poradie v SP: 1. Andreas Matt (Rak.) 255, 2. David Duncan (Kan.) 250, 3. Öhling 225
ženy: 1. Sanna Luediová (Švajč.), 2. Sandra Näslundová (Švéd.), 3. Katrin Ofnerová (Rak.)
poradie v SP: 1. Marielle Thompsonová (Kan.) 320, 2. Katrin Müllerová (Švajč.) 292, 3. Fanny Smithová (Švajč.) 261
Skoky na lyžiach
Kontinentálny pohár v skokoch na lyžiach - Sapporo (Jap.), mostík HS-100
1. Nejc Dežman (Slovin.) 235,0 bodu (96 m/88 m), 2. Danny Queck (Nem.) 231,5 (87,5 m/96,5 m) a Gregor Deschwanden (Švaj.) 231,5 (99 m/87,5 m),...45. Tomáš Zmoray (SR) 88,0 (79 m) - nepostúpil do finálového 2. kola
Poradie v Kontinentálnom pohári (KP) 2013/2014 (po 9 z 29 pretekov jednotlivcov):
1. Manuel Poppinger 354 bodov, 2. Michael Hayböck 350, 3. Manuel Fettner (všetci Rak.) 333
Atletika
18. ročník Skokanskej latky mesta Lučenec.
Muži (absolútne poradie): 1. Tomáš Zeman (Vital Bratislava) 201, 2. Miroslav Bodnár (Slávia UK Bratislava), 3. Martin Sýkora (MAC Redox Lučenec) 192.
Ženy (absolútne poradie): 1. Katarína Kuštárová (VŠC Dukla B. Bystrica) 166, 2. Marcela Holzknechtová 161, 3. Nora Ledecká (obe ŠK ŠOG Nitra) 146.
Memoriál Jurija Lukaševiča a Viačeslava Seredkina v ruskom Čeľabinsku
Muži. 1. Uchov 241 - svetový výkon roka (SVR), 2. Silnov 229, 3. Koršunov (všetci Rus.) 229.
Ženy: 1. Kučinová 200 - SVR, 2. Starostinová 189, 3. Mnacakanovová (všetky Rus.) 186.
Futbal
Slovenský futbalový útočník Adam Nemec skóroval v drese nemeckého druholigového klubu 1. FC Union Berlín vo štvrtkovom prípravnom zápase proti bundesligovému Freiburgu.
Dvadsaťosemročný zakončovateľ strelil v 13. min súboja druhý gól svojho tímu, Berlínčania zvíťazili napokon vysoko 5:0.
Slovenský legionár Róbert Mak rozhodol vo štvrtok zase o víťazstve bundesligového 1. FC Norimberg v prípravnom dueli na sústredení v Španielsku nad FC Luzern 2:1.
Norimberg v polčasovej prestávke so súperom zo Švajčiarska ešte prehrával, dokonalý obrat ale spečatil Mak gólom v 88. minúte.
Slovensko - príprava
FC Neded (IV.) - FC Spartak Trnava 0:3 (0:1) - hralo sa na umelej tráve v Šali
Góly: Augustíni 2, Vlasko
Grécko - pohár
Kalloni - OFI Kréta 0:2 po predĺžení - prvý zápas 1:0, do štvrťfinále postúpila Kréta
Niki Volos - Smyrnis 1:0 - prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpil Smyrnis
Hokej
Švédska elitserien - 40. kolo
AIK - Växjö Lakers, Brynäs - Färjestad 2:3 pp a sn, Leksand - HV 71 2:4
Turnaj III. divízie MS hokejistov do 20 rokov v tureckom Izmire.
Nový Zéland - Bulharsko 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
JAR - Belgicko - 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Turecko - Mexiko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Švajčiarska NLA - 40. kolo
Lausanne - Servette 1:2 pp
Šortrek
Štvornásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Číňanka Wang Meng pravdepodobne príde o štart na ZOH 2014 v Soči. Na tréningu si totiž zlomila kosť v členku, informovala agentúra Reuters.
Pred štyrmi rokmi na olympiáde vo Vancouveri získala Wang Meng tituly na 500 i 1000 m a v štafete na 3000 m. Na ZOH 2006 v Turíne bola zlatá na 500 m.
V najbližšom čase sa podrobí operácii, podľa lekára činskeho tímu bude nútene pauzovať šesť až osem týždňov. Zimné hry v Soči odštartujú 7. februára.
Volejbal
Slovenský pohár - odveta prvého kola
VK Mirad PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (20, 29, 12) - prvý zápas: 0:3, "zlatý set" 15:9, do Final Four postúpil Prešov
107 min, rozhodovali: Porvazník a Höger, 200 divákov
Spartak VKP Myjava - VK Prievidza 3:0 (17, 17, 32) - prvý zápas: 3:2, do Final Four postúpila Myjava
72 min, rozhodovali: Szarka a Juráček, 200 divákov
Stretnutie 13. kola Stredoeurópskej ligy vo volejbale žien
Calcit Kamnik (Slovin.) - VK Doprastav Bratislava (SR) 1:3 (-17, -17, 20, -20)
96 minút, rozhodovali: Jurkovičová a Zidaničová (obaja Chor.)
Výsledky stretnutí 2. kola I. časti Slovenského pohára vo volejbale žien
KV MŠK Oktan Kežmarok - VŠK Paneurópa Bratislava 0:3 (-26, -25, -23) - prvý zápas: 0:3, do Final Four postúpila Paneurópa Bratislava
75 min, rozhodovali: Drobňák a Andrejčák, 200 divákov
Volley project UKF Nitra - VISTA real Pezinok 1:3 (-12, 24, -19, -18) - prvý zápas: 2:3, do Final Four postúpil Pezinok
104 min, rozhodovali: Vaško a Novotný, 100 divákov
1. kolo vyraďovacej fázy (Play-off 12) Ligy majstrov mužov vo volejbale (hrá sa na odvetu)
Budvanska Rivijera Budva (Č. Hora) - Belogorie Belgorod (Rus.) 2:3 (15, -24, -15, 19, -10)
Berlín Recycling Volleys (Nem.) - Zenit Kazaň (Rus.) 0:3 (-20, -22, -20)
Lube Banca Marche Macerata (Tal.) - Copra Elior Piacenza (Tal.) 3:0 (22, 21, 23)
1. kolo vyraďovacej fázy (Play-off 12) Ligy majstrov žien vo volejbale (hrá sa na odvetu)
Igtisadči Baku (Azer.) - Vakifbank Istanbul (Tur.) 0:3 (-22, -20, -20)
Volero Zürich (Švaj.) - RebecchiNMeccanica Piacenza (Tal.) 3:1 (18, -24, 24, 19)
Basketbal
Výsledky štvrtkových stretnutí 3. kola nadstavbovej fázy top 16 v basketbalovej Eurolige mužov
E-skupina
Olympiakos Pireus (Gréc.) - FC Barcelona (Šp.) 72:81 (23:18, 11:14, 14:23, 24:26)
F-skupina
Žalgiris Kaunas (Lit.) - Maccabi Electra Tel Aviv (Izr.) 78:87 (25:19, 21:19, 17:25, 15:24)
Galatasaray Istanbul (Tur.) - Lokomotiv Kubaň Krasnodar (Rus.) 62:63 (20:12, 15:20, 16:19, 11:12)
Výsledok stretnutia v základnej A-skupine basketbalovej Euroligy žien
Beretta Famila Schio (Tal.) - Tango Bourges (Fr.) 81:72 po predĺžení (18:15, 13:19, 20:6, 13:24 - 17:8)
Tabuľka A-skupiny
1. Jekaterinburg 6 6 0 500:325 12
2. Schio 6 4 2 408:385 10
3. Košice 6 3 3 390:392 9
4. Kayseri 6 3 3 378:395 9
5. Bourges 6 2 4 397:370 8
6. Györ 6 0 6 328:534 6
Hádzaná
Výsledky štvrtkových stretnutí základných skupín na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014).
A-skupina (Herning)
Macedónsko - Rakúsko 22:21 (12:10)
Dánsko - Česko 33:29 (21:17)
Tabuľka
1. Dánsko 3 3 0 0 95:79 6
2. Macedónsko 3 1 1 1 67:74 3
3. Rakúsko 3 1 0 2 80:75 2
--------------------------------------------------
4. Česko 3 0 1 2 73:87 1
B-skupina (Aalborg)
Španielsko - Island 33:28 (16:15)
Maďarsko - Nórsko 26:26 (16:13)
Tabuľka
1. Španielsko 3 3 0 0 94:80 6
2. Island 3 1 1 1 86:86 3
3. Maďarsko 3 0 2 1 80:87 2
------------------------------------------
4. Nórsko 3 0 1 2 77:84 1