AKTUALIZOVANÉ V UTOROK 10:02

Halák vychytal St. Louis výhru v Detroite, Tatar ani Jurčo mu gól nedali

V úvodnom zápase pondelňajšieho programu zámorskej NHL vyhrali Islanders nad Philadelphiou po nájazdoch.

Jaroslava Haláka v bránke St. Louis sa Danielovi Clearymu v červenom drese Detroitu prekonať nepodarilo.(Zdroj: SITA/AP)
Víkendový zájazd na FC Barcelona za skvelých 350€ >

NEW YORK. Hokejisti St. Louis zvíťazili v zápase NHL na ľade Detroitu 4:1 aj vďaka spoľahlivému výkonu slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý kryl 22 z 23 striel domácich.

Halák vychytal 20. víťazstvo v ročníku pre Blues, keď predtým prehrali v dvoch zápasoch.

Tatar s Jurčom skončili s mínuskou

V drese červených krídiel sa nepresadili slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, obaja si zapísali jeden mínusový bod. Tatar bol na ľade vyše 14 minút, Jurčo vyše 10.

"Súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Prehrávali sme súboje a nehrali sme dobre," kritizoval výkon svojich hráčov tréner Detroitu Mike Babcock.

Skvelý zákrok Jara Haláka pri šanci Bertuzziho

Boston zdolal LA Kings

Hrdinom Bostonu sa stal útočník Brad Marchand, ktorý dvomi gólmi rozhodol o víťazstve 3:2 nad Los Angeles. Bruins viedli v TD Garden po prvej tretine 2:0, ale hostia vyrovnali na 2:2.

Z vyrovnávajúceho gólu sa však dlho netešili, pretože len 18 sekúnd po zásahu Jeffa Cartera strhol opäť vedenie na stranu Bostonu Marchard a v 49. minúte stanovil konečný výsledok. Marchand skóroval v štvrtom zápase v rade a druhýkrát po sebe strelil dva góly.

"V posledných zápasoch sa našej formácií darí a dúfam, že to vydrží čo najdlhšie. Darí sa mi strelecky, za čo vďačím mojim spoluhráčom z útoku Bergeronovi a Smithovi. Sú to skvelí hráči a veľmi mi pomáhajú," povedal Marchard, ktorý otvoril skóre po skvelej individuálnej akcii v oslabení.

V početnej nevýhode dal už štvrtý gól v sezóne a v tejto štatistike je lídrom celej NHL. Boston v dvoch dueloch s poslednými dvomi víťazmi Stanleyho pohára Chicagom a Los Angeles získali zo štyroch možných bodov tri.

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 25:17 minúty, zaznamenal dve strely a plusový bod. Pred druhým gólom obrancu Toreyho Kruga v presilovke výborne zaclonil výhľad brankárovi Jonathanovi Quickovi.

Kopecký po narazení chýbal

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký chýbal v zostave Floridy Panthers v pondelkovom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu.

Tridsaťjedenročný útočník sa necítil stopercentne v poriadku po tvrdom bodyčeku od Jordana Staala v tretej tretine v sobotňajšom stretnutí s Carolinou.

Kopecký po ataku zozadu tvrdo narazil na zadný mantinel. Po zákroku len pomaly odkorčuľoval na striedačku a vynechal aj nedeľňajší tréning Panthers.

Tréner Peter Horachek verí, že Kopecký sa vráti do zostavy v utorok v zápase s Buffalom alebo v piatok proti Coloradu.

"Náraz ovplyvnil jeho zdravotný stav, snažíme sa len správať obozretne. Uvidíme, ako to bude vyzerať pred ďalšími zápasmi," povedal pre The Sporting News Horachek. Vicemajster sveta 2012 Kopecký odohral v tejto sezóne za Panthers 43 stretnutí, v ktorých strelil štyri góly a pridal šesť asistencií.

Meszároš rozdal dva bodyčeky

Philadelphia Flyers prehrala na ľade New Yorku Islanders 3:4 po samostatných nájazdoch, hoci v 49. minúte ešte viedla 3:1.

Hostia tak prvýkrát v sezóne nebodovali proti divíznemu rivalovi naplno, doposiaľ vyhrali všetky tri vzájomné duely.

Slovenský obranca v službách Flyers Andrej Meszároš odohral na ľade vyše dvadsať minút, do štatistík si zapísal dva bodyčeky.

Výsledky NHL - pondelok

Detroit - St. Louis 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 20. Nyquist (Zetterberg, Sheahan) - 12. Pääjärvi (C. Stewart, Polák), 22. Jackman (Steen), 23. Shattenkirk (Steen, D. Roy), 43. Bouwmeester (Pietrangelo, Reaves)

Tomáš Tatar odohral 14:30 min, ďalšie 2 minúty bol na trestnej lavici a mal 1 strelu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:16 min a raz bol vylúčený, Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov.

NY Islanders - Philadelphia 4:3 sn (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 30. J. Tavares (Okposo, Vanek), 49. N. Nelson (Bailey, Clutterbuck), 58. Okposo (F. Nielsen, A. MacDonald), rozhodujúci sam. nájazd premenil Okposo - 22. M. Read (Couturier, K. Timonen), 32. Simmonds (S. Hartnell), 39. M. Read (Streit)

Boston - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

13. Marchand (Bergeron), 18. Krug (Krejčí, Spooner), 48:53. Marchand (R. Smith, Bergeron) - 25. Mitchell (Richards), 48:35. Carter (Doughty, Kopitar)

Pittsburgh - Florida 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 46. Niskanen (Letang, Malkin) - 16. Shore (Clemmensen), 34. Shore (Winchester, Huberdeau), 42. Kulikov (Winchester, M. Goc), 54. Huberdeau (Bjugstad), 55. Matthias (Winchester, Weaver)

Nashville - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Spaling (Josi, Legwand), 18. S. Weber (Nyström, G. Bourque), 40. Josi (Gaustad, Nyström), 44. Fisher (C. Wilson, Hörnqvist) - 5. Eakin (Peverley, Ray Whitney)

Phoenix - Toronto 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 46. Ribeiro (Yandle, Korpikoski), 55. Vermette (Korpikoski) - 17. Gardiner (Kadri, Kessel), 19. Kessel (Franson), 26. Gunnarsson (Phaneuf, Ashton), 55. Kadri (Gardiner, Rielly)

San Jose - Calgary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 13. Pavelski (Braun, B. Burns), 13. Wingels (Marleau, B. Stuart), 35. Pavelski (J. Thornton, Demers) - 5. Hudler (Brodie, Giordano), 14. Westgarth (McGrattan, Russell)