Weiss ani Stoch zápasy nedohrali, Prievidza - Nitra 75:60. Športové výsledky (18. 1. 2014)

Hádzanárska WHIL, volejbalové ligy. Vodné pólo i atletika. Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Basketbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola extraligy mužov:

Iskra Svit - BK Levickí Patrioti 88:64 (23:12, 32:19, 16:17, 17:16)

Najviac bodov: McNeal 25, Channels 17, Berkiš 10 - Galáta 13, Obade 10, Lockhart a Marchyn po 8

TH: 23/16 - 14/8, fauly: 20 - 20, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Gabara, Karniš a Bohucký, 550 divákov

BK Inter Incheba Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 99:62 (26:13, 27:16, 17:20, 29:13)

Najviac bodov: M. Rančík 31, Graham 12, Miloševič 10 - Strzelecki 13, Barnes 12, Baldovský, Znanec a Hovaňák po 8

TH: 17/12 - 7/2, fauly: 10 - 17, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Fuska, Turčin a Macura, 850 divákov

MBK Rieker Com Therm Komárno - MBK Handlová 92:72 (22:14, 29:17, 25:20, 16:21)

Najviac bodov: Kovačevič 19, Bilič 17, Soška 13 - Haviar 21, Židzik 12, Veličkovič 9

TH: 15/12 - 24/18, fauly: 20 - 16, trojky: 8 - 4, rozhodovali: Ženiš, Hančík a Szibilla, 550 divákov

BC Prievidza - Edymax SPU Nitra 75:60 (24:17, 19:20, 16:15, 16:8)

Najviac bodov: Klarič 17, Batina 15, Guede 13 - Smajlagič 13, Kosa a Nuhanovič po 10

TH: 10/6 - 6/6, fauly: 12 - 19, trojky: 7 - 6, rozhodovali: Zubák, Šarišský a Kurpaš, 2100 divákov

Stredoeurópska liga žien - 20. kolo:

MBK Ružomberok - Uniqa Euroleasing Šopron 78:74 po predĺžení (17:12, 16:15, 21:18, 10:19 - 14:10)

Najviac bodov Ružomberka: Stalvantová 19, Murphyová 13, Brezániová 12

PINKK Pécsi 424 - Piešťanské Čajky 68:62 (17:16, 10:10, 21:15, 20:21)

Najviac bodov Piešťan: Tathamová 22, Bartoňová 11, Bartánusová 8

Extraliga žien:

BK SOUŽ Cassovia Košice - ŠBK Šamorín 55:94 (12:30, 16:22, 15:20, 12:22)

Najviac bodov: Filičková 16, Timková 11, Kovácsová 9 - Sujová 18, Jaeschkeová 17, Vyňuchalová 14

TH: 2/2 - 19/14, fauly: 18 - 10, trojky: 3 - 6, rozhodovali: T. Lukáč, Kovalčík a Špirka, 100 divákov

BKŽ Levice - Good Angels Košice 36:97 (2:28, 9:15, 16:33, 9:21)

Najviac bodov: Bačová 11, Neubauerová 9, Kubušová 6 - Abdiová 24, Perkinsová a Bálintová po 13

TH: 20/12 - 19/16, fauly: 18 - 26, trojky: 2 - 5, rozhodovali: Kúkelčík, L. Bartoš a Ryšavý, 350 divákov


Futbal

Sobotňajšie prípravné zápasy účastníkov Corgoň ligy 2013/2014:

ŠK SFM Senec (II. liga) - FK Senica 2:2 (1:2)

Góly: 44. Ujčík, 54. Sankovič - 5. H. De Oliveira, 26. Ferenčík

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica (III. liga) 0:0

FC Slovan Liberec (ČR) - AS Trenčín 2:2 (0:2) - hralo sa v Nymburku

Góly: 65. Delarge, 89. Sackey - 20. Mišák, 33. Rundič

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 13., 51. Peltier, 79. Mészáros, 650 divákov

Sigma Olomouc - Spartak Myjava 2:1 (2:1)

Góly: 12. Zahradníček, 18. Zahradníček 41. Šulek


V 20. kole gréckej ligy zvíťazil Olympiakos Pireus nad Levadiakosom 2:0. V základnej zostave domáceho tímu sa objavil aj slovenský reprezentant Vladimír Weiss, po prestávke ho na ihrisku nahradil David Fuster. Druhý tím tabuľky PAOK Solún v základnej zostave s Miroslavom Stochom prehral na ihrisku Panioniosu 0:2. Slovenský krídelník hral do 71. minúty.

Olympiakos Pireus - Levadiakos 2:0 /V. Weiss (Olympiakos) hral do 46. min/, Panaitolikos - Panthrakikos 3:1, Panionios - PAOK Solún 2:0 /M. Stoch (PAOK) hral do 71. min/


V zápase 22. kola belgickej ligy zvíťazil líder tabuľky Standard Liége nad KV Oostende 2:0. Za hostí nastúpil v 84. minúte slovenský stredopoliar Peter Sládek. Strelecky sa v sobotu presadil útočník Waaslandu-Beveren Róbert Demjan, ktorý v 72. minúte víťazného súboja s Monsom (4:1) vsietil štvrtý gól domáceho tímu. Okrem toho prihral na druhý z troch presných zásahov spoluhráča Dalibora Veselinoviča.

Standard Liége - KV Oostende 2:0 /P. Sládek (Oostende) hral od 84. min/, Waasland-Beveren - Mons 4:1 /R. Demjan (Beveren) hral do 84. min, v 72. min skóroval/, Cercle Bruggy - Lokeren 0:3, Lierse - Club Bruggy 1:1, Gent - Kortrijk 0:1, Charleroi - Leuven 2:0


Futbalisti Vittese Arnhem zvíťazili v 19. kole holandskej ligy na ihrisku Zwolle tesne 2:1 a osamostatnili sa na čele tabuľky. Tretí Ajax Amsterdam ich však môže bodovo dostihnúť a predbehnúť o skóre, pokiaľ v nedeľu vyhrá v šlágri nad PSV Eindhoven.

AZ Alkmaar - NAC Breda 3:0

PEC Zwolle - Vitesse 1:2

RKC Waalwijk - FC Groningen 1:1

SC Heerenveen - Roda JC Kerkrade 2:2


Futbalisti Poľska zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí počas sústredenia v Spojených arabských emirátoch nad Nórskom hladko 3:0. Poliaci od 63. min dohrávali súboj bez vylúčeného Teodorczyka.

Poľsko - Nórsko 3:0 (1:0)

Góly: 22. Brzyski, 47. Kucharczyk, 56. Linetty, ČK: 63. Teodorczyk (Poľ.)


Hokej

Hokejisti Jokeritu Helsinki prehrali v sobotňajšom dueli fínskej Liigy na ľade lídra tabuľky Kärpätu Oulu 2:5. V drese hostí sa do štatistík zapísal slovenský útočník Ladislav Nagy, ktorý asistoval pri góle Ossiho Väänänena z 26. minúty.

Ässät Pori - TPS Turku 1:0 pp, Espoo Blues - IFK Helsinki 3:2 pp a sn,Ilves Tampere - Hämeenlinna 1:3, KalPa Kuopio - Pelicans Lahti 1:2 pp, Kärpät Oulu - Jokerit Helsinki 5:2 /L. NAGY za hostí 0+1/, SaiPa Lappeenranta - Tappata Tampere 4:3 pp a sn, Lukko Rauma - Jyväskylä 2:5


Hádzaná

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola WHIL:

DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 31:22 (15:9)

Najviac gólov: Růžičková 5/2, Berová a K. Salčáková po 5 - Vrabcová 5/1, Palasová 4, J. Kutlvašrová 3

Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 215 divákov

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (16:7)

Najviac gólov: Martínková 7, M. Janoušková 5, K. Vysloužilová 4 - Veselková 5, Súkenniková a Bíziková po 4

Pok. hody: 1/1 - 3/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 925 divákov

TJ Házená Jindřichov Hradec - ŠKP Piccard Senec 34:30 (15:16)

Najviac gólov: Krupicová 13/4, Eliášová a Kylarová po 6 - Kodajová 9, Štefíková 7, Dudová 6

Pok. hody: 5/5 - 1/0, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 260 divákov

DHC Sokol Poruba - HK Slávia Partizánske 26:21 (13:9)

Najviac gólov: Adámková 8, Poznarová 5/1, Hrbková 4 - Michnová 11/4, Blažeková 5, Sýkorová 3

Pok. hody: 3/1 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Králiček a Letev (obaja ČR), 200 divákov

HC Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 24:34 (14:18)

Najviac gólov: Chrenková 10/4, Bačíková 3/1, Jandásková a Slováková po 3 - Trehubová a Kiridžičová po 7, Tobiašová 6/1, Rebičová 6

Pok. hody: 7/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 3, ČK: 57. Zykovová (Michalovce) za hrubý faul, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 300 divákov

1. Michalovce 12 10 1 1 387:278 21

2. Most 12 10 0 2 355:250 20

3. Šaľa 12 9 0 3 342:265 18

4. Poruba 13 9 0 4 358:313 18

5. Partizánske 12 8 1 3 321:297 17

6. Slavia 12 8 0 4 411:273 16

7. Olomouc 12 5 0 7 296:297 10

8. Zlín 11 5 0 6 297:299 10

9. Veseli 12 4 0 8 276:301 8

10. J. Hradec 13 2 0 11 254:384 4

11. Senec 13 2 0 11 265:469 4

12. Písek 12 0 0 12 224:360 0


Volejbal

Extraliga žien - skupina o 5. - 9. miesto:

COP Nitra - VC Univerzita J. Selyeho Komárno 0:3 (-14, -20, -19)

68 min, rozhodovali: Tiršel a Szász, 70 divákov

VK Spišská Nová Ves - VŠK Paneurópa Bratislava 3:0 (23, 18, 15)

80 min, rozhodovali: Drobňák a Banáš, 400 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola SEL volejbalistiek:

Slávia EU Bratislava (SR) - SVS Post Schwechat (Rak.) 2:3 (23, -22, -11, 12, -12)

110 minút, rozhodovali: Mezöffy a Horváth (obaja Maď.)

VK Doprastav Bratislava (SR) - TEVA Gödöllő (Maď.) 3:0 (14, 15, 18)

60 minút, rozhodovali: Petsche a Kulhanek (obaja Rak.)

Calcit Kamnik (Slovin.) - Askö Linz-Steg (Rak.) 3:0 (11, 15, 24)

Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) - Vasas-Óbuda Budapešť (Maď.) 3:0 (24, 15, 17)

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí extraligy mužov:

Skupina o 1. - 6. miesto - 2. kolo:

ŠK Chemes Humenné - VK Mirad PU Prešov 3:1 (-20, 21, 19, 20)

101 min, rozhodovali: Mokrý a Höger, 550 divákov

Skupina o 7. - 9. miesto - 3. kolo:

VKM Stará Ľubovňa - COP Trenčín 3:1 (19, 23, -19, 23)

100 min, rozhodovali: Hnát a Malík, 100 divákov


Vodné pólo

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola extraligy mužov:

Slávia UK Bratislava - KVP Nováky 12:6 (4:1, 2:1, 3:2, 3:2)

Najviac gólov: T. Bielik a Brezina po 3, Lisák 2 - Hrivnák 3, 150 divákov

Pirana SC Topoľčany - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto 5:20 (0:6, 1:6, 1:4, 3:4)

Najviac gólov: Aliu 2 - Molnár a Čiernik po 5, 70 divákov

KPŠ Nereus Žilina - ČH Hornets Košice 6:12 (2:4, 3:3, 0:3, 1:2)

Najviac gólov: Holibka 3, Dekáň 2 - K. Bačo 5, Kostelník 3, 100 divákov


Streľba

V 3. kole extraligy v streľbe zo vzduchových zbraní v Martine potvrdil Zoltán Baláž z VŠC Banská Bystrica pozíciu slovenskej puškárskej jednotky. V sobotňajšej súťaži vo vzduchovej puške 60 bol najlepší v kvalifikácii (626,9 b.) i vo finále (206,5), v ktorom utvoril nový rekord SR. Okrem neho dokázala v oboch častiach svojej disciplíny uspieť už len Katarína Kučová zo ŠSK mesta Martin. Domáca zástupkyňa strelila v kvalifikácii 374 bodov a vo finále 197,9 bodu.


Tenis

ITF Futures v Stuttgarte-Stammheime:

Dvojhra - semifinále:

Karol Beck (SR-5) - Nils Langer (Nem.-6) 7:5, 4:6, 7:5


Dráhová cyklistika

Slovenka Alžbeta Pavlendová obsadila v 3. kole Svetového pohára v mexickej Guadalajare v disciplíne scratch 7. miesto a zabezpečila si tak účasť na blížiacich sa majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia na prelome februára a marca v kolumbijskom Cali. Týmto výsledkom si pripísala ďalších 90 bodov a posunula sa na celkové 8. miesto v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).


Biatlon

Výsledky sobotňajších rýchlostných pretekov v rámci 2. kola Viessmann pohára v Osrblí:

Muži (10 km): 1. Rudolf Michalovský (Predajná) 29:53,9 min (1 tr. okruh), 2. Andrzej Nedza-Kubiniec 30:12,6 (0), 3. Grzegorz Bril (obaja Poľ.) 30:27,9 (3), 4. Peter Kazár (Predajná) 30:34,7 (3)

Juniori (10 km): 1. Henrich Lonský (VŠC Dukla Banská Bystrica) 29:56,2 min (1 tr. okruh), 2. Michal Kubaliak (Valaská-Osrblie) 30:35,7 (5), 3. Kamil Cymerman (Poľsko) 31:27,1 (2).

Ženy (7,5 km): 1. Andrea Horčíková (VŠC Dukla Banská Bystrica) 25:41,8 (1), 2. Anna Majková (Poľ.) 25:54,6 (0), 3. Karolina Pitoňová (Poľ.) 26:11,5

Juniorky (7,5 km): 1. Ivona Fialková (Valaská-Osrblie) 25:49,4 (1), 2. Alžbeta Majdišová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 26:16,3 (0), 3. Janka Maráková (MŠK Brezno) 26:35,4 (1)


Akrobatické lyžovanie

Slovenským reprezentantkám Zuzane Stromkovej a Natálii Šlepeckej sa nepodarilo postúpiť do finále slopestylu na pretekoch Svetového pohára vo švajčiarskom Gstaade.


Rýchlokorčuľovanie

Výsledky sobotňajších súťaží na MS v šprintoch v Nagane:

MUŽI

500 m: 1. Michel Mulder (Hol.) 34,83, 2. Daniel Greig (Aus.) 35.19, 3. Mirko Giacomo Nenzi (Tal.) 35.27

1000 m: 1. Denis Kuzin (Kaz.) 1:09,37, 2. Shani Davis (USA) 1:09.45 3. Kjeld Nuis (Hol.)1:09.56

Celkové poradie: 1. Michel Mulder 69,785 bodu, 2. Shani Davis (USA) 70,305, 3. William Dutton (Kan.) 70,315

ŽENY

500 m: 1. Ju Ťing (Čína) 37,67, 2. Margot Boerová (Hol.) 38,00, 3. Heather Richardsonová (USA) 38,04

1000 m: 1. Čchang Chong (Čína) 1:15.17, 2. Margot Boerová (Hol.) 1:15,31, 3. Ju Ťing (Čína) 1:15,61

Celkové poradie: 1. Ju Ťing 75,475 bodu, 2. Margot Boerová 75,655, 3. Čchang Chong 75,695


Snoubording

Fín Petja Piiroinen zvíťazil v pretekoch Svetového pohára v disciplíne Big Air v kanadskom Stonehame.

1. Petja Piiroinen (Fín.) 161,75 b, 2. Mans Hedberg (Švéd.) 161,00, 3. Antoine Truchon (Kan.) 156,25


Skoky na lyžiach

Preteky Kontinentálneho pohára na mostíku HS-134 v Sappore:

Konečné poradie: 1. Markus Eisenbichler (Nem.) 262,7 bodu (1. kolo 124 m/2. kolo: 137,5 m), 2. Junširo Kobajaľi (Jap.) 249,7 (128/123,5), 3. Simen Key Grimsrud (Nór.) 248,9 (122/128,5), ... nepostúpil do 2. kola: 33. Tomáš Zmoray (SR) 77,0 (102,5)

Japonská tínedžerka Sara Takanašiová zvíťazila v sobotňajších pretekoch Svetového pohára v domácom stredisku Zao na mostíku K90 a dosiahla siedmy tohtosezónny triumf.

1. Sara Takanašiová (Jap.) 110,8 b (104,0 m), 2. Juki Itoová (Jap.) 109,4 (96,5), 3. Carina Vogtová (Nem.) 108,1 (93,0)

celkové poradie (po 8 po 19 pretekoch): 1. Takanašiová 760, 2. Vogtová 466, 3. Irina Avvakumovová (Rus.) 435


Sane

Aj v druhej disciplíne sobotňajšieho programu predposledného 8. kola Svetového pohára sánkarov padla definitíva v boji o celkové prvenstvo. Svojich krajanov zo súťaže dvojíc Tobiasa Wendla s Tobiasom Arltom napodobnil nemecký reprezentant Felix Loch

8. kolo Svetového pohára 2013/2014 - Altenberg (Nem.) - sobota:

dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:23,789 min, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 1:24,008, 3. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:24,121, ... 15. Ján Harniš, Branislav Regec 1:24,837, 17. Marek Solčanský, Karol Stuchlák (všetci SR) 1:25,181

Poradie SP 2013/2014 po 8. kole:

dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 770 bodov, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 630, 3. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 484, ... 17. Marek Solčanský, Karol Stuchlák 182, 18. Marián Zemaník, Jozef Petrulák 174, 23. Ján Harniš, Branislav Regec (všetci SR) 137

muži: 1. Felix Loch (Nem.) 1:48,921 min, 2. Albert Demčenko (Rus.) 1:49,223, 3. Andi Langenhan (Nem.) 1:49,479, ... 18. Jozef Ninis (SR) 1:50,110

Poradie SP 2013/2014 po 8. kole:

muži: 1. Felix Loch 685 bodov, 2. David Möller (obaja Nem.) 515, 3. Armin Zöggeler (Tal.) 495, ... 23. Jozef Ninis (SR) 144


Boby

Európsky pohár - 8. kolo - St. Moritz (Švaj.) - sobota:

dvojboby mužov: 1. Benjamin Schmid, Candy Bauer 1:07,40 min, 2. Albrecht Klammer, Christian Schmacht 1:07,49, 3. Nico Walther, Tino Paasche (všetci Nem.) 1:07,68,...28. Milan Jagnešák, Lukáš Kožienka (SR) 1:09,54

Konečné poradie EP 2013/2014 pilotov dvojbobov:

muži: 1. Nico Walther 868 bodov, 2. Albrecht Klammer (obaja Nem.) 768, 3. Ugis Žalims (Lot.) 676, ... 46. Milan Jagnešák (SR) 14

štvorboby - 7. kolo: 1. Lotyšsko (pilot Ugis Žalims) 1:06,04, 2. Nemecko (Matthias Böhmer) 1:06,05, 3. Nemecko (Benjamin Schmid) 1:06,11, ... 22. Slovensko (Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Lukáš Kožienka, Juraj Mokráš) 1:07,27

8. kolo: 1. Rusko (pilot Jevgenij Paškov), 2. Nemecko (Benjamin Schmid), 3. Lotyšsko (Ugis Žalims), ... 21. Slovensko (Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Lukáš Kožienka, Juraj Mokráš)

Konečné poradie EP 2013/2014 pilotov štvorbobov:

muži: 1. Nico Walther 758 bodov, 2. Albrecht Klammer (obaja Nem.) 736, 3. Ugis Žalims (Lot.) 704, ... 34. Milan Jagnešák (SR) 59


Pozemný hokej

Vo finále halových ME sa v nedeľu od 14.30 h vo Viedni stretnú reprezentácie Rakúska a Nemecka.

semifinále:

Rusko - Rakúsko 4:5 (1:3)

Nemecko - Poľsko 10:2 (5:1)

C-skupina (o umiestnenie):

Anglicko - Švédsko 6:7 (3:4)

Holandsko - Česko 6:1 (4:0)

Slovenskí reprezentanti si pripísali na európskom šampionáte II. divízie prvé víťazstvo. V sobotňajšom zápase D-skupiny zdolali Bielorusko 4:2, o ich konečnom umiestnení tak rozhodne nedeľňajší súboj od 11.40 h proti Škótsku.Zverenci Mareka Machúta prehrali na trojdňovom šampionáte prvé tri stretnutia, keď postupne podľahli Dánsku 3:4 a Belgicku s Ukrajinou zhodne 2:4. V B-skupine obsadili štvrtú priečku.

Pozemní hokejisti Holandska sa stali víťazmi Svetovej ligy, keď vo finále v indickom Naí Dilí vyhrali nad Novým Zélandom 7:2.

finále: Nový Zéland - Holandsko 2:7 (0:3)

o 3. miesto: Anglicko - Austrália 2:1 (1:1)

o 5. miesto: Belgicko - India 2:1 (0:0)

o 7. miesto: Argentína - Nemecko 1:2 (1:1)


Šortrek

Tatiana Bodová a Alica Porubská neuspeli ani na 500 metrovej trati počas majstrovstiev Európy v nemeckých Drážďanoch. Bodová, ktorá obhajovala 8. miesto z ME vo švédskom Malmö, skončila pred bránami štvrťfinále.

ženy:

1. Arianna Fontanová (Tal.) 43,885 s, 2. Tatiana Borodulinová (Rus.) 43,923, 3. Jorien ter Morsová (Hol.) 2:22,995 min ... 23. Tatiana BODOVÁ 45,523, 34. Alica PORUBSKÁ (obe SR) 1:04,109 min

muži:

1. 1. Viktor An (Rus.) 40,644 s, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 40,734, 3. Vladimir Grigorjev (Rus.) 40,920


Atletika

Výsledky zo sveta atletiky:

HOUSTON - Hala - muži, 60m: Gray (UA) 6,68, ženy - 60 m: Ahoureová (Pobr. Slon.) 7,05 - svetový výkon roka (SVR), Bayneová (USA) 7,23, 200 m: Hallová (Jam.) 23,78.

RENO - Hala - muži, žrď: R. Lavillenie (Fr.) 575, ženy - žrď: Saxerová 461 - vyrovnaný SVR, Hollidayová (obe USA) 451, Stefanidiová (Gréc.) 451.

FAYETTEVILLE - Hala - muži, 400 m: Braddy 46,36 - SVR, Janise (obaja USA) 46,65, ženy - 60 m: Akinosunová (USA) 7,28, 1 míľa: D. Scottová (JAR) 4:38,49 - SVR.

TERRE HAUTE - Hala - muži, 60 m prek.: G. Swift (Barb.) 7,69.

BLACKSBURG - Hala - muži, 300 m: Bynum 33,06, 500 m: B. Jackson 1:01,99, ženy - 500 m: Priceová (všetci USA) 1:10,60.

NEW YORK - Hala - muži, 200 m: Gauntlett (Jam.) 20,99, 400 m: Sanford (Izr.) 46,89, ženy - 60 m prek.: Thomasová (USA) 8,17.

ĽVOV - Hala - muži, výška: Procenko (Ukr.) 232,... 5. BEER (SR) 215, ženy: Okunevová (Ukr.) 189.

PRAHA - Hala - muži, 500 m: Musil (ČR) 1:03,76, DANÁČ (SR) 1:04,01, ženy - 150 m: Rosolová (ČR) 17,17, 300 m: Rosolová 37,34,... 3. SLANIČKOVÁ (SR) 39,01 - najlepší slovenský výkon histórie, 500 m: SLANIČKOVÁ 1:12,99 - najlepší slovenský výkon histórie.

V úvodných halových pretekoch domácej atletickej sezóny, šampionáte západoslovenskej oblasti, sa v dobrej forme predviedla diaľkarka Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica). Vo finále behu na 60 m zvíťazila za 7,54 sekundy a len o 4 stotiny zaostala za svojím osobným maximom.

Z výsledkov:

Mužské kategórie - 60 m: Stromšík (ČR) 6,78, Turčáni (Slávia UK Bratislava) 6,95, Martonka (ŠK ŠOG Nitra) 6,98, 200 m: Privalinec (ŠK ŠOG Nitra) 22,50, 400 m: Privalinec 49,34, 800 m: Zver (Slovin.) 1:50,85, 1500 m: Strüger (Rak.) 4:01,96, Jablokov (Slávia UK) 4:02,34, 60 m prek.: Bician (Slávia UK) 8,32, Hammel (Slávia Trnava) 8,52, výška: Horák (VŠC Dukla B. Bystrica) 220, Kalafus (Vital Bratislava) 214, žrď: Krajňák (Akademik TU Košice) 480, Zmoray (Spartak Dubnica) 480, diaľka: Veszelka (MAC Redox Lučenec) 643, trojskok: Koch (Slávia UK) 14,45, guľa: Olej (VŠC Dukla) 17,66, D. Daniš (Slávia ŠŠ Trenčín) 16,27.

Ženské kategórie - 60 m: J. Velďáková (VŠC Dukla) 7,54, Vávrová (ČR) 7,72 (v rozbehu 7,63), D. Velďáková (VŠC Dukla) 7,84, 150 m: Polyaková (Slávia UK) 18,99, 200 m: Vávrová (ČR) 25,70, Šalgovičová (Slávia Trnava) 25,87, Sameková (Trenčín) 26,33, 400 m: Pešková (Slávia Trnava) 56,79, Holleyová (Dubnica) 57,04, 800 m: Pokrivačová (Slovin.) 2:17,84, 1500 m: Karabová (AK Bojničky) 5:17,45, 60 m prek: Sameková 9,01, Lajčáková (Dubnica) 9,06, výška: Horňáková 168, Kažimírová (obe Slávia UK) 168, žrď: Hrvolová (Dubnica) 330, diaľka: D. Velďáková 615, J. Velďáková (obe VŠC Dukla) 607, Chvílová (AC Malacky) 589, trojskok: Baňovičová (AC Malacky) 12,43, 2000 m chôdza (MŠK Borský Mikuláš) 10:06,84, guľa (4 kg): Mokrášová (Dubnica) 12,34, guľa (3 kg): Slošárová (VŠC Dukla) 14,87.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
  2. Najvyššie ocenenie štvrtýkrát pre Martinus
  3. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky
  4. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  5. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  6. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  7. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  8. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  9. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  10. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  1. Ako efektívne využiť podlahové kúrenie?
  2. Samsung Galaxy S8: smartfón s výnimočným displejom
  3. Túžite byť matkou, ale nedarí sa? Poďme hľadať dôvody!
  4. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  5. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
  6. Nové investičné projekty v Schladmingu s výhľadom na zjazdovku
  7. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
  8. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
  9. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
  10. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
  1. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 7 607
  2. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 6 635
  3. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 146
  4. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 6 130
  5. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 5 974
  6. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 5 585
  7. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 4 710
  8. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy 4 105
  9. 5 krokov k vlastnému bývaniu 4 096
  10. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 2 699

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Colníci zásielky pri kontrole neotvárajú - na rozdiel od Danka

Kancelár Národnej rady poslancov posiela, aby si preberali listy mimo budovy parlamentu. Otvárať cudziu poštu považuje za bežné.

DOMOV

Hladiny riek stúpajú, problémy majú na Kysuciach aj v Liptove

Tretí povodňový stupeň platí vo viacerých obciach.

Neprehliadnite tiež

Nemienim sa držať na uzde, tvrdí Kličko pred súbojom o titul majstra sveta

Favoritom odborníkov i stávkových kancelárii je 27-ročný britský boxer Anthony Joshua.

Hudáček trénuje, známi mu píšu, či sa nebojí ísť na MS

Kým to ľudia berú s humorom, je to v poriadku, vraví útočník Libor Hudáček o vtipoch na množstvo ospravedlneniek od hokejistov pred MS.

Nahradil Kováčika. Ponuka ma prekvapila, tvrdí Svoboda

Vo štvrtok odvolaného Maroša Kováčika nahradil vo funkcii Marian Svoboda.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop