Šatan strelil gól a premenil nájazd, Slovan so Sibirom vyhral 2:1

Šatan strelil v riadnom hracom čase gól, Radivojevič a Hudáček asistovali. Slovan Bratislava zdolal Sibir Novosibirsk 2:1 po nájazdoch. (Autor: SITA)
SITA|13. jan 2014 o 18:47

Hokejisti Slovana začali štvorzápasovú sériu na domácom ľade výhrou nad Novosibirskom 2:1 po nájazdoch. Miroslav Šatan dal gól a spolu s Michalom Vondrkom aj nájazd.

• Slovan Bratislava doma zdolal Sibir Novosibirsk 2:1, rozhodnúť museli až samostatné nájazdy.
  • Skvelý výkon podal brankár Jaro Janus, Miro Šatan strelil jediný gól domácich v riadnom hracom čase a pridal premenený samostatný nájazd.
  • Slovan so Sibirom začal sériu štyroch domácich zápasov. Nasledovať budú stretnutia s Chabarovskom, Vladivostokom a v nedeľu s Novokuzneckom.
  • Domáci hrali už bez obrancu Mareka Trončinského, ktorý odišiel do Třinca.
  • Bratislavské mužstvo je po zápase s 53 bodmi zo 43 stretnutí na 11. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za postupom do play-off zaostáva o 13 bodov.

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Šatan (Hudáček, Radivojevič), rozh. nájazd: Vondrka - 57. Gubin (Sannikov, Ignatovič)

Rozhodcovia: Olenin, Odiňš - Birin, Zacharenkov, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček Bakoš, Šťastný, T. Mikúš

Sibir Novosibirsk: Koskinen - Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev, Ignatovič, Plechanov - Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin - Moňa, Lehterä, Enlund - Nesterov, Ignatuškin, Karamnov - Sannikov, Gubin, Šumakov - Romanov

((a))

Výborní Janus so Šatanom vydreli pre Slovan výhru

BRATISLAVA. Miroslav Šatan bol aj v treťom zápase Slovana za sebou výborný.

Od začiatku duelu s Novosibirskom hýril aktivitou, pripravoval šance pre spoluhráčov a hlavne strelil prvý gól domáceho tímu, keď v štrnástej minúte pretlačil v presilovke puk za brankára Koskinena.

„Sme radi, že máme výhru, ale škoda, že sme tam nechali bod. V závere sezóny to chýba,“ hovoril Šatan.

Janus chytal výborne

Domáci sa nevyhli v ďalších minútach opäť faulom, keď povolili súperovi päť presiloviek. Sibir ich nevyužil najmä vďaka výborne chytajúcemu Jaroslavovi Janusovi.

Ten kryl 33 striel, ale napokon čisté konto neudržal. Tri minúty pred koncom tretej tretiny. Obrana Slovana nepokryla dvojicu Gubin, Sannikov, ktorá prekonala bezmocného Janusa.

„Opakuje sa nám to v každom zápase. Máme časti, ktoré sú dobré a ktoré sú zlé ako v tretej tretine. Chýba nám v kritických momentoch pokoj,“ pokračoval Šatan.

((fotogaleria))

Šatan s Vondrkom nájazdy premenili

Zápas museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých nesklamali Šatan s Vondrkom, ktorí prekonali Koskinena a rozhodli o dvoch bodoch bratislavského klubu.

„Bol som v pohode. Veril som si, že keď to neprestrelím tak tam v nájazdoch gól. Škoda tej chyby v závere, ale dobre, že sme neprehrali a máme aspoň dva body,“ povedal Vondrka.

Slovan hrá najbližšie v stredu o 19.00 s Amurom Chabarovsk.

Povedali po zápase

Miroslav Šatan (útočník Slovana): "Opakujú sa nám tie isté veci v každom zápase. Máme časti, ktoré sú dobré, ale máme aj vypustené fázy a robíme chyby. V kritických momentoch nám chýba kúsok pokoja a skúsenosti, aby sme vedeli duel dohrať s pozitívnym koncom."

Jaroslav Janus (brankár Slovana): "Nikdy nemyslím na to, či vychytám čisté konto. Dôležité je pre mňa, aby sme udržali vedenie. Škoda inkasovaného gólu v závere, po ktorom sme prišli o bod. Som rád, že v nájazdoch sa našli strelci, ktorí prekonali jedného z najlepších brankárov KHL a rozhodli o našom triumfe."

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Začali sme veľmi dobre a boli sme aktívnejší. Strelili sme prvý dôležitý gól. V druhej tretine súper prevzal iniciatívu, no my sme sa úspešne bránili. Škoda, že v závere sme urobili chybu, po ktorej súper vyrovnal. Zásluhou Jara Janusa sme inkasovali len jeden gól. Pozitívom je, že sme v uspeli nájazdoch."

Dmitrij Kvartaľnov (tréner Sibiru): "Zápas nebol zlý, ale chýbala nám lepšia koncovka. Hrali sme dobre, musíme však zlepšiť presilovky."

Online

Samostatné nájazdy

• Kugryšev nájazd nepremenil. Slovan vyhral 2:1.
  • Vondrka svoj nájazd premenil. 2:1
  • Kopejkin svoj nájazd premenil. 1:1
  • Šatan svoj nájazd premenil. 1:0
  • Moňa nájazd nepremenil. 0:0
  • Bližňák nájazd nepremenil. 0:0

Ani predĺženie nerozhodlo, nasledujú preto samostatné náajzdy.

64. min. Koskinen si po dlhšom čase zase zachytal, vystrelil Bartovič.

61. min. Novokuzneck začal predĺženie veľkou šancou, bránku však jeden z hráčov netrafili.

Riadny hrací čas sa po vyrovnávajúcom góle už len dohral, po remíze 1:1 nasleduje predĺženie.

57. min. Na 1:1 vyrovnal Gubin. Už sa zdalo, že Slovan jednogólovú výhru udrží, Sibir sa dostal opäť do zápasu.

55. min. Hostia sa snažia a hrajú veľmi aktívne a pritvrdili aj v osobných súbojoch. Janus chytil aj Moňovu strelu.

52. min. Janus predvádza skvelý výkon, hostia sa veľmi snažia vyrovnať. Zatiaľ domáci stále vedú 1:0.

50. min. Hostia sa snažia viac útočiť, Lehterä zostal pred Janusom sám a Brejčák ho musel faulovať. Slovan hrá opäť v oslabený.

46. min. Mojžíš za bránkou stratil veľmi lacne puk a za hákovanie pôjde na trestnú lavicu. Kopejkin však počas pádu filmoval a tak je vylúčenie vzájomné.

41. min. Hrá sa tretia tretina, Slovan svoju 25 sekúnd trvajúcu presilovku nevyužil.

Skončila sa druhá tretina, Slovan stále vedie 1:0. Slovan podľa khl.ru vedie aj na strely 19:17.

40. min. Slovan hrá opäť presilovku a je veľmi nebezpečný. Skvelý zápas hrá Miro Šatan. Koskinen v bránke hostí chytil aj Vondrkovu strelu. Slovan začne v početnej výhode aj tretiu tretinu.

Len na pripomenutie, takto Miro Šatan premenil nájazd počas predzápasového programu Zápasu hviezd KHL

36. min. Zranený z ľadu odišiel rovno do kabíny obranca Ján Brejčák. Slovan tak má momentálne v hre len päť obrancov.

34. min. Slovanu sa podarilo ubrániť aj druhé oslabenie v krátkom čase, stav je stále 1:0 pre domácich.

31. min. Obrovskú šancu v posledných sekundách trestu Martina Štajnocha sa Slovanistom podarilo zlikvidovať. Puk sa už za Janusom kotúľal do bránky, napokon ho Mojžíš natlačil pod brankára. Ďalším vylúčeným je Brejčák.

28. min. "Presilovkové komando páli zo všetkých pozícii," chváli Slovanistov komentátor Sportu2 Pavol Gašpar. Slovan presilovku však nevyužil. Naopak ďalším vylúčeným v zápase je Martin Štajnoch.

27. min. Ďalším vylúčeným je Nesterov, ktorý fauloval Brejčáka. Slovan si zrahá už tretiu presilovku, prvú v zápase využil Šatan na strelenie gólu.

24. min. Domáci hrajú v druhej tretine aktívne a podarilo sa mu aj vyrovnať pomer striel na 11:11.

21. min. Slovan začína druhú tretinu ešte hrou v početnej výhode. Hostia sa však ubránili.

Prvá tretina sa skončila, Slovan vyhráva 1:0. Domáci takmer vyrovnali aj pomer striel na bránku. Po prvej tretine je to 9:10.

19. min. Slovan si 72 sekúnd pred koncom prvej tretiny vytvril tlak a hostia sa obránili len faulom, Slovan tak hrá druhú presilovku. Hostia si vypracovali veľkú šancu aj v oslabení, Kopejkin Janusa neprekonal.

13. min. Na dve minúty za faul na Jara Janusa ide na trestnú lavicu Šumakov. Slovan si zahrá prvú presilovku. Šatan ju využil a Slovan vedie 1:0.

10. min. Hoci hostia Slovan zatiaľ výrazne prestrieľali útok Šatan, Radivojevič, Hudáček mal solídnu šancu. Koskinen nadvakrát Radivojevičovu strelu chytil.

6. min. Slovan napriek niekoľkým nebezpečným situáciam presilovku ubránil, Janus za prvých šesť minút zasahoval už sedemkrát.

3. min. Prvým vylúčeným v zápase je Štajnoch, dve minúty dostal za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

1. min. Zápas sa začal, prvé buly vyhrali hostia. Nasledovalo však ich zakázané uvoľnenie. Hostia už počas prvej minúty ohrozili Janusa dvakrát. Koskinen na opačnej strane zasahovať zatiaľ nemusel.

0. min Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hrajú hymny, zápas sa o pár minút začne.

18:58 Novosibirsk dostal v tejto sezóne zatiaľ len 91 gólov, vo Východnej konferencii KHL je to druhý najnižší počet. Na siedmom mieste si kontroluje postup do play-off.

18:39 Lokomotiv Jaroslavľ vyhral svoj dnešný zápas s Viťazom Podoľsk 1:0 a Slovan tak na posledné miesto pre play-off opäť stráca pätnásť bodov.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpia na pondelkový domáci zápas Kontinentálnej hokejovej ligy proti Sibiru Novosibirsk v bránke s Jaroslavom Janusom.

Dvadsaťštyriročný gólman, ktorý sa predstavil v sobotňajšom Zápase hviezd KHL, chytal aj v predchádzajúcom súboji v Ufe.

Tréner Rostislav Čada na pozíciu siedmeho obrancu zaradil Patrika Lužu, ktorý si môže pripísať premiérový štart v KHL v tejto sezóne. Post trinásteho útočníka prisúdil kouč "belasých" Tomášovi Matoušekovi.

Súboj Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk sa začne o 19.00 h.

Domov»Hokej»KHL»Šatan strelil gól a premenil nájazd, Slovan so Sibirom vyhral 2:1