AKTUALIZOVANÉ 12:06

Detroit zdolal Chicago 5:4, Slovákov bolo vidieť

Marián Hossa sa stal v Detroite treťou hviezdou zápasu. Gól okrem neho dal aj Tomáš Tatar.

Obranca Detroitu Brian Lashoff (s číslom 23) v súboji s Mariánom Hossom, vpravo je Henrik Zetterberg.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

DETROIT. Slovenskí hokejisti Tomáš Tatar a Marián Hossa strelili úvodné góly Detroitu a Chicaga v stredajšom stretnutí zámorskej NHL. Z výhry 5:4 po samostatných nájazdoch sa tešil napokon Tatar.

Hossa otvoril v 9. minúte skóre, Tatar v 12. minúte po asistencii ďalšieho krajana Tomáša Jurča znižoval na 1:2. Všetci traja sa predstavili aj v rozstrele samostatných nájazdov, ale svoje pokusy nepremenili.

Tatar s Jurčom hrali 15 minút

Detroit sa aspoň čiastočne odplatil Chicagu za minuloročné vyradenie v sedemzápasovej semifinálovej sérii Západnej konferencie. Rozhodol v šiestom kole rozstrelu Darren Helm.

Tomáš Tatar odohral 15:54 minúty a mal aj ďalšie dva strelecké pokusy. Len o niečo kratšie (15:02) bol na ľade Tomáš Jurčo, ktorý raz ohrozil bránku Chicaga.

Michal Handzuš odohral 12:39 minúty a dvakrát vystrelil. Mariána Hossu vyhlásili po zápase za tretiu hviezdu, na ľade strávil 20:25 minúty a dve minúty bol na trestnej lavici.

"Detroit dnes korčuľoval lepšie ako my, boli sme pol kroka za nimi. Hral sa však skvelý hokej. Musíme nájsť spôsob, ako vyhrať zápasy aj v predĺžení," povedal Hossa.

Proti sebe hrali aj Sekera s Meszárošom

V stredu si štatistiky o asistenciu rozšíril aj Andrej Sekera z Caroliny. Prievidžan opäť patril medzi opory i najvyťažovanejších hráčov Hurricanes, pri výhre 3:2 vo Philadelphii odohral 23:46 minúty a domácu bránku ohrozil dvakrát. S dvoma mínuskami zakončil duel obranca Flyers Andrej Meszároš.

Stretnutie sa malo hrať pôvodne už v utorok, ale pre snehové problémy vo Philadelphii ho presunuli o 24 hodín neskôr. Carolina viedla 2:0, ale náskok stratila. Napriek tomu dominovala a v 54. minúte tečoval strelu Sekeru pred brankárom Masonom do siete Jiří Tlustý.

Pozíciu najlepšieho tímu Východnej konferencie potvrdil Pittsburgh, ktorý zdolal Montreal jednoznačne 5:1.

V bránke Canadiens po piatom inkasovanom góle prenechal Carey Price miesto Petrovi Budajovi, ktorý vyriešil do konca zápasu všetkých desať pokusov domácich.

Výsledky stredajších stretnutí NHL:

Philadelphia - Carolina 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 40. Giroux (Voráček, Raffl), 43. Hartnell (Simmonds, Giroux) - 12. Siomin (E. Staal, Tlustý), 34. Gerbe, 54. Tlustý (SEKERA, Faulk)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 17:34 min, mal 2 mínusové body a rozdal 5 bodyčekov, Andrej Sekera (Carolina) mal 1 asistenciu, 2 plusové body, 2 strely a odohral 23:46 min

Pittsburgh - Montreal 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

9. J. Jokinen (Malkin, Niskanen), 17. Pyatt (Niskanen, P. Martin), 26. J. Jokinen (Määttä, Neal), 32. Crosby (Letang, Kunitz), 36. Malkin (Scuderi, Orpik) - 18. R. Bourque (Briere, Prust)

Peter Budaj (Montreal) nastúpil do bránky v 36. min a mal 10 úspešných zákrokov

Detroit - Chicago 5:4 sn (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

12. TATAR (B. Smith, JURČO), 18. Eaves (Abdelkader, Zetterberg), 27. Quincey (Nyquist, Zetterberg), 32. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader), rozhodujúci sam. nájazd Helm - 9. MARIÁN HOSSA (Toews, Oduya), 11. Shaw (P. Kane, Saad), 26. Sharp (Keith, P. Kane), 46. Kruger

Tomáš Tatar odohral 15:54 min a mal 3 strelecké pokusy, strelil 1 gól, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:02 min, mal 1 strelecký pokus a 1 asistenciu, Michal Handzuš odohral 12:39 min, mal 2 strely a 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) sa stal treťou hviezdou zápasu, mal 5 striel, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty a odohral 20:25 min

Calgary - Phoenix 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

12. Monahan (Galiardi, Colborne), 29. Bouma (Brodie, Rämö), 37. Stajan (Giordano, D. Jones) - 33. Vermette (Korpikoski, Stone), 47. Doan (Yandle, Ribeiro)