Meszároš strelil gól a asistoval, nastúpil aj Jurčo

Jaroslav Halák chytal proti Los Angeles, z tridsiatich striel dostal tri góly.

Andrej Meszároš oslavuje gól.(Zdroj: SITA/AP)
Zažite zápasy SR na MS v hokeji už od 30 € >>

NEW YORK. Jeden gól a jedna asistencia slovenského obrancu Andreja Meszároša nestačili Philadelphii Flyers k úspechu vo štvrtkovom zápase zámorskej hokejovej NHL. "Letci" prehrali doma s Nashvillom Predators 3:4 po samostatných nájazdoch. Meszároš sa strelecky presadil 3,6 sekundy pred záverom druhej tretiny, vyrovnal tým na 2:2 a má v tomto súťažnom ročníku produktivitu 2+10.

Flyers si vybojovali predĺženie gólom Simmondsa 84 sekúnd pred treťou sirénou. "Predátori" uspeli v nájazdoch v tejto sezóne prvý raz, potrebovali na to siedmy pokus v lotérii. "Vypracovali sme si šance a hrali dobre. V závere sa nám podarilo vyrovnať, no súper si postrážil zisk dvoch bodov," uviedol po zápase kapitán domácich Claude Giroux.

Chára hral vyše 26 minút

Zadák Zdeno Chára sa radoval z triumfu Bostonu Bruins 4:2 na klzisku Dallasu Stars. Mal jednu plusku, odsedel si dve minúty, sám vyrobil dve presilovky "medveďov" a pobudol v hre 26:26 min, jednoznačne najviac zo svojho tímu.

Dallasu sa podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu 71 sekúnd pred koncom III. tretiny, no konečnú podobu výsledku dal tesne pred koncom duelu presným zásahom do prázdnej bránky P. Bergeron. "Vedel som, že tento zápas bude veľmi vyrovnaný. Našťastie sme ho zvládli a dokráčali k dvom bodom," povedal po stretnutí dvojbodový Milan Lucic. Spokojnosť s výkonom svojich zverencov vyjadril tréner Claude Julien: "Chlapci hrali na vysokej úrovni. Spokojný som s oslabeniami aj presilovkami."

Halák zobral gól na seba

Jaroslav Halák dostal v domácom stretnutí St. Louis Blues proti Los Angeles Kings tri góly z tridsiatich striel, jeho tím prehral 1:4. Hostia pečatili pri power-play súpera.

"Za tretí inkasovaný gól beriem vinu na svoje plecia. Prehrali sme kvôli mne," uviedol po súboji Halák, ktorý v 45. min urobil veľkú chybu - pri presilovke Blues sa snažil odohrať puk pri mantineli, no získal ho center Trevor Lewis a po obkorčuľovaní bránky zvýšil na 3:1. Ocenenie pre prvú hviezdu zápasu získal brankár Kings Jonathan Quick, ktorý zneškodnil 28 z 29 striel súpera. "Za posledné roky sa z týchto tímov stávajú rivali. Vždy je však dôležité len víťazstvo. Dnešný triumf si ceníme o to viac, že išlo práve o St. Louis," povedal Quick.

V bránke Montrealu Canadiens nedostal na ľade Ottawy Senators príležitosť Peter Budaj. Konkurent Careyho Pricea predviedol 40 efektívnych zákrokov proti 44 strelám a hostia triumfovali 5:4 po predĺžení, hoci priebežne klesli z náskoku 3:0 na 3:4. Rozuzlenie duelu zariadil už v 23. sekunde predĺženia P. K. Subban.

Jurčo s mínuskou

Zo slovenských korčuliarov si v tento deň okrem Meszároša a Cháru zahrali aj Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings), Tomáš Kopecký (Florida Panthers), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning) a Martin Marinčin (Edmonton Oilers), ich mužstvá bez výnimky prehrali. Jurčo sa do zostavy "červených krídel" vrátil po viac ako dvojtýždňovej pauze, počas ktorej hral na farme za Grand Rapids Griffins. Detroit v Madison Square Garden nestrelil domácemu tímu New York Rangers ani gól a po presnom zásahu Matsa Zuccarella z 53. min odchádzal z ľadu bez bodu. "Ja som ani nestrieľal, snažil som sa prihrať Benoitovi Pouliotovi. Puk sa však so šťastím dostal až do bránky," povedal autor víťazného gólu.

Doma neuspeli oba floridské tímy - Panthers ani Lightning. Pri prehre Floridy so San Jose (0:3 ) si "panter" Tomáš Kopecký pripísal dva mínusové body a rovnaký počet striel, brankár hostí Alex Stalock dosiahol premiérové čisté konto v profilige.

"Blesk" Richard Pánik v súboji s NY Islanders (1:2 po sam. nájazdoch) raz ohrozil hosťujúceho gólmana Kevina Poulina. Ďalší štart obrancu Martina Marinčina za Edmonton priniesol mladému bekovi jednu "mínusku" a dve trestné minúty za podrazenie.

Ako hrali Slováci?

Jaroslav Halák (St. Louis) prehral s Los Angeles 1:4. Kryl 30 striel,

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17 minút, mal dvojminútový trest a mínusku

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral takmer 19 minút, strelil gól, na jeden prihrával a mal plusový bod

Tomáš Kopecký (Florida) hral takmer 15 minút, pripísal si dve strely, dve mínusky a jeden hit

Zdeno Chára (Boston) bol na ľade vyše 26 minút, rozdal tri hity, dvakrát vystrelil a mal aj plusku

Tomáš Jurčo (Detroit) odkorčuľoval viac ako 13 minút, trikrát strieľal, mal však mínusku

Richard Pánik (Tampa Bay) hral skoro 11 minút. Pripísal si dve strely a dva hity.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 55. Zuccarello (Brassard, Pouliot)

Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 13:11 min, mal 3 strely a 1 mínusový bod.

Philadelphia - Nashville 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+1

Góly: 2. B. Schenn (Simmonds, MESZÁROŠ), 40. MESZÁROŠ (Simmonds, Streit), 59. Simmonds (Hartnell, Timonen) - 11. Nyström (G. Bourque, S. Weber), 17. Legwand (Fisher, S. Weber), 46. S. Weber (Legwand, Josi), rozhodujúci sam. nájazd Josi

Andrej Meszároš (Philadelphia) strelil 1 gól, mal 1 asistenciu, 3 strely a odohral 18:45 min.

Florida - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 40. J. Thornton (B. Burns, Pavelski), 45. Nieto (T. Kennedy, Marleau), 52. Pavelski (B. Burns, B. Stuart)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:37 min a mal 2 strely.

Ottawa - Montreal 4:5 po predĺžení (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 18. C. MacArthur (Karlsson, Cowen), 19. Karlsson (Spezza, Cowen), 38. Ryan (Greening), 39. Turris (C. MacArthur, Karlsson) - 3. Plekanec (Moen, Gorges), 15. Pacioretty (Desharnais, A. Markov), 16. Desharnais (Gallagher, Jemelin), 52. Plekanec (B. Gionta, Gorges), 61. Subban

Tampa Bay - New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. St. Louis (V. Filppula, T. Johnson) - 39. Vanek (Nielsen, Tavares), rozhodujúci sam. nájazd Nielsen

Richard Pánik (Tampa) odohral 10:54 a mal 2 strelecké pokusy.

Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Pominville (Mikael Granlund, Scandella), 37. Prosser (Pominville), 39. Fontaine (Brodziak, Cooke), 41. Zucker (Heatley, Coyle) - 23. Eberle

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:12 min, mal 1 mínusový bod a 2 trestné minúty.

St. Louis - Los Angeles Kings 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 26. Oshie (z tr. strieľania) - 3. Muzzin (Fraser, J. Nolan), 43. Lewis (Vojnov, Quick), 45. Lewis (Doughty, Stoll), 60. J. Carter (Kopitar, Vojnov)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 27 úspešných zákrokov.

Dallas - Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 42. E. Cole (Seguin, Goligoski), 59. Jamie Benn (Seguin, Connauton) - 40. Krejčí (Lucic), 44. Marchand (P. Bergeron), 56. Lucic (Krejčí, Krug), 60. P. Bergeron (G. Campbell, R. Smith)

Zdeno Chára (Boston) mal 2 strely, 1 plusový bod, 2 trestné minúty a odohral 26:26 min

Calgary - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 41. Giordano (Byron, Stempniak), 52. Bouma (Wideman) - 6. B. Little (Michael Frolík, Ladd), 9. Byfuglien (O. Jokinen, Thorburn), 30. Scheifele (Wheeler, Thorburn), 38. O. Jokinen (Ladd, B. Little), 43. Trouba (Wheeler, Scheifele)

Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. R. O´Reilly (Bordeleau, B. Malone), rozhodujúci sam. nájazd Duchene - 49. Boucher (Loktionov, Merrill)

Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 13. Vermette (Yandle, Ekman-Larsson)