Šarapovová: Dominika mi nedala dýchať, na iné hráčky moje údery platia

Dominika Cibulková je prvá slovenská tenistka, ktorá má všetky grandslamové štvrťfinále dvojhry.

Maria Šarapovová odpovedá na otázky na tlačovej konferencii po zápase s Dominikou Cibulkovou.(Zdroj: SITA/AP)

MELBOURNE. Prvý raz v živote vyhrala Dominika Cibulková v Aréne Roda Lavera, prvý raz absolvovala tlačovú konferenciu v hlavnej sále, prvý raz narazí na súperku v grandslamovom štvrťfinále, ktorá nikdy nebola vo svetovej desiatke.

Cibulkovú uvidíme vo štvrťfinále s Rumunkou Halepovou, ktorá Jelene Jankovičovej v rozhodujúcom sete uštedrila kanára.

„Nesmiete Halepovú pustiť k aktivite, ja som už na to nemala síl. Dominika musí útočiť ako doteraz, a tak môže vyhrať,“ radila smutná Srbka.

Cibulková všetko vybehá

Zverenka Mateja Liptáka v úvodnom sete bojovala, ukrajovala zo síl favoritky, ale Šarapovová podala najlepší výkon na turnaji, skvele podávala a odvrátila každú hrozbu.

V druhom čelila Maria ešte väčšej kanonáde Slovenky, prehrávala 0:5 a vyzerala na uterák. Odrazu však získala 15 z ďalších 20 lôpt a bolo 5:4. Za stavu 40:15 v desiatej hre zahodila Cibulková setbal dvojchybou a hrozilo vyrovnanie. Našťastie v poslednej výmene donútila Šarapovovú k autu.

Vtedy si držiteľka všetkých grandslamových trofejí vybrala prestávku na ošetrovanie (ľavý stehenný sval), ale ani to už nabudenú Slovenku nezastavilo. Dominika Cibulková je prvá slovenská tenistka, ktorá má všetky grandslamové štvrťfinále dvojhry.

„Vzala som si prestávku pre natiahnutý sval, ale nemalo by to byť nič vážne. Zrejme sa ozval po predchádzajúcich náročných zápasoch. Musím zložiť poklonu súperke, hrala vynikajúco. Môj tenis zaostal, môžem byť vlastne rada, že som prežila štyri kolá, strachovala som sa v každom,“ vravela po prehre Šarapovová.

„Nemôžem skrývať, že ma to netrápi. Taká prehra bolí. Dominika mi nedala dýchať. Na iné hráčky moje silné údery platia, obyčajne bodujem, alebo som vo výmene lepšia. Ona však všetko vybehá, vráti sa mi to bleskovo a nemám čas vymyslieť ďalší úder. Bola nad moje sily, nemôžem sa vyhovárať.“

Federera čaká Murray

V mužskej dvojhre vyhrávali favoriti v nabitej hornej polovici pavúka. Roger Federer sa po vyškolení Jo–Wilfrieda Tsongu stretne s Andym Murraym. Federer postúpil do 11. austrálskeho štvrťfinále za sebou a celkove 41. grandslamového v živote.

Vyrovnal rekord Jimmyho Connorsa a zvýšil počet víťazstiev v Melbourne na 72. Je to o päť viac než vo Wimbledone a na US Open. S Murraym prehráva v bilancii 9:11. Rafael Nadal mal plno práce s Keiom Nišikorim a potreboval 200 minút na postup.

Naša Daniela Hantuchová vypadla v osemfinále štvorhry, ale postúpila do 2. kola miešanej s Leandrom Paesom.