Ružomberok prehral v Kursku o 24 bodov a vypadol

(Autor: TASR)
SITA|23. jan 2014 o 17:58

V druhom polčase strelili Ružomberčanky len 11 bodov.

KURSK. Basketbalistky MBK Ružomberok sa vo štvrtok rozlúčili s tohtosezónnym účinkovaním v pohárovej Európe. Zverenky Juraja Suju podľa predpokladov prehrali aj v odvetnom stretnutí osemfinále Európskeho pohára FIBA 2013/2014 s ruským klubom Dinamo Kursk pod jeho košmi vysoko 41:65 (30:36). Vo vyraďovacej fáze rozhoduje počet víťazstiev, resp. súčet skóre z oboch duelov.

Liptáčky držali vo štvrtok krok s vysokým favoritom - tak ako v minulotýždňovom prvom domácom zápase - iba v prvom polčase. V Kursku zaostávali v 18. min iba 29:32, ale opäť nezvládli dianie po zmene strán. V tretej štvrtine sa zmohli len na tri body, prehrali ju 3:14, na konci tejto časti hry prehrávali 33:50.

A keď poslednú desaťminútovku odštartovali negatívnou šnúrou 0:8, Dinamo si vďaka nej utvorilo až 25-bodový náskok 58:33 v 34. minúte. Zverenky Juraja Suju udržali silného protivníka na 65 bodoch, ich zhoršená streľba po zmene strán však znamenala aj tak výrazný rozdiel v konečnom skóre.

V minulej sezóne MBK Ružomberok dokráčal v EP FIBA prekvapujúco až do semifinále, kde ho v dvoch stretnutiach vyradil turecký klub Kayseri Kaski spor.

Výsledok - štvrtok - osemfinále - odvetný zápas:

Dinamo Kursk (Rus.) - MBK Ružomberok (SR) 65:41 (17:16, 19:14, 14:3, 15:8) - prvý zápas 82:60, do štvrťfinále postúpil Kursk

Najviac bodov: Kurasovová a Dupreeová (11 doskokov) po 11 - Staalvantová 10, Murphyová 9

Zostava a body Ružomberka: Murphyová 9, Kmeťová 5, D. Baburová a Brezániová po 3, Černáková 0 (Staalvantová 10, Remenárová 8, Vesterbergová 3)

TH: 11/7 - 12/6, fauly: 14 - 18, trojky: 2 - 5

Stanislav Onuška (generálny manažér MBK Ružomberok): "Možno to bude znieť farizejsky, ale som hrdý na to, čo družstvo predviedlo. Udržali sme favorizovaný Kursk na nízkom počte bodov a nezľakli sme sa ho. Stretnutie malo podobný priebeh ako domáci zápas. V druhom polčase nám zlyhala streľba, klesla o približne desať percent. Navyše sme stratili až 20 lôpt, čo je veľmi veľa. V obrane sme však dreli ako kone, inkasovaných 65 bodov vonku je solídna vizitka. Odchádzame so vztýčenými hlavami, favoritovi sme boli rovnocenným súperom napriek prehre o vyše dvadsať bodov."