ME v hádzanej: Dáni v šlágri majstrov zdolali o tri góly Španielov

Hádzaná je veľmi tvrdý kolektívny šport. Na snímke súboj Maďarov s Macedóncami.
Hádzaná je veľmi tvrdý kolektívny šport. Na snímke súboj Maďarov s Macedóncami. (Autor: den2014.ehf-euro.com/home)
SITA|18. jan 2014 o 17:52

Maďari vyhrali v druhej fáze turnaja nad Macedóncami 31:25, Island nad Rakúskom 33:27.

KODAŇ. Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov v Dánsku v sobotu vstúpili do druhej fázy.

Zo základných štvorčlenných skupín postúpili ďalej prvé tri mužstvá, ktoré sa preniesli body zo vzájomných zápasov s ostatnými postupujúcimi (rovnakým spôsobom ako sa donedávna hrali MS v hokeji).

V sobotu sa vyrovnané zápasy ako viackrát predtým neodohrali. Maďari aj Islanďania rozhodli svoje zápasy už do polčasu.

Zaujímavosťou druhého sobotňajšieho zápasu je, že skóre zo sedmičky otvoril Islanďan Sigurdsson až po 4 minútach hry.

Sobotňajší šláger, ktorý bol zároveň konfrontáciou úradujúcich kontinentálnych šampiónov s majstrami sveta, sa skončil v Herningu v prospech domácich reprezentantov. Dáni zdolali Španielov 31:28, čím im pripravili prvú prehru na turnaji.

6. Rakúsko 3 3 77:88

Domov»Halové športy»Hádzaná»ME v hádzanej: Dáni v šlágri majstrov zdolali o tri góly Španielov