AKTUALIZOVANÉ 9.02

Hantuchová hrala so Serenou solídne, ale prehrala

Neukázala som to, čo mám natrénované, podala som 50-percentný výkon, hovorila po prehre so svetovou jednotkou slovenská tenistka.

Slovenka Daniela Hantuchová.(Zdroj: SITA/AP)

MELBOURNE. Daniela Hantuchová neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Semifinalistka z roku 2008 prehrala s najvyššie nasadenou svetovou jednotkou Američankou Serenou Williamsovou za 80 minút v dvoch setoch 3:6 a 3:6.

Počas celého zápasu nenašla recept na skvelé podanie súperky, ktorá upravila vzájomnú bilanciu už na 9:1. Jedinú prehru utrpela v roku 2006 práve na Australian Open.

Mrzia ju nevyužité šance

Hantuchová mala v prvom sete za stavu 1:1 k dispozícii dva brejkbaly, no Serena Williamsová si podržala podanie a po brejku v šiestom geme si vybudovala náskok 5:2.

V deviatej hre mala Hantuchová k dispozícii dve možnosti na zisk súperkinho servisu, Američanka ich však odvrátila, druhý brejkbal po ese z druhého podania a prvý set získala vo svoj prospech.

V druhom dejstve sa mladšia zo sestier Williamsových po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Hantuchová síce vyrovnala na 3:3, no koncovka patrila Serene Williamsovej, ktorá za stavu 5:3 premenila po víťaznom forhende pri podaní súperky v poradí štvrtý mečbal.

Hantuchovú po skončení zápasu mrzeli nevyužité šance.

"Neukázala som to, čo mám natrénované, podala som 50-percentný výkon. Škoda, že sme nehrali dlhšie a že neprišlo na kondičku. Serena vždy keď potrebovala, neskutočne servovala. Pri jej druhom podaní som nedodržala taktiku, ktorú sme si stanovili s trénerom, zbytočne som sa unáhlila. Dúfala som, že budú dlhšie výmeny, no Serena sa snažila hrať na jeden-dva údery a účinne využívala kvalitné prvé podanie," povedala.

"Som rada, že sa mi podarilo postúpiť do 3. kola, cením si najmä víťazstvo nad Češkou Karolínou Plíškovou. Škoda, že na grandslame som opäť natrafila na jednu z Williamsiek, dúfam, že nabudúce budem mať pri žrebe viac šťastia."

Cibulková vo štvorhre vypadla, Hantuchová postupuje

Dominika Cibulková a Belgičanka Yanina Wickmayerová prehrali v piatkovom zápase 1. kola štvorhry žien s maďarsko-chorvátskym párom Tímea Babosová, Petra Martičová za 128 minút tesne 4:6, 6:3, 5:7.

Dve bývalé zverenkyne Vladimíra Pláteníka vyrovnali v rozhodujúcom sete z 2:5 aj cez jeden mečbal súperiek v desiatom geme, ale napokon nezavŕšili črtajúci sa obrat.

Daniela Hantuchová s Američankou Lisou Raymondovou sa prebojovali do 2. kola.

V úvodnom kole si ako nasadené pätnástky poradili s luxembursko-juhoafrickým párom Mandy Minellová, Chanelle Scheepersová v troch 6:7 (2), 6:2 a 6:1.

V 2. kole sa odohrá slovenský súboj, Hantuchová s Raymondovou budú čeliť páru Magdaléna Rybáriková, Stefanie Vögeleová (SR/Švaj.).

Výsledky:

dvojhra - 3. kolo:

Serena Williamsová (1-USA) - Daniela HANTUCHOVÁ (31-SR) 6:3, 6:3

štvorhra - 1. kolo:

Tímea Babosová, Petra Martičová (Maď./Chor.) - Dominika Cibulková, Yanina Wickmayerová (SR/Belg.) 6:4, 3:6, 7:5 za 128 minút

Daniela HANTUCHOVÁ, Lisa Raymondová (15-SR/USA) - Mandy Minellová, Chanelle Scheepersová (Lux./JAR) 6:7 (2), 6:2, 6:1