Sekerova Carolina doma prehrala s Calgary, Columbus zdolal Tampu

Carolina v Calgary prehrala, nepomohol jej ani Andrej Sekera (v bielom počas zápasu s Columbusom). (Autor: SITA/AP)
TASR|14. jan 2014 o 06:56

Slovák Andrej Sekera si v zápase v Calgary pripísal len jednu strelu, jeho Carolina len prehrala s Calgary 0:2.

NEW YORK. Hokejisti Caroliny prehrali v zápase zámorskej NHL na domácom ľade s Calgary 0:2. V drese Hurricanes odohral takmer 23 minút slovenský obranca Andrej Sekera, do štatistík si zapísal jednu strelu.

V kanadskom tíme prvý shutout v kariére zaznamenal Fín Karri Ramo, ktorý na to potreboval 69 zápasov. Úspešne kryl všetkých 23 striel Hurricanes a Flames tak zastavili sériu troch prehier.

Columbus dokázal doma zdolať Tampu, keď po dvoch tretinách prehrával 1:2. V treťom dejstve ale prišli presilovkové góly Nathana Hortona a Marka Letestua, ktoré zabezpečili plný bodový zisk Blue Jackets.

Columbus vyhral štvrtýkrát za sebou, v drese hostí opäť nedostal šancu slovenský útočník Richard Pánik.

Nový tréner Winnipegu Paul Maurice zaznamenal s tímom prvé víťazstvo, keď Jets jasne zdolali Phoenix 5:1. Domáci vyhrali po piatich predchádzajúcich prehrách, Phoenix podľahol v posledných troch súbojoch.

NHL pondelok

Los Angeles - Vancouver 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 41. D. Brown (Kopitar, J. Carter)

Carolina - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Backlund (Hudler, Wideman), 50. Monahan (P. Byron, Galiardi)

Columbus - Tampa Bay 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 24. R. Johansen (R. Murray), 44. Horton (J. Johnson, Anisimov), 58. Letestu (J. Johnson, Wisniewski) - 26. Killorn (Carle, Gudas), 27. Hedman (T. Johnson, St. Louis)

Winnipeg - Phoenix 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 13. O. Jokinen (Byfuglien), 18. O'Dell, 29. Wheeler (Scheifele), 45. Frolík (Pardy, Little), 50. Setoguchi (Byfuglien, Enström) - 13. Ekman-Larsson (Bödker, S. Doan)

Domov»Hokej»NHL»Sekerova Carolina doma prehrala s Calgary, Columbus zdolal Tampu