Svendsen vyhral biatlon v Ruhpoldingu, Hurajt dobehol na 28. mieste

Pavol Hurajt sa na trati v Ruhpoldingu nepomýlil.
Pavol Hurajt sa na trati v Ruhpoldingu nepomýlil. (Autor: TASR)
SITA|11. jan 2014 o 16:30

Svetový pohár v biatlone v Ruhpoldingu sa vydaril Pavlovi Hurajtovi. Po bezchybnej streľbe dobehol na 28. mieste.

RUHPOLDING. Nórsky reprezentant Emil Hegle Svendsen sa stal víťazom sobotňajších vytrvalostných pretekov na 20 km, ktoré boli súčasťou 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

Svendsen urobil iba jednu chybu na strelnici a v Chiemgau Arene finišoval s náskokom 14,8 s pred ruským prekvapením Alexejom Volkovom.

Stupne víťazov v druhých vytrvalostných pretekoch sezóny doplnil Rus Jevgenij Usťugov, ktorý zaostal o 16,5 s za víťazom.

Tretia výhra v novom roku

Dvadsaťosemročný rodák z Trondheimu Svendsen je v novom roku na nezastavenie. Pred týždňom v Oberhofe vyhral šprint aj stíhačku, teraz pridal triumf vo vytrvalostných pretekoch.

Tvrdí, že oproti minulým rokom si viac verí na strelnici, lebo v lete sa venoval najmä nácviku streľby.

"Som spokojný s tým, ako sa mi darí. Našiel som správnu mieru koncentrácie, len tak ma nič nerozhodí. Zlepšil som teda mentálnu stránku," uviedol Svendsen na portáli biathlonworld.com.

Hurajt strieľal presne

Skvelý strelecký výkon predviedol slovenský reprezentant Pavol Hurajt, ktorý skončil na 28. mieste a získal 13 bodov do hodnotenia Svetového pohára.

Už 35-ročný skúsený harcovník vybielil všetkých 20 terčov na štyroch streleckých položkách a len horší bežecký výkon ho pripravil o lepšie umiestnenie.

Ďalší traja Slováci si už nepripísali body do SP. Martin Otčenáš skončil šesťdesiaty prvý, Miroslav Matiaško sedemdesiaty štvrtý a Dušan Šimočko sedemdesiaty deviaty. V cieli klasifikovali 100 biatlonistov.

Svetový pohár v biatlone - Ruhpolding (Nem.)

Vytrvalostné preteky mužov: 1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 48:58,5 min (1), 2. Alexej Volkov (Rus.) +14,6 (0), 3. Jevgenij Usťugov (Rus.) +16,5 (1), 4. Jakov Fak (Slovin.) +34,7 (1), 5. Dominik Landertinger (Rak.) +42,7 (1), 6. Dmirij Malyško (Rus.) +44,4 (2),.. 28. Pavol Hurajt +2:32,2 (0), 61. Martin Otčenáš +5:30,6 (3), 74. Miroslav Matiaško +6:51,3 (4), 79. Dušan Šimočko (všetci SR) +7:46,9 (3).

Poradie vo Svetovom pohári celkovo (veľký glóbus)

1. Martin Fourcade (Fr.) 462 bodov, 2. Emil Hegle Svendsen 353, 3. Johannes Thingnes Bö (obaja Nór.) 292, 4. Jevgenij Usťugov (Rus.) 272, 5. Anton Šipulin (Rus.) 264, 6. Ole Einar Björndalen (Nór.) 255, ... 55. Pavol Hurajt 35, 60. Matej Kazár 25, 60. 70. Tomáš Hasilla (všetci SR) 9.

Poradie vo Svetovom pohári vo vytrvalostných pretekoch (malý glóbus)

1. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 83 bodov, 2. Simon Eder (Rak.) 79, 3. Jevgenij Usťugov 76, 4. Alexej Volkov (obaja Rus.) 75, 5. Christian De Lorenzi (Tal.) a Simon Fourcade (Fr.) po 65.

Domov»Zimné športy»Svendsen vyhral biatlon v Ruhpoldingu, Hurajt dobehol na 28. mieste