KHL pokračuje zápasmi aj v utorok.
KHL pokračuje zápasmi aj v utorok. (Autor: ILUSTRAČNÉ SME / TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|14. jan 2014 o 15:42

Tomáš Starosta streili jeden zo šiestich gólov Jugry.

MOSKVA. Hokejisti Omsku zvíťazili v úvodnom utorňajšom zápase KHL nad Medveščakom Záhreb 4:3 po samostatných nájazdoch. O triumfe Avangardu rozhodol krídelník Sergej Širokov.

V ďalšom stretnutí deklasovala Jugra Chanty-Mansijsk na vlastnom ľade Dinamo Minsk 6:0 a víťaznú sériu natiahla na číslo štyri. Posledný gól domácich zaznamenal v 51. minúte slovenský obranca Tomáš Starosta.

Traktor Čeľabinsk sa netešil z bodového zisku v druhom zápase po sebe, keď v utorok prehral na ľade Nižnekamsku 1:3. Hostia pritom vyhrávali od 33. minúty jednogólovým rozdielom, Neftechimik však v tretej tretine troma gólmi otočil vývoj stretnutia a dotiahol ho do víťazného konca.

KHL dnes aj trestala. Slovenský hokejový obranca Branislav Mezei z Viťazu Podolsk dostal od disciplinárnej komisie KHL štvorzápasový dištanc.

Trest si vyslúžil za zákrok na útočníka Daniila Apalkova v pondelkovom dueli s Lokomotivom Jaroslavľom. Informovala o tom oficiálna webstránka súťaže.

Pozreli si videozáznam

Mezei v 51. minúte lakťom zasiahol Apakova a zastavil jeho prienik, za čo dostal od rozhodcov trest na 5 minút plus DKZ. Ligová disciplinárka po preštudovaní videozáznamu verdikt arbitrov podporila a udelila slovenskému zadákovi trojzápasovú stopku.

Vzhľadom na to, že Mezei už v decembri predčasne putoval pod sprchy za podobný faul na Denisa Paršina z Torpeda Nižnij Novgorod, rozhodla sa komisia rozšíriť suspendáciu o ďalší zápas navyše a tak si obranca Viťazu odpyká až štvorzápasový trest.

Zachránili Spartak

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy riešilo aj ďalšie problémy. Finančne pomohlo moskovskému Spartaku a klub by mal aj vďaka tomu pokračovať v súťaži. Liga už poskytla červeno-bielym druhú pôžičku.

"Už druhýkrát sme pomohli Spartaku. Teraz môžeme hovoriť s určitosťou, že populárny moskovský klub bude naďalej stabilne vystupovať v súťaži. Podľa našich informácií sa v Spartaku už čoskoro objaví nový partner a všetky problémy by mal vyriešiť," uviedol v rozhovore pre Sport-Express viceprezident súťaže pre hokejové operácie Vladimir Šalajev.

Spartak sa dostal do finančnej krízy začiatkom decembra, keď jeho generálny sponzor Investbanka stratil licenciu na bankové služby.

Hráči, tréneri i ďalší členovia realizačného tímu dostali októbrové výplaty až po Vianociach po prvej pôžičke od KHL. Informácie zverejnil Sport-Express.

Utorkové zápasy KHL

Avangard Omsk - Medveščak Záhreb 4:3 pp a sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Kuľaš, 14. Ivanov, 43. Perežogin, rozh. sam. náj. Širokov - 21. Jessiman, 39. Murley, 49. Vesce

Barys Astana - Spartak Moskva 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 7. Dawes, 29. Žailauov, 34. Dawes, 48. Hamill - 28. Sergejev, 55. Grišin

Jugra Chanty-Mansijsk - Dinamo Minsk 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 6. Žukov, 22. Gusev, 31. Žukov, 36. Gusev, 50. Kručinin, 51. STAROSTA

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 3:4 pp a sn (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Timkin, 10. Timkin, 48. Mozjakin - 1. Filatov, 23. Pihlström, 30. Kolcov, rozh. sam. náj. Mirnov

Neftechimik Nižnekamsk - Traktor Čeľabinsk 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 45. Jakimov, 55. Milovzorov, 60. Milovzorov - 33. Bulis

Domov»Hokej»KHL»Omsk zdolal Medveščak 4:3 po nájazdoch