AKTUALIZOVANÉ 9:24

Cibulková je v osemfinále, s Navarrovou vyhrala 6:1 a 6:0

Dominika Cibulková v treťom kole porazila Carlu Suarezovú Navarrovú za hodinu a stratila jedinú hru.Dominika Cibulková v treťom kole porazila Carlu Suarezovú Navarrovú za hodinu a stratila jedinú hru.(Zdroj: TASR)
  • Dominika Cibulková vyhrala zápas tretieho kola dvojhry žien s Carlou Suárezovou-Navarrovou zo Španielska 6:1, 6:0.
  • Slovenka je na turnaji v Melbourne 20. nasadená. Jej súperka bola 16.
  • V osemfinále si zahrá s Ruskou Máriou Šarapovovou.
  • V treťom kole dvojhry mužov nastúpil aj Martin Kližan. S Francúzom Robertom prehral 0:3 na sety.

Australian Open dvojhra žien - 3. kolo:

Dominika Cibulková (SR) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:1, 6:0 za 59 minút

MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala už do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V treťom kole ako nasadená dvadsiatka po skvelom výkone deklasovala turnajovú šestnástku Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú v dvoch setoch 6:1 a 6:0.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi prti víťazke súboja medzi treťou nasadenou Ruskou Marou Šarapovovou a Francúzkou Alize Cornetovou.

"Hrala som dobre, bola som agresívna. Carla odohrala ťažký zápas, snažila som sa ju dostať do pohybu a podarilo sa mi to," povedala Dominika Cibulková po zápase na kurte.

"Som veľmi spokojná s predvedeným výkonom. Nedala som súperke dýchať, bola som od začiatku maximálne koncentrovaná, výborne som returnovala, dodala.

Do Melbourne vraj chodí rada, ale jej výsledky tam doteraz neboli také, aká si sama predstavovala.

Cibulková vyzve medzi najlepšími šestnástimi miestnu šampiónku z roku 2008 a niekdajšiu jednotku svetového rebríčka Mariu Šarapovovú (3.) z Ruska, s ktorou má bilanciu 2:3.

Cibulková už má istotu 240 bodov do rebríčka WTA a prémiu 135 000 AUD. V hlavnej súťaži v Melbourne štartuje siedmy raz a jej rekordom tam dosiaľ bolo osemfinálové 4. kolo zo sezóny 2009.

Na všetkých zostávajúcich vrcholných podnikoch už bola ďalej. Cibulková sa na ostatných dvoch ročníkoch AO zhodne lúčila v 2. kole.

Dominika Cibulková v zápase proti Suárezovej-Navarrovej.