Sekera rozhodol troma bodmi, Halák vychytal víťazstvo

Radek Dvořák a Andrej Sekera (vpravo) oslavujú Slovákov gól.
Radek Dvořák a Andrej Sekera (vpravo) oslavujú Slovákov gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. jan 2014 o 06:57

Slovenský hokejista Andrej Sekera má za sebou skvelý návrat do Buffala, kde Caroline pomohol k víťazstvu 5:3 gólom a dvoma asistenciami.

BUFFALO. Andrej Sekera strelil gól a pridal dve gólové asistencie, Caroline tak pomohol vo štvrtkovom zápase NHL k víťazstvu 5:3 a bol druhou hviezdou súboja.

Sekerov gól z 50. minúty, jeho ôsmy v sezóne, bol navyše víťazný. Odohral 23:27 minúty a domácu bránku ohrozil štyrikrát. Do štatistík si zapísal až štyri plusky.

"Chalani pred bránkou veľmi dobre clonili. Keď brankár nevidí, tak to má ťažké," povedal Sekera, ktorý v Buffale odohral sedem sezón. Tú najlepšiu však prežíva vo svojom premiérovom ročníku v Caroline.

"Je možné, že bude našim najlepším hráčom sezóny. Zo dňa na deň je lepší a sme s ním veľmi spokojný," pochválil Sekeru tréner Kirk Muller.

"Myslím, že v Hurricanes využili môj potenciál a ja im to chcem vrátiť dobrými výkonmi a tvrdou prácou. V Caroline dostávam viac priestoru na ľade," povedal slovenský obranca, ktorý je druhým najvyťaženejším hráčom Caroliny po Justinovi Faulkovi a patrí mu tretia priečka v tímovej produktivite.

Sekera má na konte 28 kanadských bodov a už len bod ho delí od vyrovnania kariérneho maxima zo sezóny 2010/2011.

Haláka potrápili v druhej tretine

Halák privádzal v Madison Square Garden do zúfalstva domácich hráčov, kryl 34 z 35 striel a mal vyše 97-percentnú úspešnosť zákrokov.

Slovenský brankár podržal svoj tím najmä v druhej tretine, keď zo 16-tich striel inkasoval len z hokejky vo forme hrajúceho kanoniera Ricka Nasha, ktorý vyrovnal na 1:1.

"V druhej tretine boli lepší, tlačili nás, strieľali, dali gól. Bolo dôležité, že sme to ustáli a prežili sme oslabenie," povedal Halák.

Obrancu Andreja Meszároša potešil bod za asistenciu, Philadelphia prehrala s Columbusom 2:5. Columbus ju v tabuľke Metropolitnej divízie predstihol a dostal sa na 3. miesto zaručujúce play-off.

Od vstupu do ligy v roku 2000 bol Columbus vo vyraďovacej časti len raz.

Pánik nehral, Crosby mal tri body

Tampa zdolala Ottawu 4:3 po nájazdoch, jediným gólom v nich rozhodol 20-ročný ruský útočník Nikita Kučerov. Za domácich nehral Richard Pánik.

Až desať gólov videli diváci v New Yorku, Islanders prehrali s Pittsburghom 4:6.

V súboji dvoch najproduktívnejších hráčov NHL John Tavares - Sidney Crosby jasne vyhral kapitán tučniakov, ktorý dal gól a mal dve asistencie. Tavares nebodoval.

Jediný gól v zápase San Jose - Winnipeg takto strelil Joe Pavelski. Snímka - SITA/AP

Dallas rozstrieľal Toronto

Chicagu sa v tejto sezóne proti Minnesote nedarí, prehralo s ňou tretí zo štyroch vzájomných zápasov. Na hráčoch Chicaga bola vidieť únava zo súboja s Detroitom. Michal Handzuš a ani Marián Hossa nebodovali.

O víťaznú šnúru prišlo Toronto, ktoré prehralo v Dallase vysoko 1:7. Štyri kanadské body zaznamenal v stretnutí Jamie Benn (1+3).

Náhradný brankár San Jose Alex Stalock vychytal shutout už pri druhom štarte v rade. O výhre 1:0 nad Winnipegom rozhodol 28. gólom v sezóne Joe Pavelski.

Výsledky štvrtkových stretnutí NHL:

Buffalo - Carolina 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Góly: 11. Hodgson (Ott), 24. Flynn (Varone, Foligno), 41. Ennis (Stafford, Konopka) - 13. Skinner, 34. Siomin (SEKERA, Faulk), 48. Siomin (E. Staal, Tlustý), 50. SEKERA (T. Ruutu, Komisarek), 60. Tlustý (SEKERA)

Andrej Sekera (Carolina) mal 3 body (1+2), odohral 23:27 min, mal 4 plusové body a 4 strely, vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Columbus - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 9. J. Johnson, 32. MacKenzie (Anisimov, Tropp), 37. Calvert (Wisniewski, Dubinsky), 44. Dubinsky (Calvert, Ťutin), 47. Horton (R. Murray) - 22. B. Schenn, 28. Lecavalier (Streit, MESZÁROŠ)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 15:06 min, mal 1 strelu, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty

New York Rangers - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 39. Rick Nash (Stepan, McDonagh) - 9. Steen (J. Schwartz, Backes), 44. Shattenkirk (Pietrangelo, Backes)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 34 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

New York Islanders - Pittsburgh 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)

Góly: 2. Grabner (Hickey), 9. B. Nelson (Grabner), 44. Bailey (Regin, Nielsen), 51. Okposo (Tavares, Donovan) - 10. Kunitz (Crosby, Määttä), 12. Crosby (Kunitz, Niskanen), 26. Määttä (Kunitz, Niskanen), 38. Letang (Crosby, Neal), 46. Malkin (Neal), 60. B. Sutter

Tampa Bay - Ottawa 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. T. Johnson (Hedman), 24. Crombeen (Hedman, V. Filppula), 46. Palát (St. Louis, Hedman), rozhodujúci sam. nájazd Kučerov - 16. Karlsson (C. MacArthur, Spezza), 37. C. MacArthur (Spezza, Ryan), 58. Neil (Z. Smith, Karlsson)

Dallas - Toronto 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)

Góly: 8. Jamie Benn (Seguin, Ničuškin), 16. Eakin (Goligoski), 27. Ničuškin (Jamie Benn, Gončar), 29. Horcoff (Gončar, Lehtonen), 32. Peverley (Jamie Benn, Jordie Benn), 36. Daley (Goligoski, Eakin), 43. Ničuškin (Seguin, Jamie Benn) - 8. Kuľomin (Gunnarsson, Kadri)

Minnesota - Chicago 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 9. Pominville (Mikael Granlund, Heatley), 16. Cooke (Fontaine, Brodziak) - 60. P. Kane (Leddy, Sharp)

Michal Handzuš odohral 11:13 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 17:17 min, mal 1 mínusový bod, 5 striel a 2 trestné minúty

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 34. Penner (Perry, Bonino), 38. Maroon (Fistric) - 4. Kopitar (T. Lewis, King)

Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 30. Higgins (Weise, Tanev) - 44. C. Smith (Spaling), 53. S. Jones (Cullen, Ellis)

San Jose - Winnipeg 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 47. Pavelski (Braun)

Brankár Nashvillu Carter Hutton dostáva gól od Chrisa Higginsa z Vancouveru v druhej tretine. Snímka - SITA/AP