Wales 1:0 1:0 Slovensko
Práve prebieha | Aktualizované o 16:25 | Sledujte naživo

Športové výsledky (12. 1. 2014). Stoch sa tešil z výhry Paok-u

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Streľba

20. ročník medzinárodných pretekov v streľbe zo vzduchových zbraní v slovinskom Ruše.

Výsledky - sobota:

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Miklós Tátrai (Maď.) 200,2 bodu (v kvalifikácii 579), 2. Juraj Tužinský 198,1 (578), ... 8. Pavol Kopp 75,1 (579), 12. Ján Fabo (všetci SR) 569

družstvá: 1. Srbsko 1737, 2. Slovensko (Kopp, Tužinský, Fabo) 1726

vzduchová puška 60

muži: 1. Péter Sidi (Maď.) 209,2 (625,6), ... 10. Zoltán Baláž (SR) 620,7

družstvá: 1. Maďarsko 1871,8

vzduchová pištoľ 40

ženy: 1. Marija Marovičová (Chor.) 195,9 (381)

družstvá: 1. Chorvátsko 1141

vzduchová puška 40

ženy: 1. Snježana Pejčičová (Chor.) 207,3 (417,1)

družstvá: 1. Chorvátsko 1247,4

Veľká cena Plzne v streľbe zo vzduchových zbraní v Česku

Výsledky - piatok

vzduchová pištoľ 40

ženy: 1. Klaudia Brešová (Poľ.) 198,1 (382),...9. Lenka Gajanová (SR) 375

sobota

vzduchová puška 60

muži: 1. Alexandr Driagin (Rus.) 207,7 b. (v kvalifikácii 629,0),...23. Zdeněk Čadek (SR) 605,7

juniori: 1. Jack Rossiter (Aus.) 203,9 (614,6)

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Vladimir Gončarov (Rus.) 202,1 (584)

juniori: 1. Frederik Zurschmiede (Švaj.) 199,4 (568)

vzduchová puška 40

ženy: 1. Paula Wroňská (Poľ.) 208,2 - k.o. rozstrel 10,7 (414,7)

juniorky: 1. Emma Adamsová (Aus.) 205,1 (414,3)

vzduchová pištoľ 40

ženy: 1. Natalia Paderinová (Rus.) 202,2 (385),...15. Lenka Gajanová (SR) 370

juniorky: 1. Ilenia Marconiová (Tal.) 197,1 (379)

bežiaci terč - VzBT 40 mix

muži: 1. Michail Azarenko (Rus.) 385,...25. Marián Janák (SR) 339

juniori: 1. Jani Suoranta (Fín.) 382 - k.o. rozstrel 18+20

ženy: 1. Irina Izmalkovová (Rus.) 377

juniorky: 1. Veronika Majorová (Maď.) 363

Akrobatické lyžovanie

Výsledky sobotňajších pretekov v disciplíne moguls v rámci Svetového pohára akrobatických lyžiarov v Deer Valley.

Muži: 1. Alex Bilodeau 24,62, 3. Mikael Kingsbury (obaja Kan.) 24,55, 3. Alexandr Smišľajev (Rus.) 23,80

Ženy: 1. Hannah Kearneyová (USA) 25,21, 2. Julija Galyševová (Kaz.) 23,96, 3. Justine Dufourová-Lapointeová (Kan.) 23,74.

Snoubording

SP v rakúskom Bad Gasteine - paralelný slalom

ženy: 1. Patrizia Kummerová (Švajč.), 2. Julia Dujmovitsová (Rak.), 3. Ester Ledecká (ČR), 4. Natalia Sobolevová (Rus.).

Poradie SP v paralelnom slalome po 4 pretekoch: 1. Kummerová 3400 b., 2. Ledecká 2250, 3. Jekaterina Tudegeševová (Rus.) 1980, 4. Marion Kreinerová (Rak.) 1770.

Poradie SP v slalome po 3 pretekoch: 1. Kummerová 2400, 2. Ledecká 1850, 3. Tudegeševová 1.380, 4. Kreinerová 1320.

muži: 1. Vik Vild (Rus.), 2. Zan Kosir (Slovin.), 3. Simon Schoch (Švajč.), 4. Rok Marguc (Slovin.).

Poradie SP v paralelnom slalome po 4 pretekoch: 1. Kosir 2050, 2. Lukas Mathies (Rak.) 1940, 3. Sylvain Dufour (Fr.) 1900.

Poradie SP v slalome po 3 pretekoch: 1. Dufour 1740, 2. Schoch 1460, 3. Mathies 1340.

Kros v andorrskom stredisku Vallnord-Arcalís v rámci Svetového pohára snoubordistov

MUŽI: 1. Omar Visintin (Tal.), 2. Lucas Eguíbar (Šp.), 3. Luca Matteotti (Tal.), 4. Jussi Taka (Fín.), 5. Nikolaj Oľunin (Rus.), 6. Kevin Hill (Kan.)

ŽENY: 1. Eva Samková (ČR), 2. Dominique Maltaisová (Kan.), 3. Lindsey Jacobellisová (USA), 4. Alexandra Jekovová (Bul.), 5. Juka Fudžimoriová (Jap.), 6. Maelle Rickerová (Kan.)

Výsledky nedeľňajších pretekov na U-rampe v americkom stredisku Breckenridge v rámci Svetového pohára akrobatických lyžiarov.

Muži: 1. David Wise (USA) 89,00, 2. Mike Riddle (Kan.) 85,20, 3. Kevin Rolland (Fr.) 82,00

Ženy: 1. Maddie Bowmanová (USA) 84.00, 2. Ajana Onozuková (Jap.) 82,80, 3. Amy Sheehanová (Aus.) 78,00

Futbal

Grécko - 1. liga

PAOK Solún - Panetolikos 1:0 - Miroslav Stoch (PAOK) hral do 80. min

Apollon Smyrni - PAS Giannena 4:0, Asteras Tripolis - Platanias 3:0, Panthrakikos - Xanthi 2:1, Atromitos Athinon - Olympiakos Pireus 0:0.

Čelo poradia: 1. Olympiakos Pireus 53, 2. PAOK Solún 45, 3. Atromitos Athinon 36, 4. Panathinaikos 33, 5. Asteras Tripolis 32.

Škótsko - 22. kolo

Inverness Caledonian Thistle - Dundee United 1:1

Portugalsko - 15. kolo

Arouca - Belenenses Lisabon 2:0, Benfica Lisabon - FC Porto 2:0, Academica - Ferreira 4:2, SC Olhanense - Vitoria Setubal 2:1

Hokej

Švajčiarsko - 1. liga

Bern - Biel 2:1

Nemecko - DEL

Kolín nad Rýnom - Augsburg 2:1, Mannheim - Hamburg 2:4, Düsseldorf - Straubing 3:1, Ingolstadt - Schwenningen 11:2, Mníchov - Norimberg 7:5, Wolfsburg - Iserlohn 0:2,, Krefeld - Eisbären Berlín 3:7

Česko - 38. kolo

Třinec - Pardubice 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Orsava, 10. Polanský, 37. Roth, 59. Růžička 5. Zohorna, 11. Nahodil (TYBOR, ĎALOGA)

Karlove - Vary Slavia Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 24. Stránský, 47. Růžička (SKOKAN)

Liberec - Hradec Králové 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 13. BARTEK 20. Vampola, 23. BARTEK, 57. BARTEK (BULÍK), 58. Urban 33. Knotek (MIKUŠ), 60. FRÜHAUF

Sparta Praha - Zlín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Kumstát, 12. Přibyl 41. Veselý

Plzeň Chomutov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 7. Boháč, 19. Lev, 25. M. Straka, 32. Sýkora, 45. SLOVÁK 10. Hruška (ŠAGÁT), 34. J. Straka (BALEJ), 51. J. Straka

Litvínov Vítkovice 1:2 po sn (0:0, 0:0, 1:1 0:0, 0:1)

Góly: 60. Trávníček 48. VANDAS, rozhodujúci sam. nájazd: Kolouch

Florbal

Výsledky 16. a 17. kola Salming extraligy mužov a 10. a 11. kola extraligy žien vo florbale.

MUŽI - 16. kolo:

ŠK Victory Stars Nová Dubnica - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)

FBC Dragons Bratislava - FBC Mikuláš Prešov 3:16 (1:4, 0:5, 2:7)

FbO Florko Košice - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBC Predators Sabinov 6:11 (2:7, 4:2, 0:2)

ATU Košice - Tsunami Stupava 18:1 (10:0, 3:1, 5:0)

ŠK 1. FBC Trenčín - FBK Tvrdošín 9:3 (4:1, 0:1, 5:1)

17. kolo:

ATU Košice - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3:5 (2:3, 1:2, 0:0)

FbO Florko Košice - Tsunami Stupava 9:5 (3:1, 3:3, 3:1)

ŠK Dragons Ružinov Bratislava - FBC Predator Sabinov 5:13 (2:3, 2:3, 1:7)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBC Mikuláš Prešov 11:6 (2:1, 4:3, 5:2)

FBK Tvrdošín - ŠK Victory Stars Nová Dubnica 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - ŠK 1. FBC Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

ŽENY - 10. kolo:

NTS FK - ZŠ Nemšová - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBC Mikuláš Prešov 9:1 (3:0, 4:1, 2:0)

FBK Tvrdošín - FBC Blueberries Modra 11:1 (1:1, 5:0, 5:0)

ŠK 98 Pruské - FBK Kométa Spišská Nová Ves 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)

11. kolo:

FBK Tvrdošín - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 10:5 (4:3, 1:1, 5:1)

ŠK 98 Pruské - FBC Mikuláš Prešov 8:7 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 4:3 - 0:0, 1:0)

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - FBK Kométa Spišská Nová Ves 18:2 (7:2, 2:0, 9:0)

NTS FK ZŠ Nemšová - FBC BlueBerries Modra 18:0 (6:0, 7:0, 5:0)

Atletika

Výsledky sobotňajšieho krosu IAAF v škótskom Edinburghu

Muži (4000 m): 1. Garrett Heath (USA) 11:51 min, 2. Meresa Kahsay (Et.) 11:52, 3. Asbel Kiprop (Keňa) 11:58

Muži (8000 m): 1. Chris Derrick (USA) 24:11, 2. Andy Vernon (V. Brit.) 24:21, 3. Abdi Bashir (Bel.) 24:27

Ženy (6000 m): 1. Gemma Steelová (V. Brit.) 20:35, 2. Fionnuala Brittonová (Ír.) 20:44, 3. Emelia Gorecká (V. Brit.) 20:51

PADOVA - Hala - ženy, výška: Trostová (Tal.) 196 - SVR.

AUBIERE - Hala - muži, žrď: R. Lavillenie 584, Menaldo 575, Clavier (všetci Fr.) a Cutts (V. Brit.) 566, ženy: Fiacková (Fr.) 451, Bengtssonová (Švéd.) 451, Boslaková (Fr.) 451.

ĽVOV - Hala - ženy, výška: Heraščenková 192, trojskok: Jastrebovová (obe UKr.) 13,94 - SVR.

ĽUBĽANA - Hala - ženy, 60 m prek.: Tomičová (Slovin.) 8,11 - SVR.

ATÉNY - Hala - muži, výška: Masteras 224, trojskok: Tsiamis (obaja Fréc.) 16,50.

FAYETTEVILLE - Hala - muži, 200 m: Spearmon 20,68 - SVR, 400 m: Paros 46,46 - SVR, ženy - 200 m: R. Williamsová 23,37 - SVR, 400 m: Atkisnová (všetci USA) 52,92 - SVR, 600 m: Georgeová (Nig.) 1:25,76.

LAWRENCE - Hala - muži, 60 m: Jelks (USA) 6,66.

COLUMBUS - Hala - muži, 60 m prek.: Bogle (USA) 7,65.

NEW YORK - Hala - muži, 300 m: Gauntlett 33,30, J. Brown (obaja Jam.) 33,30.

BIRMINGHAM - Hala - muži, 60 m: A. Wright 6,65, ženy - 60 m: Bartolettová 7,30, 1000 m: Priceová (všetci USA) 2:40,03.

EDINBURGH - Kros IAAF - muži (4 km): 1. Heath (USA) 11:51, 2. Kahsay (Et.) 11:52, 3. A. Kiprop (Keňa) 11:58,... 5. K. Bekele (Et.) 12:02, muži (8 km): 1. Derrick (USA) 24:11, 2. Vernon (V. Brit.) 24:21, 3. Abdi (Belg.) 24:27,... 9. Bezabeh (Šp.) 24:48 (majster Európy 2013 v krose), ženy (6 km): 1. Steelová (V. Brit.) 20:35, 2. Brittonová (Ír.) 20:44, 3. Gorecká (V. Brit.) 20:51, 4. Duarteová (FR.) 20:57 (majsteka Európy 2013 v krose). Družstvá: 1. V. Británia 159, 2. Európa 172, 3. USA 203.

NAIROBI - Policajný šampionát Kene v krose - muži (12 km): G. Kipsang 35:46, G. Mutai 37:26, A. Choge 37:28, ženy (8 km): F. Kiplagatová 27:44, I. Jelagatová 28:29, E. Chelimová 28:33.

Krasokorčuľovanie

Majstrovstvá Kanady

Trojnásobný majster sveta v krasokorčuľovaní Patrick Chan získal v sobotu siedmy titul kanadského šampióna. Jeden z kandidátov na olympijské zlato na blížiacich sa februárových ZOH v Soči triumfoval výkonom 277,42 bodu.

Medzi ženami úspešne obhájila 18-ročná Kaetlyn Osmondová celkovým skóre 207,24 bodu.

Svoj tretí majstrovský titul v športových dvojiciach si vybojovali Meagan Duhamelová s Ericom Radfordom výkonom 213,62 bodu.

V tancoch na ľade sa tešili zo šiesteho titulu národných šampiónov úradujúci olympijskí víťazi Tessa Virtueová a Scott Moir (194,03 bodu).

Majstrovstvá USA

Krasokorčuliarska vychádzajúca hviezda Gracie Goldová získala v sobotu titul majsterky USA a upozornila tak na seba pred začiatkom blížiacich sa februárových ZOH v Soči. Osemnásťročná Kalifornčanka triumfovala v Bostone výkonom 211,69 bodu. Vlani bola strieborná.

Národný titul si po šiesty raz za sebou vybojovali v tancoch na ľade Meryl Davisová a Charlie White so skóre 200,19 bodu. Z celkového víťazstva v súťaži športových dvojíc sa ziskom 205,71 bodu tešili Marissa Castelliová so Simonom Shnapirom.

Národná krasokorčuliarska federácia v nedeľu skompletizuje olympijskú súpisku po súťaži mužov. Američanov budú v Soči reprezentovať tri ženy, dvaja muži, dva páry v súťaži športových dvojíc a tri páry v tancoch na ľade.

Rýchlokorčuľovanie

Majstrovstvách Európy v rýchlokorčuľovaní v nórskom Hamare.

Muži

1500 m: 1. Koen Verweij (Hol.) 1:45,93 min, 2. Konrad Niedzwiedzki (Poľ.) 1:46,16, 3. Zbigniew Brodka (Poľ.) 1:46,19

10 000 m: 1. Jan Blokhuijsen (Hol.) 13:07,22 min, 2. Koen Verweij (Hol.) 13:13,45, 3. Bart Swings (Belg.) 13:17,41

Ženy

1500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:54,87 min, 2. Julia Skokovová (Rus.) 1:57,02, 3. Yvonne Nautová (Hol.) 1:57,28

5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:58,13 min, 2. Yvonne Nautová (Hol.) 6:59,32, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 7:03,40

Boby

Severoamerický pohár - 7. kolo - Lake Placid (USA) - sobota

štvorboby: 1. Kórejská republika (pilot Won Jong-čong) 1:53,52 min, 2. USA (Jay Noller) 1:53,70, 3. Japonsko (Hiroši Suzuki) 1:53,81, ... 5. Slovensko (Jagnešák, Tešovič, Kožienka, Mokráš) 1:53,97

Preteky Svetového pohára vo švajčiarskom St. Moritzi - štvorboby

1. Lotyšsko (Oskars Melbardis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga) 2:09,52 (1:04,75+1:04,77) min, 2. Rusko (Alexander Zubkov, Alexej Negodajlo, Dmitrij Trunenkov, Alexej Vojevoda) 2:09,75 (1:04,79+1:04,96), 3. Nemecko (Maximilian Arndt, Marko Hübenbecker, Alexander Rödiger, Martin Putze) 2:09,97 (1:05,08+1:04,89), 4. Kanada (Chris Spring, Jesse Lumsden, Cody Sorensen, Ben Coakwell) 2:10,11 (1:05,31+1:04,80), 5. Nemecko (Thomas Florschütz, Joshua Bluhm, Kevin Kuske, Christian Poser) 2:10,14 (1:05,24+1:04,90), 6. Švajčiarsko (Beat Hefti, Alex Baumann, Jürg Egger, Thomas Amrhein) 2:10,28 (1:05,24+1:05,04)

Poradie SP (6 z 8 pretekov)

1. Maximilian Arndt 1238 b, 2. Alexander Zubkov 1132, 3. Chris Spring 1096, 4. Steven Holcomb 1079, 5. Thomas Florschütz 1048

Skeleton

Preteky Svetového pohára v skeletone vo švajčiarskom St. Moritzi

Výsledky - muži:

1. Martins Dukurs (Lot.) 2:15,54 min (1:08,14/1:07,40 min), 2. Tomass Dukurs (Lot.) +1,09 s (1:08,71/1:07,92), 3. John Fairbairn (Kan.) +1,78 (1:08,99/1:08,33)

poradie v SP: 1. M. Dukurs 1270 bodov, 2. Alexander Treťjakov (Rus.) 1205, 3. T. Dukurs 1198

Sane

Výsledky - 7. kolo Svetového pohára 2013/2014 - Oberhof (Nem.)

muži: 1. Felix Loch 1:26,957 min, 2. Andi Langenhan 1:27,152, 3. Julian von Schleinitz (všetci Nem.) 1:27,523, ... 26. Jozef Ninis (SR) 1:28,639

Poradie SP 2013/2014 po 7. kole:

muži: 1. Felix Loch 585 bodov, 2. David Möller (obaja Nem.) 455, 3. Dominik Fischnaller (Tal.) 451, ... 23. Jozef Ninis (SR) 121

Basketbal

Extraliga žien mala v nedeľu na programe tri zápasy.

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves - BK Petržalka 95:42 (50:25)

Najviac bodov: Holmqvistová 25, O´Rourkeová 19 - Slezáriková 9, Polcerová 8, 500 divákov

MBK Ružomberok - BKŽ Levice 84:39 (14:12, 25:17, 21:4, 24:6)

Najviac bodov: Stalvantová 17, Remenárová a Vesterbergová po 14 - Neubauerová 12, Babariková 10, Šimová 8 TH: 18/16 - 10/8, fauly: 13 - 19, trojky: 8 - 1, rozhodovali: Fuska, Holländer a Sirocký, 300 divákov

Piešťanské Čajky - BK Slovan Bratislava 70:60 (39:38)

Najviac bodov: Tathamová 19, Krč-Turbová 17, Bartánusová, Dudášová po 8 - Talajková 21, Riecka 19, Paulovičová, Mračková po 8

Volejbal

Extraliga žien mala v nedeľu na programe 1. kolo skupiny o 1.-4. miesto.

Doprastav Bratislava - KV MŠK OKTAN Kežmarok 3:0 (13, 14, 11)

55 minút, rozhodovali: Szász, Gerboc, 200 divákov

Volley project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 1:3 (21, -8, -15, -12)

86 minút, rozhodovali: Niklová, Vaško, 100 divákov

Extraliga mužov

Skupina o 1. - 6. miesto - 1. kolo

ŠK Chemes Humenné - VK Prievidza 3:1 (15, 21, -32, 19)

108 min, rozhodovali: Höger a Porvazník, 700 divákov

Hádzaná

Stretnutia základných skupín na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014):

A-skupina (Herning)

Česko - Rakúsko 20:30 (9:14)

Dánsko - Macedónsko hrá sa od 20.30 h

B-skupina (Aalborg)

Island - Nórsko 31:26 (16:10)

Španielsko - Maďarsko 34:27 (17:10)

Prvá fáza kvalifikácie MS 2015 hádzanárov - 2. skupina

Taliansko - Cyprus 34:28 (21:10)

Kvalifikácia ME 2014 hráčov do 18 rokov - 7. skupina (Vrnjačka Banja/Srb.)

Slovensko - Estónsko 20:22 (15:8)

Zostava a góly SR: Šimovček, Konečný - M. Kopecký 1, Hloušek 1, Vaňko 5/1, Tache, Wilga 1, Kríž 1, Hlinka 3, M. Šárpataky 4, Ľ. Šárpataky 3, Hlipala 1, O. Orosz, Pomichal, Blaško, Veréb

pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.), 200 divákov

Ďalší výsledok:

Srbsko - Čierna Hora hrá sa od 12.30 h

Tabuľka

1. Srbsko 2 2 0 0 51:39 4

---------------------------------------

2. Čierna Hora 2 1 0 1 59:62 2

3. Slovensko 3 1 0 2 69:73 2

4. Estónsko 3 1 0 2 74:79 2

Lyžovanie

Slovenský reprezentant Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom obsadili 2. miesto v zjazde Svetového pohára v alpskom lyžovaní zdravotne postihnutých športovcov v kanadskej Panorame. Haraus súťažil v kategórii B2 zrakovo postihnutých a za víťazným Markom Bathumom z USA zaostal o 7 stotín sekundy. Druhý slovenský zástupca v tejto kategórii postihnutia Jakub Krako (navádzač Martin Motyka) skončil piaty s odstupom 4,59 s za víťazom.

Biatlon

IBU Cup - Val Ridanna (Tal.)

MUŽI / rýchlostné preteky (10 km)

1. Alexej Slepov (Rus.) 25:07,9 min (0), 2. Lars Helge Birkeland (Nór.) +27,0 s (0), 3. Benedikt Doll (Nem.) +44,7 s (2),...76. Michal Šíma (SR) +3:43,5 min (3)

ŽENY / rýchlostné preteky (7,5 km)

1. Valentina Nazarovová (Rus.) 22:38,5 min (0), 2. Vanessa Hinzová +18,1 s (1), 3. Nadine Horchlerová (obe Nem.) +25,5 (1),... 34. Lucia Šímová 2:03,5 min (0), 48. Ivona Fialková +2:47,0 (3), 74. Andrea Hôrčíková (všetky SR) +4:42,4 (5)

Poradie v IBU Cupe celkovo (po 10 zo 16 pretekov)

1. Vanessa Hinzová 348 bodov, 2. Nadine Horchlerová (obe Nem.) 338, 3. Valentina Nazarovová (Rus.) 297,... 62. Ivona Fialková 49, 71. Jana Gereková 40, 92. Natália Prekopová 22, 122. Lucia Šímová (všetky SR) 7.

Tenis

21. ročník turnaja Slovak Junior Indoor v Senci

juniorky - dvojhra - finále

Anna Kalinská (3-Rus.) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 7:6 (2), 6:3

juniori - dvojhra - finále:

Jan Zielinski (8-Poľ.) - Vadym Ursu (15-Ukr.) 7:5, 6:0

Turnaj ITF AGL Loy Yang Traralgon Junior International na tvrdom povrchu v austrálskom Traralgone

Štvorhra chlapcov - 1. kolo

Andrej Rublev, Alexander Zverev (Rus./Nem.-2) - Martin Blaško, Alex Molčan (SR) 6:4, 1:6, 10:4 (zápasový tajbrejk)

Štvorhra dievčat - 1. kolo

Emilie Francatiová, Tereza Mihalíková (Dán./SR) - Kimberly Birrellová, Maddison Inglisová (Aus.) 7:6 (4), 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk)

Karate

Slovenská reprezentantka v karate Lucia Kováčiková obsadila výborné 2. miesto na víkendovom medzinárodnom turnaji Paríž Open 2014 v rámci podujatí K1 Premier League ako súčasti Svetového pohára, na ktorom štartovalo až 764 pretekárov z 58 krajín. Členka CMK Banská Bystrica v športovom zápase kumite do 50 kg zvládla víťazne štyri duely, až v nedeľňajšom finále nestačila na domácu Alexandru Recchiovú.

Blízko k medailovému umiestneniu vo francúzskej metropole mali aj ďalšie dve Slovenky v kumite. Zuzana Schwartzová (Union Košice) do 55 kg ako aj Dominika Tatárová (CMK Banská Bystrica) v kategórii nad 68 kg obsadili zhodne nepopulárne 4. priečky.

"Úvod roka sa vydaril, v nabitej konkurencii v Paríži vystúpilo Slovensko aj na medailové stupne. Striebro Kováčikovej je pekným úspechom. Škoda, že nám dva razy tesne ušli pódiové priečky, mohli sme byť ešte spokojnejší,“ uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského zväzu karate Leopold Roman.

Curling

Titul majstrov Slovenska v pároch v curlingu si v nedeľu na Zimnom štadióne V. Dzurillu v bratislavskom Ružinove vybojovali V. Kvardová a Derzsi, keď prekvapili všetkých favoritov. Vo finále zdolali Sýkorovú s Turňom 11:8 a je to prvý titul v ich športovej kariére. Finálové výsledky:

semifinále: Haferová, Mišun - V. Kvardová, Derzsi 5:6, Kvasňovská, Kocian - Sýkorová, Turňa 6:7

o 3. miesto: Kvasňovská, Kocian - Haferová, Mišun 10:8 finále: Sýkorová, Turňa - V. Kvardová, Derzsi 8:11

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  2. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  5. Burza pracovných príležitostí opäť na Stavebnej fakulte STU
  6. Počet ochorení na rakovinu stále stúpa. Nepodceňujte prevenciu
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  9. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou
  10. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  1. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov 24 848
  2. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov 20 817
  3. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci 19 915
  4. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky 17 340
  5. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 15 914
  6. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 12 647
  7. Forum Prešov má platné stavebné povolenie a začína s výstavbou 6 878
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 5 078
  9. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 4 955
  10. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 4 685

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.

Neprehliadnite tiež

Peter Pekarík sleduje, ako Daniel James strieľa úvodný gól zápasu Wales - Slovensko v kvalifikácii o postup na ME vo futbale 2020.
Marek Hamšík.
	
Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas rozlúčky s kariérou v cieli pretekov s hromadným štartom žien na 12,5 km počas 9. finálového kola Svetového pohára v biatlone v nórskom Holmenkollene 24. marca 2019.

Kobajaši triumfoval aj v záverečnej súťaži sezóny, odnesie si aj malý glóbus

Japonský skokan dosiahol v prvom kole 252,0 metrov a vyrovnal rekord mostíka.

Rjoju Kobajaši v Planici.

Reakcie osobností: Kuzminová si zaslúži rešpekt, je príkladom pre všetkých, mala by zostať v biatlone

Pozrite si ako zareagovali osobnosti na koniec kariéry Anastasie Kuzminovej.

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na strelnici v pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom počas 9. finálového kola Svetového pohára v biatlone v nórskom Holmenkollene 24. marca 2019.