systémom a množstvom programových improvizácií totiž zverenec Michaela Changa nastúpil namiesto unaveného Francúza Richarda Gasqueta a zdolal Berdycha 6:4, 7:5.

AAMI Classic Kooyong v Melbourne - finále

Kei Nišikori (Jap.) - Tomáš Berdych (ČR) 6:4, 7:5

Doplnkový zápas

Luke Saville (Aus.) - Benjamin Mitchell (Aus.) 6:3, 6:4

Turnaj ITF vo Vero Beach na Floride (dotácia 25 000 USD, antuka vonku)

Štvorhra - 1. kolo

Makoto Ninomijová, Mari Tanaková (Jap.) - Manon Arcangioliová, Michaela Hončová (Fr./SR) 6:3, 6:2

Výsledky dvojhry na juniorskom turnaji ITF AGL Loy Yang Traralgon Junior International na tvrdom povrchu v austrálskom Traralgone (podujatie je prípravou na súťaže tejto vekovej kategórie na grandslamových Australian Open v Melbourne)

Dvojhra chlapcov - 1. kolo

Daniil Medvedev (Rus.-7) - Alex Molčan (SR) 6:1, 6:3

Jaume Antoni Munar-Clar (Šp.) - Martin Blaško (SR) 6:2, 6:4

Dvojhra dievčat - 1. kolo

Olivia Tjandramuliová (Aus.) - Tereza Mihalíková (SR) 6:2, 6:1

Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila v sobotňajšom zápase semifinále dvojhry dievčat na 21. ročníku mládežníckeho turnaja ITF Grade 2 Slovak Junior Indoor na tvrdom povrchu v hale v areáli TP Hotel Družba v Senci nad takisto nenasadenou Maďarkou Dalmou Gálfiovou 7:5, 6:4.

Ešte len 15-ročnú Kužmovú z VSE TK Akademik Košice pripravuje v rámci programu NTC Ľubomír Kurhajec. Zatiaľ poslednou domácou víťazkou singlovej súťaže dievčat na tomto podujatí je od sezóny 2007 Lenka Juríková.

Dvojhra dievčat - semifinále

Viktória Kužmová (SR) - Dalma Gálfiová (Maď.) 7:5, 6:4

Futbal

Výsledky prípravných stretnutí účastníkov Corgoň ligy

AS Trenčín - ŠK SFM Senec (II.) 6:0 (4:0)

Góly: 14. a 84. Jairo, 18. a 45. T. Malec, 25. Kleščík (z 11 m), 82. Mondek

MFK Ružomberok ("oranžoví") - MFK Ružomberok ("čierni") 3:1 (3:0) - išlo o interné modelované stretnutie na 2x35 minút

Góly: 10., 23. a 26. Zreľák - 60. Mário Almaský

Pozn.: V mužstve oranžových hral aj Marek Sapara.

FC Spartak Trnava - FC Spartak Trnava juniori (II.) 3:1 (1:1) - hralo sa v Červeníku

Góly: Schranz, Hodek a R. Procházka - P. Korbelič

AS Trenčín - ŠK SFM Senec (II.) 6:0 (4:0)

Góly: 14. a 84. Jairo, 18. a 45. T. Malec, 25. Kleščík (z 11 m), 82. Mondek

AS Trenčín - FK Spartak Bánovce nad Bebravou (IV.) 4:0 (4:0)

Góly: 35. a 45. Sabler, 11. Čögley, 20. Moses Simon

FC Nitra - FC ŠTK 1914 Šamorín (II. liga) 1:0 (1:0) - hralo sa na umelej tráve v Nitre

Anglicko - 2. liga, 25. kolo

Sheffield Wednesday - Leeds 6:0, Blackburn - Doncaster 1:0, Blackpool - Middlesbrough 0:2, Bolton - Nottingham 1:1, Brighton - Birmingham 1:0 - Peter Brezovan (Brighton) sedel na lavičke náhradníkov, Huddersfield - Millwall 1:0, Charlton - Barnsley - duel odložili, Ipswich - Queens Park Rangers 1:3, Watford - Reading 0:1, Wigan - Bournemouth 3:0, Yeovil - Burnley 1:2

Grécko 19. kolo futbalovej ligy

Levadiakos - Ergotelis 2:0, OFI Kréta - Veria 0:1, Panathinaikos Atény - Panionios 1:0

Portugalsko - 14. kolo

Rio Ave Vila de Conde - Maritimo Funchal 1:1, Estoril - Sporting Lisabon 0:0

Memoriál Valentina Granatkina - futbalový turnaj hráčov do 18 rokov v ruskom Petrohrade

O 13. miesto:

Azerbajdžan - Bielorusko 1:1 (0:0), 4:2 v rozstrele z 11 m

O 15. miesto:

Moldavsko - Lotyšsko 1:0

Zostávajúci sobotňajší program (časy sú uvedené v SEČ):

O 9. miesto:

Estónsko - Česko (16.00)

O 11. miesto:

Fínsko - Ukrajina (13.30)

Pozn: Slováci budú v nedeľu 12. januára od 13.30 h SEČ hrať o 3. priečku s tureckými rovesníkmi.

Slovenskí futbalisti do 16 rokov odštartovali víťazstvom turnaj Frenz International Cup 2014 v Malajzii. V sobotňajšom zápase zdolali domáci tím Frenz United tesne 3:2. Informoval web Slovenského futbalového zväzu.

Frenz United - Slovensko "16" 2:3 (0:1)

Góly SR 16: 43. a 59. Tupta, 73. Baumgartner (11m), ŽK SR 16: Baumgartner, Zemko, Tešlár

zostava SR 16: Szárás - Šulek, Macho, Varga, Nemček, Štefanec (80. Sokol), Moďoroši (46. Jurík), Baumgartner (86. Mašulovič), Tešlár, Jedinák (65. Vallo), Tupta

Hokej

Hokejisti TPS Turku so slovenským obrancom Milanom Jurčinom v zostave zvíťazili v sobotňajšom ligovom zápase na domácom ľade nad Lukko Rauma 1:0.

Fínsko - 1. liga

Blues Espoo - Jyväskylä 0:2, KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 3:2 pp a sn, TPS Turku - Lukko Rauma 1:0, Pelicans Lahti - Hämeenlinna 4:1, SaiPa Lappeenranta - Tappara Tampere 0:4, IFK Helsinki - Ässät Pori 4:3 pp a sn

Švédsko - 39. kolo

Brynäs - AIK Štokholm 2:1, Färjestad - Leksand 5:1, Linköping - HV 71 3:4, Lulea - Örebro 1:0, Skelleftea - Växjö 0:6

Švajčiarsko - NLA liga

Ambri-Piotta - Kloten 2:5, Davos - Zug 1:2, Lugano - Rapperswil 5:1, Servette - Lausanne 0:1 pp

Výsledky sobotňajších stretnutí B-skupiny II. divízie hokejových MS do 20 rokov v španielskom meste Jaca

Kórejská republika - Island 6:4 (0:0, 5:2, 1:2), Čína - Austrália 3:5 (1:3, 2:2, 0:0), Srbsko - Španielsko 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Hádzaná

Ženská liga - WHIL

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 25:20 (12:9)

Najviac gólov: Kubáčková 8/5, Dostálová 5, Berová 4 - Tóthová 9/2, Nudni a Hradilová po 4

Pok. hody: 7/6 - 3/2, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 420 divákov

DHC Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec 44:23 (25:8)

Najviac gólov: Hrbková 11/1, Adámková 7/1, Poláchová 5 - Kodajová 7, Dudová 6, Gáliková 3/3

Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 87 divákov

TJ Házená Jindřichov Hradec - Iuventa Michalovce 18:39 (10:17)

Najviac gólov: Markesová 4, Eliášová, Krupicová 3/2 - Tobiašová 8/2, Tregubovová 6, Kiridžičová 5

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 250 divákov

HC Veselí nad Moravou - TJ Sokol Písek 26:21 (15:13)

Najviac gólov: Chrenková 7/2, Bačíková 5, Viniatynská 5 - Součková 6, Malá a Salačová po 4

Pok. hody: 4/2 - 4/2, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov

Skoky na lyžiach

Japonská tínedžerka Sara Takanašiová sa stala v Sappore víťazkou sobotňajších pretekov Svetového pohára v skokoch na lyžiach. Domáca reprezentantka triumfovala na mostíku K-90 skoky najmú vďaka prvému skoku dlhému 99 m, pričom v druhom kole skočila 94,5 m.

Sedemnásťročná Japonka a celková líderka SP, ktorá vyhrala už päť titulov v tejto sezóne, sa tešila z prvenstva pred druhou Nemkou Carinou Vogtovou (240,7) a Ruskou Irinou Avakumovovou (224,1). Takanašiová, ktorá je horúcou favoritkou pred ZOH 2014 v Soči, nevyhrala v tejto sezóne len preteky v ruskom Čajkovskom, kde triumfovala domáca Avakumovová.

Sapporo - K90: 1. Sara Takanašiová (Jap.) 254,5 b. (99 m/94,5 m), 2. Carina Vogtová (Nem.) 240,7 (94,5/94,5), 3. Irina Avakumovová (Rus.) 224,1 (90,5/89,5)

poradie SP: 1. Takanašiová 560 bodov, 2. Vogtová 386, 3. Avakumovová 375

Akrobatické lyžovanie

Bielorus Anton Kušnir a Číňanka Šuang Čcheng zvíťazili v piatkových pretekoch v skokoch v americkom Deer Valley v rámci Svetového pohára akrobatických lyžiarov.

Deer Valley - MUŽI

1. Anton Kušnir (Biel.), 2. Si Kuang-pchu (Čína), 3. Alexej Grišin (Biel.)

Deer Valley - ŽENY

1. Šuang Čcheng (Čína), 2. Sin Čang (Čína), 3. Sü Meng-tchao (Čína)

Stolný tenis

Extraliga mužov - 7. kolo

skupina o 1. - 6. miesto

ŠKST FEROMAX Bratislava - ŠK Mostex Rača 3:6

Body: M. Mucha 2, M. Baláž - Novota 2,5, Turček 2, T. Šereda 1,5

MSK Čadca - Stavoimpex Holíč 1:6

Body: Blažek - Hanák a Pavlica po 2,5, Truksa

Metalfin Galanta - STK Pezinok 3:6

Body: Wiltschka 3 - Lelkeš a M. Ježo po 2,5, Krkoška

MSK Čadca - STK Pezinok hrá sa v sobotu 11. 1.

Metalfin Galanta - Stavoimpex Holíč hrá sa v sobotu 11. 1.

skupina o 7. - 12. miesto

ŠK ŠOG Nitra - SK Vydrany 6:4

Body: Rezetka 2,5, Žatko 2, Vlačuška 1,5 - D. Kriston 3, Gajdoschík

ŠKST Ružomberok - STK Lučenec-Kalinovo 6:4

Body: Koválik 2,5, M. Pavolka 2, Jahoda 1,5 - Péter 3, T. Bezúr

STK Stará Ľubovňa - Geológ Rožňava 3:6

Body: Guman 2, Poľa - Gumáň 3,5, Paľovčík 1,5, Gallo

ŠKST Ružomberok - Geológ Rožňava hrá sa v sobotu 11. 1.

STK Stará Ľubovňa - STK Lučenec-Kalinovo hrá sa v sobotu 11. 1.

Extraliga žien - 7. kolo

skupina o 1. - 6. miesto

ŠKST Topoľčany - Dunajská Streda 7:0

Body: Kršiaková 2, Furková 1, Kúdelová a E. Jurková po 0,5, 3x bez boja

TTC Považská Bystrica - MSK Malacky 3:6

Body: Uríková, Kucková, Búdová - Lazarčíková 3,5, Kosová 2, Haringová 0,5

ŠKST Topoľčany - MSK Malacky 6:2

Body: Kúdelová a E. Jurková po 2,5, Kršiaková - Lazarčíková, Haringová

TTC Považská Bystrica - Dunajská Streda 6:2

Body: Kucková 2, Uríková 1,5, Búdová 0,5, 2x bez boja - Majerčíková 2

MSK Čadca - ŠKST Ružomberok 7:0

Body: Cisariková 2,5, Belopotočanová 1,5, Adámeková, 2x bez boja

Poradie skupiny o 1. - 6. miesto po 7. kole: 1. Topoľčany 48 bodov, 2. Malacky 40, 3. Čadca 34, 4. P. Bystrica 29, 5. Ružomberok 29, 6. Dunajská Streda 27

skupina o 7. - 11. miesto:

STO Valaliky - TJ Baník Mlynky 7:0

Body: Horváthová a Vancáková po 2,5, Farkašovská 2

Viktória Trnava - ŠK ŠOG Nitra 4:6

Body: Kukuľková 2,5, Malá 1,5 - Kokavcová 3, Grigelová 2, Kovácsová

TJ Trnávka Bratislava - ŠK ŠOG Nitra 3:6

Body: Bútorová 2, Baďurová - Kokavcová 3,5, Selická 1,5, Kovácsová

Poradie skupiny o 7. - 11. miesto po 7. kole: 1. Nitra 29, 2. Valaliky 27, 3. Trnava 22, 4. Trnávka 14, 5. Mlynky 11

Skeleton

Výsledky žien - SP v St. Moritzi: 1. Noelle Pikusová-Paceová (USA) 2:19,88 min. (1:09,97 min./1:09,91 min.), 2. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 2:20,28 (1:10,32/1:09,96), 3. Shelley Rudmanová (V.Brit.) 2:20,32 (1:10,37/1:09,95), 4. Janine Flocková (Rak.) 2:20,63 (1:10,37/1:10,26), 5. Mellisa Hollingsworthová (Kan.) 2:20,66 (1:10,41/1:10,25), 6. Katie Uhlaenderová (USA) 2:20,73 (1:10,55/1:10,18).

Celkové poradie SP (po 6 z 8 pretekov): 1. Yarnoldová 1295 bodov, 2. Pikusová-Paceová 1085, 3. Rudmanová 1048, 4. Flocková 970; 5. Anja Huberová (Nem.) 914; 6. Marion Theesová (Nem.) 896

Sane

Výsledky SP v Oberhofe - dvojice: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 1:23,212 min. (41,509 s + 41,703 s), 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 1:23,591 (41,781+41,810), 3. Vladislav Jusčakov, Vladimir Machnutin (Rus.) 1:23,609 (41,686+41,923), 4. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) 1:23,762 (41,923+41,839), 5. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:23,841 (41,888+41,953), 6. Ludwig Rieder, Patrick Rastner (Tal.) 1:23,873 (41,843+42,030),...17. Marián ZEMANÍK, Jozef PETRULÁK (SR) 1:31,040 (48,285+42,759).

Celkové poradie SP (po 7 z 9 pretekov): 1. Wendl, Arlt 670 bodov, 2. Eggert, Benecken 545, 3. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 414, 4. Oberstolz, Gruber (Tal.) 412, 5. Rieder, Rastner (Tal.) 356, 6. Tristan Walker, Justin Snith (Kan.) 323

Výsledky SP v Oberhofe - ženy 1. Tatjana Hüfnerová 1:23,925 min, 2. Natalie Geisenbergerová 1:23,941, 3. Dajana Eitbergerová (všetky Nem.) 1:24,316, ... 23. Viera Gbúrová (SR) 1:25,912

Poradie SP 2013/2014 po 7. kole:

ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 685 bodov, 2. Tatjana Hüfnerová (obe Nem.) 491, 3. Alex Goughová (Kan.) 456, ... 25. Viera Gbúrová (SR) 110

Boby

SP vo švajčiarskom St. Moritzi - dvojboby

ženy: 1. Kaillie Humphriesová, Heather Moyseová (Kan.) 2:16,96 (1:08,81+1:08,15), 2. Cathleen Martiniová, Christin Senkelová (Nem.) 2:17,14 (1:08,54+1:08,60), 3. Fabienne Meyerová, Tanja Mayerová (Švaj.) 2:17,15 (1:08,41+1:08,74), 4. Jamie Greubelová, Emily Azevedová (USA) 2:17,25 (1:08,46+1:08,79), 5. Anja Schneiderheinzeová, Stephanie Schneiderová (Nem.) 2:17,26 (1:08,80+ +1:08,46), 6. Sandra Kiriasisová, Franziska Bertelsová (Nem.) 2:17,28 (1:08,64+1:08,64)

Celkové poradie SP (po 6 z 8 pretekov): 1. Humphriesová 1237 bodov, 2. Elana Meyersová (USA) 1208, 3. Greubelová 1194, 4. Martiniová 1082, 5. Kiriasisová 1065, 6. Schneiderheinzeová 968

muži: 1. Beat Hefti, Alex Baumann (Švaj.) 2:13,40 (1:06,74/1:06,66), 2. Alexander Zubkov, Alexej Vojevoda (Rus.) 2:13,58, (1:06,81/1:06,77), 3. Francesco Friedrich, Jannis Bäcker (Nem.) 2:13,70 (1:06,64/1:07,06), 4. Lyndon Rush, Lascelles Brown (Kan.) 2:13,77 (1:06,78/1:06,99), 5. Steven Holcomb, Christopher Fogt (USA) 2:13,95 (1:06,86/1:07,09), 6. Chris Spring, Jesse Lumsden (Kan.) 2:13,98 (1:06,92/1:07,06)

Celkové poradie v SP (po 6 z 8 pretekov): 1. Holcomb 1252, 2. Hefti 1190, 3. Zubkov 1132, 4. Friedrich 1080, 5. Cory Butner (USA) 1040, 6. Nick Cunningham (USA) 1028

Karate

Slovenská reprezentantka v karate Lucia Kováčiková postúpila v športovom zápase kumite do 50 kg do finále medzinárodného turnaja Paríž Open 2014, ktorý je súčasťou Svetového pohára a podujatím K1 Premier League.

Členka CMK Banská Bystrica nastúpi vo francúzskej metropole, kde štartuje až 764 pretekárov z 58 krajín, v nedeľňajšom rozhodujúcom dueli o celkové prvenstvo proti domácej Alexandre Recchiovej.

Tesne za medailovými bránami na tomto prestížnom turnaji zostala Zuzana Schwartzová. Karatistka Unionu Košice prehrala v kumite v kategórii do 55 kg s Brazílčankou Rodríguezovou Santosovou a obsadila konečné 4. miesto.

Volejbal

Extraliga mužov - 1. kolo skupiny o 1.-6. miesto:

VK Ekonóm SPU Nitra - Spartak VKP Myjava 0:3 (-29, -21, -15)

84 minút, rozhodovali: Sarka, Sloboda, 200 divákov.

VK MIRAD PU Prešov - Slávia Svidník 1:3 (-23, 27, -18, -19)

132 minút, rozhodovali: Mokrý, Malík, 700 divákov.

Extraliga žien - zápasy 2. kola skupiny o 5.-9. miesto.

VC UJS Komárno - VK Spišská Nová Ves 1:3 (22, -18, -14, -18)

101 minút, rozhodovali: Pivarček, Kováč, 30 divákov.

COP Trenčín - VK Spartak Komárno 3:2 (-20, 25, -20, 24, 13)

126 minút, rozhodovali: Čuntala a Hnát, 200 divákov.

VŠK Paneurópa Bratislava - VISTA real Pezinok 0:3 (-24, -22, -25)

91 min, rozhodovali: Svorenčík a Smolko, 50 divákov

Výsledky sobotňajšieho 10. kola Stredoeurópskej ligy vo volejbale žien

Slávia EU Bratislava - Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) 1:3 (18, -25, -15, -18)

95 minút, rozhodovali: Kulhanek a Petsche (obaja Rak.)

Askö Linz-Steg - Doprastav Bratislava 0:3 (-19, -16, -23)

69 minút, rozhodovali: Seifried, Globačnik

SVS Post Schwechat (Rak.) - TEVA Gödöllő (Maď.) 3:0 (15, 10, 14)

Vasas-Óbuda Budapešť (Maď.) - Calcit Kamnik (Slovin.) 3:2 (13, 14, -16, -16, 10)

Basketbal

Good Angels Košice vyhrali v stredajšom zápase 19. kola Stredoeurópskej ligy na palubovke maďarského Aluinvent DVTK Mišovec 82:63.

Aluinvent DVTK Miškovec - Good Angels Košice 63:82 (38:38)

Najviac bodov: Ravenová 15, Tobinová 13, Sverrisdöttirová 11 - Piersonová 21, Abdiová 17, Bojovičová 12

Piešťanské Čajky - CEKK Cegléd 100:52 (60:19)

Najviac bodov: Tathamová 14, Fabianová 13, Bartánusová, Dudášová, Oravcová po 11 - Hadzovičová 18, Vilipičová 12, Gorjanaczová 9

19. kolo SEL /+extraliga/

ŠBK Šamorín - MBK Ružomberok 87:77 (49:34)

Najviac bodov: Jaeschkeová, Vyňuchalová po 23, Škoričová, Sujová po 10 - Stalvantová 18, Černáková, Brezaniová po 14

Nový Záhreb - Uniqa Euroleasing Šopron 70:63 (18:17, 17:17, 19:13, 16:16)

PEAC Pécs - PINKK Pécsi 424 - zápas sa odohrá v nedeľu 12. januára od 18.00 h

Slovak Sport.TV basketbalová extraliga mala v sobotu na programe zápasy 24. kola.

BK Levickí Patrioti - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 80:77 (39:32)

Najviac bodov: Galata 22, Obade 20, Anuna 14 - Barnes 28, Sek 14, Strzelecki 12, 800 divákov.

MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza 69:82 (35:47)

Najviac bodov: Myles 19, Hall 16, Stojanov 12 - Klarič 27, Santee 16, Guede 13, 750 divákov.

BK Inter Incheba Bratislava - EDYMAX SPU Nitra 74:75 (44:42)

Najviac bodov: Miloševič 14, Williams 10, Graham a Starosta po 9 - Kosa 20/5 trojok, Nuhanovič 20, Frazier 13, 1200 divákov.

ŠKP Banská Bystrica - MBK Handlová 90:70 (50:28)

Najviac bodov: Lowe 19, Rendla, Žiak po 16 - J. Vojtek 15, Gudžič 13, Haviar 12, 550 divákov.

Snoubording

Finále snoubordkrosu v andorrskom stredisku Vallnord-Arcalis

muži: 1. Trevor Jacob (USA) 1000, 2. Stian Sivertzen (Nór.) 800, 3. Omar Visintin (Tal.) 600

poradie disciplíny: 1. Jarryd Hughes (Austr.) 1560, 2. Visintin 1426, 3. Sivertzen 1370.

ženy: 1. Dominique Maltaisová (Kan.) 1000, 2. Alexandra Jekovová (Bul.) 800, 3. Lindsey Jacobellisová (USA) 600

poradie disciplíny: 1. Maltaisová 2600, 2. Jacobellisová 1960, 3. Helene Olafsenová (Nór.) 1650

Rýchlokorčuľovanie

Majstrovstiev Európy vo viacboji v nórskom Hamare

ženy

500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 38,77 s, 2. Karolína Erbanová (ČR) 38,80, 3. Julia Skokovová (Rus.) 39,01, 4. Jekaterina Šikovová (Rus.) 39,14, 5. Katarzyna Bachleda-Curusová (Poľ.)a Jevgenija Dmitrievová (Rus.) po 39,59,

3000 m: 1. Wüstová 4:02,02 min, 2. Yvonne Nautová (Hol.) 4:02,63, 3. Martina Sáblíková (ČR) 4:04,22, 4. Marije Jolingová (Hol.) 4:04,24m, 5. Claudia Pechsteinová (Nem.) 4:06,53, 6. Diane Valkenburgová (Hol.) 4:06,82.

Celkové poradie po 2 disciplínach: 1. Wüstová 79,106 b., 2. Skokovová 80,390, 3. Jolingová 80,796, 4. Šikovová 80,831, 5. Valkenburgová 80,926, 6. Bachleda-Curusová 81,223.

Nór Havard Bökko na 500 a Holanďan Jan Blokhuijsen na 5000 m dominovali v prvých disciplínach majstrovstiev Európy v rýchlokorčuliarskom viacboji mužov v nórskom Hamare.

Muži

500 m: 1. Havard Bökko (Nór.) 35,99 s, 2. Konrad Niedzwiedzki (Poľ.) 36,06, 3. Zbgniew Brodka (Poľ.) 36,07, 4. Koen Verweij (Hol.) 36,11, 5. David Anderson (Švéd.) 36,33, 6. Jan Szymanski (Poľ.) 36,35.

5000 m: 1. Jan Blokhuijsen (Hol.) 6:15,89 min., 2. Douwe de Vries (Hol.) 6:19,47, 3. Bart Swings (Bel.) 6:20,92.

Celkové poradie po 2 zo 4 disciplín: 1. Jan Blokhuijsen 74,199 b., 2. Koen Verweij 74,269, 3. Havard Bökko 74,287, 4. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 74,851, 5. Bart Swings 74,892, 6. Renz Rotteveel (Hol.) 74,942.

Pozemný hokej

Finálový turnaj Svetovej ligy

A-skupina: Anglicko - Nemecko 2:1 (2:1), Nový Zéland - India 3:1 (1:0)

Tabuľka:

1. Anglicko 2 2 0 4:1 6

2. Nemecko 2 1 1 7:3 3

3. N. Zéland 2 1 1 4:7 3

4. India 2 0 2 1:5 0

B-skupina: Belgicko - Argentína 2:3 (2:1), Holandsko - Austrália 1:0 (0:0)

Tabuľka:

1. Argentína 2 2 0 8:4 6

2. Austrália 2 1 1 3:3 3

3. Holandsko 2 1 1 3:5 3

4. Belgicko 2 0 2 4:6 0

Futsal

Slovensko - extraliga

Futsal Team Levice - FK Slovanet Prešov 8:9 (5:1)

Góly: Švec a Rakica po 2, Birdáč, Budovec, Adámi, Adam (vlastný) - Mihok a R. Beliš po 3, Nchkler 2, Biľ, 450 divákov

STC Púchov - FTVŠ UK Bratislava 3:6 (2:4)

Góly: Burdej, Behan, Manik - Hutár, Jankovič, Horňák, Škrobák, Hlina, Janoško, 50 divákov

Across Pinerola Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 7:2 (1:0)

Góly: Bagin 2, Hájek, Adámek, Chamilla, A. Zdráhal, Šporánek - Hudek, Krištofík, 150 divákov

Čekan Mekenroff 1897 Bratislava - MFsK Nitra 2:5 (2:2)

Góly: Bero, Petro - Fuska, Peciar po 2, Zaťovič, 70 divákov

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  3. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  5. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  6. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  7. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  8. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  9. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom?
  10. Jarné prázdniny pri mori?
  1. VZN o hazarde sa dá zachrániť
  2. Prieskum: Ako si Slováci požičiavajú? Hlavne rýchlo
  3. Čo prinieslo tohtoročné Záhradnícke fórum?
  4. Diplomaciu v praxi na EU v BA otvorila veľvyslankyňa Nórska
  5. Študenti z rôznych kútov sveta prichádzajú študovať na EU v BA
  6. 10 faktov o ovocí a zelenine, ktoré musíte vedieť!
  7. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa
  8. Montážne konferencie - Novinky aj vzdelávanie o suchej výstavbe
  9. Profesijný rast študentov médií sa začína už počas vysokej školy
  10. Paneurópska vysoká škola otvára špecializované kurzy IT
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 8 897
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 8 498
  3. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 8 493
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 238
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 6 631
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 5 581
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 4 246
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 3 906
  9. Ceny bytov vo veľkých mestách prekonali historický rekord 3 676
  10. Jarné prázdniny pri mori? 2 715

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

Neprehliadnite tiež

Kopce v Pjongčangu Stromkovej pripomínali Malú Fatru

Slovenka bude o necelý mesiac obhajovať na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

Z odpisovaného hráča je líder. Pánik má skvelú sezónu

Slovenský hokejista má v tomto ročníku NHL na konte toľko bodov ako nikdy predtým.

Napodobnil krajana. Kontroverzný austrálsky tenista vypustil zápas

Bernard Tomic nevyužil v treťom sete vedenie 4:1.

Ranieri je klamár a egoista, ktorý ničí kariéru hráča, tvrdí agent

Anglický majster z Leicestru prežíva katastrofálnu sezónu. Poslednú šancu má v Lige majstrov, kde hrá v stredu prvé osemfinále na pôde FC Sevilla.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop